Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Методи лікування


Лазеротерапія

 1. Що таке лазеротерапія
 2. Історія методу
 3. Принцип дії лазеротерапії
 4. Переваги лазеротерапії
 5. Показання до лазеротерапії

Що таке лазеротерапія та на чому грунтується метод?

Лазеротерапія – сучасний, прогресивний та повністю безболісний терапевтичний метод, не викликаючий побічнихефектів. В його основу покладено властивість концентрованого лазерного променя впливати на організм людини біостимулюючим еффектом. Лікування лазером передбачає імпульсний вплив на тканини, внаслідок чого поліпшується кровообіг, проходять больові відчуття, нормалізуються обмінні процеси, зменшується запалення, а період відновлення істотно скорочується.

Прогресивні клініки світу, в тому числі і центр ZARTA прийшли до застосування лазера високої інтенсивності або так званої HILT-терапії. Лазеротерапія підходить для лікування найрізноманітніших захворювань - від пошкоджень м'яких тканин до травм зв'язок та суглобів. Під впливом імпульсного лазерного променя тканини стимулюються найбільш глибоко і повно. HILT - терапія повністю толерантна по відношенню до організму, у неї практично немає протипоказань і обмежень за віком. Саме тому вона показана і рекомендується нашими лікарями більше 70% пацієнтів із захворюваннями орто-травматологічного профілю.

Історія методу лазерної терапії

Поява такого методу лікування тісно пов'язана з самим винаходом лазера. При цьому передумови для використання лазерної терапії з'явилися кількома десятиліттями раніше, ще до конструювання першого лазерного пристрою. У 1903 році знаменитий фізіотерапевт з Данії Нільс Фінзен отримав Нобелівську премію за свої дослідження. Суть наукового відкриття полягала в тому, що спрямованим світловим потоком можна лікувати різні захворювання м’яких тканин. Не дивно, що відразу після конструювання першого лазера в 1960 році американським фізиком Теодором Мейманом, вчені зацікавилися можливістю застосовувати його в терапевтичних цілях.

Довгий час лазерна терапія залишалася на других ролях - її застосовували найчастіше в косметологічних цілях, а не в лікуванні широкого спектру захворювань. Тільки в кінці 80-х методикою активно зацікавилися в США, Європі, Росії і почався повсюдний розвиток методу. Згодом лазерне обладнання відмінно зарекомендувало себе в офтальмології, ортопедії, травматології, неврології та інших областях медицини.

Принцип дії лазеротерапії

Готуючи пацієнта до процедури в клініці ZARTA, ми завжди детально розповідаємо про те, як працює апарат, яким чином проводиться терапія і до якого результату вона призведе. Дія лазерного випромінювання на тканини опорно-рухового апарату охоплює цілих три рівні - клітинний, тканинний та системний. Світловий потік спрямовується на ділянку живої тканини, ферменти поглинають світло та активізують безліч біохімічних процесів в середині. Це благотворно позначається на загальному стані клітин - вони активно оновлюються та відновлюють тонус.

Також, природним чином запускаються механізми регенерації і мобілізуються ресурси організму. Фотомеханічні хвилеподібні коливання не порушують структуру тканин, а навпаки викликає лише благотворний вплив. Це дає швидкий і ефективний результат та вкрай малу ймовірність виникнення ускладнень.

У загальній практиці використовується 3 методи проведення лазеротерапії:

 • безконтактний (апарат не стикається з шкірним покривом);
 • контактний (апарат контактує з шкірним покривом);
 • контактний з компресією (апарат контактує зі шкірою, і під тиском посилюється глибина променя під час сеансу).

Ухвалення рішення про застосування того чи іншого методу, наші фахівці здійснюють виходячи з конкретної клінічної ситуації.

Що ж стосується HILT-терапії, то наше обладнання генерує короткочасні потужні імпульси, які здатні глибоко проникати в м’які тканини і стимулювати їх. З цієї причини можливе лікування пацієнтів з наявністю глибоких травм і патологій - наприклад, в середовищі суглобів. При цьому тканини не ушкоджуються від нагрівання високопотужним лазером, а пацієнтові гарантовані безболісні відчуття під час процедури.

Від себе зазначимо, що лазерна терапія дозволяє запустити природні процеси регенерації і загоєння. В цьому її величезна перевага перед іншими способами лікування.

Переваги лазеротерапії

У центрі ортопедії та реабілітації ZARTA переваги HILT-терапії обумовлені такими об'єктивними причинами:

 • Неінвазивність процедури - безболісне і ефективне лікування не вимагає розсічення шкірних покривів. Проникнення всередину тканин за допомогою направленого світлового потоку блокує больові імпульси і зменшує запальні прояви як всередині самої структури, так і на поверхні шкірних покривів.
 • Біостимуляція - світловий потік благотворно впливає на нервові закінчення, запускає безліч відновлювальних механізмів. Разом з цим стабілізуються імунні та метаболічні процеси.
 • Лазерний промінь стимулює акупунктурні пункти, діє на нейрони нервів, пригнічуючи больові відчуття і розширюючи кровоносні судини. Внаслідок цього нормалізується кровообіг та лімфоток, виробляються ендорфіни і розслабляються м'язи. Разом з цим знижується в'язкість крові і активізується вироблення АТФ, завдяки чому клітини отримують більше кисню і харчування. Це провокує синтез клітин, стійкий антиоксидантний ефект та ферментну активність.
 • Відбувається підвищення імунітету (завдяки нормалізації циркуляції лімфи) і активізації захисних функцій організму на клітинному рівні.
 • Позначається позитивний тепловий ефект, який покращує процеси мікроциркуляції на уражених ділянках з розкриттям білкових каналів і інтенсивним молекулярним транспортом.
 • Виражений загоюючий ефект - світловий потік дозволяє знімати набряки, напругу, спазми і запалення. При цьому лазер є абсолютно стерильним безконтактним "інструментом", що виключає ризик занесення під шкіру інфекцій. Більш того, він має антимікробні та бактерицидні властивості.
 • Спостерігається відновлення балансу центральної нервової системи.

Показання до лазеротерапії

Лікування лазером призначається для цілого ряду випадків при травмах і захворюваннях опорно-рухової системи, а також в період зрощування кісткових тканин і в якості стимуляції загоєння ран.

Можливості лазера в ортопедії практично безмежні. Унікальні властивості променевого обладнання дозволяють домогтися значного прогресу, навіть при наявності найскладніших захворювань. Являючись одним з напрямків фізіотерапії, лікування за допомогою лазера сприяє усуненню захворювань і регенерації тих функцій організму, які раніше відновлювалися виключно радикальними методами.

Показаннями для лазеротерапії є:

 • хронічні захворювання і травми суглобів (артрити, артрози та ін.), зв'язок, м'язів, кісткової структури, хрящів;
 • дегенеративні хвороби хребта (остеохондроз, протрузії, грижі);
 • посттравматичні ускладнення, захворювання сухожиль та багато іншого.

У центрі ZARТA лазеротерапія поєднується в комплексі з іншими методами лікування - ударно-хвильовою терапією, магнітотерапією та електротерапією. Якщо ви зіткнулися з захворюваннями опорно-рухового апарату, перебуваєте на стадії підготовки до операції або на реабілітації, звертайтеся до наших фахівців. Ми проконсультуємо, проведемо діагностику і складемо найбільш ефективний план Вашого лікування.

Дізнатись ціну
Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити