Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Напрямки роботи

Клітинні технології (Ортобіологія)

Ортобіологія

Навігація по сторінці:

 1. Загальні відомості
 2. PRP-терапія
 3. Лікування стовбуровими клітинами
 4. Покази до лікування стовбуровими клітинами
 5. Підготовка до лікування
 6. Ортобіологічне лікування в місті Київ

Ортобіологія – регенерація природнім шляхом.

Головний принцип існування природи – це циклічність. Погодні умови, природні катаклізми, все здійснюється послідовно. Існування людського організму також засновано на циклічності. Цей принцип стосується функціонування органів та протікання регенеративних процесів.

Лікування клітинними технологіями – це розділ медицини, який для лікування опорно-рухового апарату використовує остеохондральні трансплантації та біологічні природні матеріали. Сучасне обладнання дозволяє здобувати з біологічних матеріалів елементи живлення для відновлення пошкодженої структури та запуску природних регенеруючих процесів в організмі.

Проблеми із суглобами, м’язами та хрящами виникають не тільки у похилому віці. Внаслідок фізичних перевантажень на роботі або під час спортивних тренувань розвиваються артрити, артрози, виникають травми коліна або м’язів. При наявності больових симптомів, лікар може назначити медикаментозне лікування хондропротекторами, або проведення оперативного втручання.

В якості альтернативи медикаментозним лікам, застосовуються такі передові методи лікування, як PRP-метод, який базується із використанням плазми власної крові пацієнта, та лікування стовбуровими клітинами.

Клітинні технології (Ортобіологія)

PRP-терапія (Plateled Rich Plasma – плазма, що збагачена тромбоцитами), так званий плазмоліфтинг. Це сучасна ін'єкційна методика лікування больових синдромів при захворюваннях опорно-рухового апарату, зокрема суглобів та хребта. Суть лікування полягає у відновлюючому впливі власних ресурсів людини, які містяться у крові.

Тромбоцити по своїй природі запускають дію таких процесів:

 • Утворення факторів росту.
 • Стимуляція відновлення тканин.
 • Зростання нових кровоносних судин.
 • Регуляція обмінних процесів.
 • Підвищення імунітету.
 • Утворення синовіальної рідини для змащення суглобів, що запобігає їх стиранню.
 • Відновлення кісткової та хрящової тканин.
 • Усунення болю у суглобах.
 • Зняття спазмів м'язів.
 • Збільшення рухливості суглобів.

Показання та противопоказання до процедури плазмоліфтинга

Плазмоліфтинг виступає не тільки лікувальною, але й профілактичною методикою для наступних захворювань та проблем:

 • Остеохондроз.
 • Травма суглобового хряща.
 • Артроз суглобів 1-2 стадії.
 • Перевантаження м'язів, зв'язок, сухожилків та їх часткові розриви.
 • Переломи кісток.
 • Перенесення ортопедичних операцій, після яких потребується відновлення.
 • Спортивні травми.
 • Запалене ураження сухожилків.

PRP-терапія протипоказана при наявності злоякісних онкологічних захворювань, локальних інфекцій, вагітності, вираженій анемії, зниженому вмісту тромбоцитів. Також плазмоліфтинг не слід проводити при прийомі антикоагулянтів, кортикостероїдів.

Лікування стовбуровими клітинами

Клітинні технології (Ортобіологія)

Стовбурові клітини живуть у кістковому мозку, жировій тканині людини та тканині пупочного канатика новонародженого малюка. Розрізняють гемопоетичні та мезенхімальні стовбурові клітини. Перший тип утворюють усі типи кров'яних клітин в організмі, другий – використовують для відновлення суглобів.

При введенні клітин, відбувається стимуляція відновлюючих процесів, заснованих на активації роботи власних стовбурових клітин. Вони починають активно ділится у тканинах уражених областей, в результаті чого відбувається заміна старих клітин на нові, які відновлюють пошкоджені структури.

Показання та протипоказання до лікування стовбуровими клітинами:

 • Дистрофія, захворювання м'язів.
 • Остеоартрози (артрити, артрози колінних, кульшових, плечових та ліктьових суглобів).
 • Посттравматичні ушкодження суглобового хряща.
 • Больові відчуття при руховій активності.
 • Ушкодження сухожилків, зв'язок.

До протипоказань відносять наявність в анамнезі онкологічних захворювань, гепатиту В та С, сифілісу, СНІДу, вагітність, гострі запалення.

Підготовка

Перед проведенням процедур забороняється вживання алкоголю чи наркотичних препаратів протягом місяця. За тиждень треба виключити прийом будь-яких протизапальних препаратів на основі диклофенака чи ібупрофена. За 6 годин до початку процедури не треба вживати їжу. Також, за день потрібно випити не менше 2 літрів води.

Якщо Ви приймаєте будь-які ліки, то по данному питанню слід проконсультуватися з лікарем для їх повної відміни чи тимчасового припинення вживання. Попередньо пацієнт здає загальний, біохімічний аналіз крові та обстеження на наявність інфекційних захворювань.

Важливі питання щодо плазмоліфтингу суглобів:

 1. Чи бувають вікові обмеження для проведення процедури в залежності від активності тромбоцитів? PRP-терапія назначається людям старше 15 років. Чим людина доросліша, тим регенеративний потенціал організму стає менше. Тому різниця в лікуванні залежить від тривалості курсу. Для пацієнтів до 40 років назначають курс плазмоліфтингу терміном декілька тижнів, для людей віком більше 40 років потребується проведення ін'єкцій протягом 2-3 місяців.
 2. Відчувається ефект дії плазми від 1 сеансу? При незначних больових синдромах деякі пацієнти відчувають зменшення болі, але повний ефект досягається після проходження повного курсу, встановленого лікарем – не менше 4 відвідувань.
 3. Чи можна використовувати плазмоліфтинг спортсменам? Дана методика активно використовується спортсменами, як ефективний та безпечний метод лікування. Приймання ліків супроводжується наявністю побічних ефектів, а плазмоліфтинг виступає безболісною та ефективною процедурою без негативних наслідків для організму.
 4. Чи можна використовувати донорську кров? Лікування плазмою донорської крові не буде таким ефективним, на відміну від власної, тому донорська кров не використовується. Метод заснований на лікуванні подібного подібним, тому важливо, щоб регенеративні процеси запускали тромбоцити рідної крові.
 5. Як можна активізувати тромбоцити за допомогою медикаментів? Таких медикаментів не існує. Принцип роботи методу полягає у дії сконцентрованої кількості тромбоцитів. Сконцентрувати тромбоцити за допомогою медикаментів неможливо, для цього використовують центрифугування.
 6. Чи поєднується плазмоліфтинг з іншими терапіями? Так. PRP-терапію можна використовувати разом із лімфодренажним масажем, озонотерапією та ін.

Ортобіологічне лікування в місті Київ

У центрі ортопедії та реабілітації ZARTA Ви можете пройти курс лікування методом PRP, та стовбуровими клітинами. На сьогодні ортобіологія є найбезпечнішим та ефективнішим в лікуванні ортопедичних патологій, як вроджених так і викликаних травмами та захворюваннями. Безопераційне лікування суглобів насамперед підходить спортсменам та людям похилого віку, для яких хірургічне втручання є вкрай небажаним.

В центрі ортопедії та реабілітації ZARTA ми складаємо комплексні індивідуальні лікувальні програми, які поєднують в собі декілька різних методів лікування, що в результаті дають максимальний лікувальний ефект.

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити