Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Методи лікування


Ударно-хвильова терапія

Навігація по сторінці:

 1. Історія методу
 2. Принцип дії методу УХТ
 3. Де використовують УХТ
 4. Коли призначається УХТ
 5. Коли забороняється УХТ
 6. Ефективність методу УХТ при хворобах
 7. Проведення процедури
 8. Ударно-хвильова терапія в місті Київ

Ударно-хвильова терапія

Багато людей скептично ставляться до такого методу лікування, як ударно-хвильова терапія. Вони вважають, що без прийому ліків, прогрівань, скальпеля та інших маніпуляцій вилікувати хворобу неможливо. Ця думка помилкова, оскільки правильна постановка діагнозу, а також своєчасно призначене лікування за допомогою УХТ дає можливість надовго забути про хронічні захворювання та дозволяє пацієнтам повернутися до нормального способу життя. Найчастіше використовують короткі курси лікування, але при запущеній стадії захворювання курс продовжується, дозволяючи хворим запобігти оперативному втручанню.

Історія методу

Про існування УХТ стало відомо на початку ХХ століття, і лише через вісімдесят років метод стали застосовувати для пацієнтів, які страждають від сечокам'яної хвороби. Спочатку УХ-терапія була застосована в 90-х роках 20 століття в клініках Німеччини, для прискорення загоєння ран і переломів після перенесених травм. Саме ж обладнання в ті часи було громіздким і незручним у використанні, але вченим вдалося зробити його більш компактним.

Згодом про УХ-терапію дізналися в інших країнах, а після ретельних досліджень стали застосовувати її для лікування цілого ряду захворювань. В ході досліджень було виявлено, що низькочастотні імпульси після проходження через м'яку структуру людської тканини дробили каміння, що утворилися в нирках. Пізніше медичними працівниками були освоєні і інші сфери використання УХТ.

Як з'ясувалося, хвилі не шкодять організму, а навпаки, сприяють посиленню регенеративних процесів. Тому УХ - терапію стали застосовувати для лікування:

 • Захворювань опорно-рухового апарату;
 • Покращення кровопостачання;
 • Відновлення хрящової тканини, м’язів та зв’язок;
 • Швидкого зрощення кісток при переломах;

Також лікарі помітили, що при лікуванні суглоба, який був вражений артрозом, після УХ-терапії відбувалося повне руйнування кальцієвих відкладень, що уповільнювало розвиток патології і сприяло відновленню рухливості. Саме після цього моменту, УВХТ стали активно застосовувати в урології, ортопедії та ендокринології.

Ендокринологи помітили, що ударно-хвильова терапія знижує больові симптоми у діабетиків, та сприяє загоєнню виразок, що утворилися внаслідок підвищеного рівня цукру в організмі.

Через пару років УХ - терапія викликала інтерес у кардіологів, так як після її впливу у хворих відзначалося повне одужання від стенокардії. При впливі імпульсів на серце, активізувався процес росту судин, це дозволяло уникнути аортокоронарного шунтування і стентування.

Починаючи з 2010 р УХ - терапію стали застосовувати для усунення хронічних тазових болів та відновлення еректильної функції у чоловіків. Після проведення численних випробувань, було виявлено, що УХ-терапія дозволила вилікувати 80% пацієнтів, які сильно страждали від різних недуг і патологій.

Принцип дії методу УХТ

ударно-хвильова терапія

Принцип дії ударно-хвильової терапії на людину, грунтується на виробленні імпульсів з низькою частотою, які можуть без перешкод проникати всередину людини через його тканини та шкірний покрив. Щоб згенерувати низькочастотні імпульси УВТ використовують спеціальне обладнання, що нагадує пістолет пневматичного виду, оснащеного на кінці аплікатором.

Де використовують УХТ

Низькочастотні хвилі УХТ відносяться до потужної енергії інфразвукового спектру, вони не вловимі для людини. Принцип дії ударних хвиль грунтується на кавітації, саме вона перетворює імпульс в звук, який може проникати крізь м'які структури тканин людини, а досягаючи потрібної точки, призводить до відновлення метаболічного і ліпідного балансу. УХТ широко поширена в косметології, метод ефективний при позбавленні від целюліту та омолодженні шкіри; ортопедії - хвороб опорно-рухового апарату; урології - захворювань, викликаних зниженням вироблення власного гормону тестостерону та підвищення лібідо у чоловіків; травматології - прискорення регенерації кісток.

Коли призначається ударно-хвильова терапія

ударно-хвильова терапія

Метод ударно-хвильової терапії успішно застосовують при лікуванні таких захворювань:

Це лише невеликий перелік хвороб, при лікуванні яких терапія УХ надає високу ефективність.

Коли забороняється призначати УХТ

Так як ударно-хвильова терапія має високий рівень впливу на м'які структури тканини, то її не можна проводити, якщо у пацієнта є:

 • Пухлини в області використання УХТ;
 • Погане згортання крові;
 • Гострі інфекційні захворювання;
 • Тромбоз.

Також УХТ не використовують при вагітності і наявності кардіостимулятора у пацієнта. Терапію не призначають дітям та підліткам, так як у них скелет тільки формується та людям після перенесених серйозних хвороб, поки їх організм не відновився.

Ефективність методу УХТ при хворобах

Одним з важливих властивостей УХТ є досягнення високого рівня ефективності в лікуванні хвороб, при цьому результат наступає через 2-3 сеанси. Пацієнти, які страждають від відкладення солей, скутості, хворобливих відчуттів в м'язових тканинах, після проведення сеансів з використанням УХ-терапії відзначають у себе поліпшення рухливості і загального самопочуття. При лікуванні виразок, ран і травм УХТ сприяє прискоренню регенеративних процесів, через відновлення кровопостачання. У хворих на стенокардію, зменшується кількість нападів, йдуть болі під час спокою і навантажень.

Після використання УХТ у багатьох пацієнтів піднімається настрій, вони стають більш активними і життєрадісними, що дає їм сили для подальшої боротьби з недугою.

Чому після використання УВТ виникає такий ефект? Низькочастотні імпульси впливають на весь організм, покращуючи кровообіг і нормалізуючи метаболізм, в результаті цього відбувається очищення організму від шлаків і синтезування біохімічних процесів, чим запускають природне відновлення організму.

Проведення процедури

ударно-хвильова терапія

Ударно-хвильову терапію проводять тільки під наглядом медиків, амбулаторно. Пацієнт приходить на прийом до фізіотерапевта маючи при собі висновок і медичні документи: виписка, рентгенівський знімок, результати проведених досліджень, знімок-МРТ. Після проведення огляду, лікар вибирає найбільш відповідний режим для лікування.

На потрібну ділянку шкіри наноситься гель, який покращує проходження низькочастотних хвиль, потім апарат прикладається на шкірну ділянку і починається лікування. Один сеанс триває близько двадцяти хвилин. Після лікування може відчуватися неприємний дискомфорт, що нагадує стан, як ніби пацієнт інтенсивно тренувався в спортзалі. Другий сеанс проводять через 3 або 7 днів, саме стільки часу потрібно організму для адаптації після проведеної першої процедури.

За рекомендацією лікаря процедури УХТ можуть повторюватися від одного до двох разів на рік, все залежить від стадії недуги. Пацієнти, які тривалий час страждали від безуспішного лікування хвороби лікарськими препаратами, після застосування ударно-хвильової терапії змогли поліпшити свою якість життя або повністю позбулися від недуги.

Позитивно про УХ-терапії відгукуються спортсмени, які перенесли травми і переломи, адже після проходження процедури вони змогли швидко відновитися і повернутися в спорт.

Сьогодні УХ-терапія знаходиться на піку популярності, її проводять практично у всіх медичних установах, дозволяючи пацієнтам швидко поправити своє здоров'я без стомлюючого прийому лікарських препаратів і хірургічного втручання.

З розвитком сучасної медицини і нових методик лікування, з'являється можливість виліковувати, здавалося б, безнадійні захворювання, які суттєво впливають на якість життя пацієнтів. УХ-терапія займає передове місце по ефективності, так як вона не тільки дозволяє економити кошти на проведенні складних хірургічних втручань, а й вважається однією з найбезпечніших процедур.

Ударно-хвильова терапія в місті Київ

ударно-хвильова терапія

У Києві пройти курс ударно-хвильової терапії, можна скориставшись послугами центру ортопедії та реабілітації “ZARTA”. У нашій клініці Ви отримаєте професійну консультацію і допомогу лікарів, які проведуть діагностику захворювання і складуть ефективний план лікування методом УХТ.

Також даний метод, при необхідності, ми комбінуємо з іншими фізіотерапевтичними процедурами, кінезотерапією, клітинною терапією (PRP, лікуванням стовбуровими клітинами пацієнта). При необхідності, наші ортопеди проводять весь спектр артроскопічних та інших ортопедичних операцій.

Центр ортопедії та реабілітації "ZARTA"
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити