Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Ударно-хвильова терапія
6

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Ударно-хвильова терапія

Навігація по сторінці:

 1. Історія методу
 2. Принцип дії методу УХТ
 3. Де використовують УХТ
 4. Коли призначається УХТ
 5. Коли забороняється УХТ
 6. Ефективність методу УХТ при хворобах
 7. Проведення процедури
 8. Ударно-хвильова терапія в місті Київ

Ударно-хвильова терапія

Багато людей скептично ставляться до такого методу лікування, як ударно-хвильова терапія. Вони вважають, що без прийому ліків, прогрівань, скальпеля та інших маніпуляцій вилікувати хворобу неможливо. Ця думка помилкова, оскільки правильна постановка діагнозу, а також своєчасно призначене лікування за допомогою УХТ дає можливість надовго забути про хронічні захворювання та дозволяє пацієнтам повернутися до нормального способу життя. Найчастіше використовують короткі курси лікування, але при запущеній стадії захворювання курс продовжується, дозволяючи хворим запобігти оперативному втручанню.

Історія методу

Про існування УХТ стало відомо на початку ХХ століття, і лише через вісімдесят років метод стали застосовувати для пацієнтів, які страждають від сечокам'яної хвороби. Спочатку УХ-терапія була застосована в 90-х роках 20 століття в клініках Німеччини, для прискорення загоєння ран і переломів після перенесених травм. Саме ж обладнання в ті часи було громіздким і незручним у використанні, але вченим вдалося зробити його більш компактним.

Згодом про УХ-терапію дізналися в інших країнах, а після ретельних досліджень стали застосовувати її для лікування цілого ряду захворювань. В ході досліджень було виявлено, що низькочастотні імпульси після проходження через м'яку структуру людської тканини дробили каміння, що утворилися в нирках. Пізніше медичними працівниками були освоєні і інші сфери використання УХТ.

Як з'ясувалося, хвилі не шкодять організму, а навпаки, сприяють посиленню регенеративних процесів. Тому УХ - терапію стали застосовувати для лікування:

 • Захворювань опорно-рухового апарату;
 • Покращення кровопостачання;
 • Відновлення хрящової тканини, м’язів та зв’язок;
 • Швидкого зрощення кісток при переломах;

Також лікарі помітили, що при лікуванні суглоба, який був вражений артрозом, після УХ-терапії відбувалося повне руйнування кальцієвих відкладень, що уповільнювало розвиток патології і сприяло відновленню рухливості. Саме після цього моменту, УВХТ стали активно застосовувати в урології, ортопедії та ендокринології.

Ендокринологи помітили, що ударно-хвильова терапія знижує больові симптоми у діабетиків, та сприяє загоєнню виразок, що утворилися внаслідок підвищеного рівня цукру в організмі.

Через пару років УХ - терапія викликала інтерес у кардіологів, так як після її впливу у хворих відзначалося повне одужання від стенокардії. При впливі імпульсів на серце, активізувався процес росту судин, це дозволяло уникнути аортокоронарного шунтування і стентування.

Починаючи з 2010 р УХ - терапію стали застосовувати для усунення хронічних тазових болів та відновлення еректильної функції у чоловіків. Після проведення численних випробувань, було виявлено, що УХ-терапія дозволила вилікувати 80% пацієнтів, які сильно страждали від різних недуг і патологій.

Принцип дії методу УХТ

ударно-хвильова терапія

Принцип дії ударно-хвильової терапії на людину, грунтується на виробленні імпульсів з низькою частотою, які можуть без перешкод проникати всередину людини через його тканини та шкірний покрив. Щоб згенерувати низькочастотні імпульси УВТ використовують спеціальне обладнання, що нагадує пістолет пневматичного виду, оснащеного на кінці аплікатором.

Де використовують УХТ

Низькочастотні хвилі УХТ відносяться до потужної енергії інфразвукового спектру, вони не вловимі для людини. Принцип дії ударних хвиль грунтується на кавітації, саме вона перетворює імпульс в звук, який може проникати крізь м'які структури тканин людини, а досягаючи потрібної точки, призводить до відновлення метаболічного і ліпідного балансу. УХТ широко поширена в косметології, метод ефективний при позбавленні від целюліту та омолодженні шкіри; ортопедії - хвороб опорно-рухового апарату; урології - захворювань, викликаних зниженням вироблення власного гормону тестостерону та підвищення лібідо у чоловіків; травматології - прискорення регенерації кісток.

Коли призначається ударно-хвильова терапія

ударно-хвильова терапія

Метод ударно-хвильової терапії успішно застосовують при лікуванні таких захворювань:

Це лише невеликий перелік хвороб, при лікуванні яких терапія УХ надає високу ефективність.

Коли забороняється призначати УХТ

Так як ударно-хвильова терапія має високий рівень впливу на м'які структури тканини, то її не можна проводити, якщо у пацієнта є:

 • Пухлини в області використання УХТ;
 • Погане згортання крові;
 • Гострі інфекційні захворювання;
 • Тромбоз.

Також УХТ не використовують при вагітності і наявності кардіостимулятора у пацієнта. Терапію не призначають дітям та підліткам, так як у них скелет тільки формується та людям після перенесених серйозних хвороб, поки їх організм не відновився.

Ефективність методу УХТ при хворобах

Одним з важливих властивостей УХТ є досягнення високого рівня ефективності в лікуванні хвороб, при цьому результат наступає через 2-3 сеанси. Пацієнти, які страждають від відкладення солей, скутості, хворобливих відчуттів в м'язових тканинах, після проведення сеансів з використанням УХ-терапії відзначають у себе поліпшення рухливості і загального самопочуття. При лікуванні виразок, ран і травм УХТ сприяє прискоренню регенеративних процесів, через відновлення кровопостачання. У хворих на стенокардію, зменшується кількість нападів, йдуть болі під час спокою і навантажень.

Після використання УХТ у багатьох пацієнтів піднімається настрій, вони стають більш активними і життєрадісними, що дає їм сили для подальшої боротьби з недугою.

Чому після використання УВТ виникає такий ефект? Низькочастотні імпульси впливають на весь організм, покращуючи кровообіг і нормалізуючи метаболізм, в результаті цього відбувається очищення організму від шлаків і синтезування біохімічних процесів, чим запускають природне відновлення організму.

Проведення процедури

ударно-хвильова терапія

Ударно-хвильову терапію проводять тільки під наглядом медиків, амбулаторно. Пацієнт приходить на прийом до фізіотерапевта маючи при собі висновок і медичні документи: виписка, рентгенівський знімок, результати проведених досліджень, знімок-МРТ. Після проведення огляду, лікар вибирає найбільш відповідний режим для лікування.

На потрібну ділянку шкіри наноситься гель, який покращує проходження низькочастотних хвиль, потім апарат прикладається на шкірну ділянку і починається лікування. Один сеанс триває близько двадцяти хвилин. Після лікування може відчуватися неприємний дискомфорт, що нагадує стан, як ніби пацієнт інтенсивно тренувався в спортзалі. Другий сеанс проводять через 3 або 7 днів, саме стільки часу потрібно організму для адаптації після проведеної першої процедури.

За рекомендацією лікаря процедури УХТ можуть повторюватися від одного до двох разів на рік, все залежить від стадії недуги. Пацієнти, які тривалий час страждали від безуспішного лікування хвороби лікарськими препаратами, після застосування ударно-хвильової терапії змогли поліпшити свою якість життя або повністю позбулися від недуги.

Позитивно про УХ-терапії відгукуються спортсмени, які перенесли травми і переломи, адже після проходження процедури вони змогли швидко відновитися і повернутися в спорт.

Сьогодні УХ-терапія знаходиться на піку популярності, її проводять практично у всіх медичних установах, дозволяючи пацієнтам швидко поправити своє здоров'я без стомлюючого прийому лікарських препаратів і хірургічного втручання.

З розвитком сучасної медицини і нових методик лікування, з'являється можливість виліковувати, здавалося б, безнадійні захворювання, які суттєво впливають на якість життя пацієнтів. УХ-терапія займає передове місце по ефективності, так як вона не тільки дозволяє економити кошти на проведенні складних хірургічних втручань, а й вважається однією з найбезпечніших процедур.

Ударно-хвильова терапія в місті Київ

ударно-хвильова терапія

У Києві пройти курс ударно-хвильової терапії, можна скориставшись послугами центру ортопедії та реабілітації “ZARTA”. У нашій клініці Ви отримаєте професійну консультацію і допомогу лікарів, які проведуть діагностику захворювання і складуть ефективний план лікування методом УХТ.

Також даний метод, при необхідності, ми комбінуємо з іншими фізіотерапевтичними процедурами, кінезотерапією, клітинною терапією (PRP, лікуванням стовбуровими клітинами пацієнта). При необхідності, наші ортопеди проводять весь спектр артроскопічних та інших ортопедичних операцій.

Центр ортопедії та реабілітації "ZARTA"
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.