Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Клітинні технології (Ортобіологія)
1

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Ортобіологія

Навігація по сторінці:

 1. Загальні відомості
 2. PRP-терапія
 3. Лікування стовбуровими клітинами
 4. Покази до лікування стовбуровими клітинами
 5. Підготовка до лікування
 6. Ортобіологічне лікування в місті Київ

Ортобіологія – регенерація природнім шляхом.

Головний принцип існування природи – це циклічність. Погодні умови, природні катаклізми, все здійснюється послідовно. Існування людського організму також засновано на циклічності. Цей принцип стосується функціонування органів та протікання регенеративних процесів.

Лікування клітинними технологіями – це розділ медицини, який для лікування опорно-рухового апарату використовує остеохондральні трансплантації та біологічні природні матеріали. Сучасне обладнання дозволяє здобувати з біологічних матеріалів елементи живлення для відновлення пошкодженої структури та запуску природних регенеруючих процесів в організмі.

Проблеми із суглобами, м’язами та хрящами виникають не тільки у похилому віці. Внаслідок фізичних перевантажень на роботі або під час спортивних тренувань розвиваються артрити, артрози, виникають травми коліна або м’язів. При наявності больових симптомів, лікар може назначити медикаментозне лікування хондропротекторами, або проведення оперативного втручання.

В якості альтернативи медикаментозним лікам, застосовуються такі передові методи лікування, як PRP-метод, який базується із використанням плазми власної крові пацієнта, та лікування стовбуровими клітинами.

Клітинні технології (Ортобіологія)

PRP-терапія (Plateled Rich Plasma – плазма, що збагачена тромбоцитами), так званий плазмоліфтинг. Це сучасна ін'єкційна методика лікування больових синдромів при захворюваннях опорно-рухового апарату, зокрема суглобів та хребта. Суть лікування полягає у відновлюючому впливі власних ресурсів людини, які містяться у крові.

Тромбоцити по своїй природі запускають дію таких процесів:

 • Утворення факторів росту.
 • Стимуляція відновлення тканин.
 • Зростання нових кровоносних судин.
 • Регуляція обмінних процесів.
 • Підвищення імунітету.
 • Утворення синовіальної рідини для змащення суглобів, що запобігає їх стиранню.
 • Відновлення кісткової та хрящової тканин.
 • Усунення болю у суглобах.
 • Зняття спазмів м'язів.
 • Збільшення рухливості суглобів.

Показання та противопоказання до процедури плазмоліфтинга

Плазмоліфтинг виступає не тільки лікувальною, але й профілактичною методикою для наступних захворювань та проблем:

 • Остеохондроз.
 • Травма суглобового хряща.
 • Артроз суглобів 1-2 стадії.
 • Перевантаження м'язів, зв'язок, сухожилків та їх часткові розриви.
 • Переломи кісток.
 • Перенесення ортопедичних операцій, після яких потребується відновлення.
 • Спортивні травми.
 • Запалене ураження сухожилків.

PRP-терапія протипоказана при наявності злоякісних онкологічних захворювань, локальних інфекцій, вагітності, вираженій анемії, зниженому вмісту тромбоцитів. Також плазмоліфтинг не слід проводити при прийомі антикоагулянтів, кортикостероїдів.

Лікування стовбуровими клітинами

Клітинні технології (Ортобіологія)

Стовбурові клітини живуть у кістковому мозку, жировій тканині людини та тканині пупочного канатика новонародженого малюка. Розрізняють гемопоетичні та мезенхімальні стовбурові клітини. Перший тип утворюють усі типи кров'яних клітин в організмі, другий – використовують для відновлення суглобів.

При введенні клітин, відбувається стимуляція відновлюючих процесів, заснованих на активації роботи власних стовбурових клітин. Вони починають активно ділится у тканинах уражених областей, в результаті чого відбувається заміна старих клітин на нові, які відновлюють пошкоджені структури.

Показання та протипоказання до лікування стовбуровими клітинами:

 • Дистрофія, захворювання м'язів.
 • Остеоартрози (артрити, артрози колінних, кульшових, плечових та ліктьових суглобів).
 • Посттравматичні ушкодження суглобового хряща.
 • Больові відчуття при руховій активності.
 • Ушкодження сухожилків, зв'язок.

До протипоказань відносять наявність в анамнезі онкологічних захворювань, гепатиту В та С, сифілісу, СНІДу, вагітність, гострі запалення.

Підготовка

Перед проведенням процедур забороняється вживання алкоголю чи наркотичних препаратів протягом місяця. За тиждень треба виключити прийом будь-яких протизапальних препаратів на основі диклофенака чи ібупрофена. За 6 годин до початку процедури не треба вживати їжу. Також, за день потрібно випити не менше 2 літрів води.

Якщо Ви приймаєте будь-які ліки, то по данному питанню слід проконсультуватися з лікарем для їх повної відміни чи тимчасового припинення вживання. Попередньо пацієнт здає загальний, біохімічний аналіз крові та обстеження на наявність інфекційних захворювань.

Важливі питання щодо плазмоліфтингу суглобів:

 1. Чи бувають вікові обмеження для проведення процедури в залежності від активності тромбоцитів? PRP-терапія назначається людям старше 15 років. Чим людина доросліша, тим регенеративний потенціал організму стає менше. Тому різниця в лікуванні залежить від тривалості курсу. Для пацієнтів до 40 років назначають курс плазмоліфтингу терміном декілька тижнів, для людей віком більше 40 років потребується проведення ін'єкцій протягом 2-3 місяців.
 2. Відчувається ефект дії плазми від 1 сеансу? При незначних больових синдромах деякі пацієнти відчувають зменшення болі, але повний ефект досягається після проходження повного курсу, встановленого лікарем – не менше 4 відвідувань.
 3. Чи можна використовувати плазмоліфтинг спортсменам? Дана методика активно використовується спортсменами, як ефективний та безпечний метод лікування. Приймання ліків супроводжується наявністю побічних ефектів, а плазмоліфтинг виступає безболісною та ефективною процедурою без негативних наслідків для організму.
 4. Чи можна використовувати донорську кров? Лікування плазмою донорської крові не буде таким ефективним, на відміну від власної, тому донорська кров не використовується. Метод заснований на лікуванні подібного подібним, тому важливо, щоб регенеративні процеси запускали тромбоцити рідної крові.
 5. Як можна активізувати тромбоцити за допомогою медикаментів? Таких медикаментів не існує. Принцип роботи методу полягає у дії сконцентрованої кількості тромбоцитів. Сконцентрувати тромбоцити за допомогою медикаментів неможливо, для цього використовують центрифугування.
 6. Чи поєднується плазмоліфтинг з іншими терапіями? Так. PRP-терапію можна використовувати разом із лімфодренажним масажем, озонотерапією та ін.

Ортобіологічне лікування в місті Київ

У центрі ортопедії та реабілітації ZARTA Ви можете пройти курс лікування методом PRP, та стовбуровими клітинами. На сьогодні ортобіологія є найбезпечнішим та ефективнішим в лікуванні ортопедичних патологій, як вроджених так і викликаних травмами та захворюваннями. Безопераційне лікування суглобів насамперед підходить спортсменам та людям похилого віку, для яких хірургічне втручання є вкрай небажаним.

В центрі ортопедії та реабілітації ZARTA ми складаємо комплексні індивідуальні лікувальні програми, які поєднують в собі декілька різних методів лікування, що в результаті дають максимальний лікувальний ефект.

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.