Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Методи лікування

Кінезітерапія

Навігація по сторінці:

 1. Кому потрібна кінезітерапія?
 2. Особливості впливу кінезітерапії
 3. Кінезітерапія Neurac
 4. Установка Redcord
 5. Переваги використання кінезотерапії Neurac
 6. Кінезітерапія у центрі "ZARTA" в місті Київ

Кінезітерапія – лікування за допомогою руху.

Життя – це постійний рух, та у разі виникнення захворювань опорно-рухової системи, чи при наявності проблем із суглобами, рухливість стає обмеженою і болісною. Окрім оперативної та медикаментозної терапії, існує сучасний метод лікування захворювань опорно-рухового апарату – це кінезітерапія.

Кінезітерапія

«Кінезис» – від грецької означає «рух», а «терапія» - лікування. Кінезітерапія – це один з напрямків лікувальної фізкультури для відновлення рухової активності, лікування захворювань скелетно-м’язової системи та оздоровлення організму в цілому. Ця терапія представляє собою використання різних рухових методик, які в залежності від існуючої проблеми, націлені впливати на різні групи м’язів.

За живлення суглобів відповідають м’язи. Під час скорочення м’язу кров доставляє поживні речовини для суглобів. Якщо процес постачання порушується, то зневоднені м’язові та суглобові структури зазнають ушкоджень, провокують розвиток міжхребцевих гриж, артритів, артрозів. При порушенні кровообігу, м’язи стають гіпотрофованими, змінюють свою структуру, що призводить до болю та обмеження руху. У цьому випадку на допомогу приходить кінезітерапія.

Коли потрібна кінезітерапія?

Кінезітерапія

 • Захворювання хребта (остеохондроз, міжхребцеві грижі, спондильоз та спондилоартроз, спондилолістез, наявність тригерних точок у м’язах).
 • Порушення осанки, сколіоз, кіфоз.
 • Травми та захворювання суглобів (артроз, артрит, пошкодження сухожилків, зв’язок та менісків, тощо)
 • Захворювання та травми периферичних нервів.
 • Необхідність відновлення після травм чи операцій.

Особливості впливу кінезітерапії

Кінезітерапію не слід плутати із заняттями у спортзалі. Стандартні вправи зі штангою, спортінвентарем та на тренажерах закачують м’язи та сприяють їх збільшенню. Виконання таких вправ людиною з проблемами опорно-рухового апарату може призвести до серйозних травм та подальших захворювань , тому що силові вправи створюють додаткове навантаження на хребет та суглоби.

Кінезотерапія, навпаки, знімає надлишкове навантаження на хребет, відновлює кровообіг та доставку поживних речовин до суглобів та кісткових сруктур. Завдяки спеціальним комплексам вправ зміцнюються м’язи, що стабілізують хребет та м’язи передньої черевної стінки, відновлюється правильна геометрія розташування усього опорно-рухового апарату та вирівнюється осанка. При правильному курсі кінезотерапії вдається позбутися запальних процесів у суглобах, покращити їх рухливість та усунути набряки.

Кінезітерапія Neurac

Терапія Neurac (Neuromuscular Activation) розроблена лікарями з Норвегії на початку ХХІ століття на базі обладнання Redcord. Теоретичне та практичне обґрунтування цього методу стверджує, що функціональні порушення скелетно-м’язової системи викликані порушенням збалансованої роботи локальних та глобальних груп м’язів.

Щоб позбавитися відчуття болю та скорегувати роботу опорно-рухового апарату, потрібно зняти осьове навантаження з суглобів та хребта. При відсутності тиску, можна безболісно виконувати рухи в повній амплітуді для відновлення ураженої зони.

Даний метод лікування дозволяє позбутися таких проблем:

 • Біль у спині та суглобах;
 • Хронічні головні болі;
 • Зниження чутливості, порушення координації та просторової орієнтації тіла;

Установка Redcord

Кінезітерапія

Обладнання Redcord сприяє розвантаженню ваги тіла. Установка Redcord являє собою систему канатів та еластичних амортизаторів, які мають 3-5 точок підвісу, що забезпечують оптимальну траєкторію для виконання рухів. Пацієнт фіксується у підвішеному стані повністю, або закріплюється його певна частина тіла для розвантаження. Біль або травма сприяють патологічному порушенню нормальної рухової активності всього тіла. В основі метода лікування є відновлення правильного взаємозв’язку між діяльністю центральної нервової системи та роботи м’язів.

Під час занять на обладнанні фізичний терапевт задає правильну позицію тіла пацієнту для відновлення та стабілізації слабких м’язів. Опорно-руховий апарат ніби вчиться заново виконувати правильні рухи, які центральна нервова система повинна сприймати, як належні.

Основні елементи метода Neurac на апаратах Redcord:

 • Вправи у закритих кінематичних ланцюгах – зменшуються ріжучі сили, що негативно впливають на суглоби.
 • Градація прогресії вправ – вправи найлегшого рівня повинні бути виконані правильно без больових симптомів та дискомфорту.
 • Вібрація – стимулює нервову систему, посилює одночасне скорочення м’язів-агонистів та антагонистів.
 • Нестабільна площа опори – активізує механічні рецептори, що покращує баланс тіла та орієнтацію у просторі.

Переваги використання кінезотерапії Neurac

Зазвичай, під час фізичної терапії, виконання гімнастичних вправ супроводжується болісними відчуттями. Тому пацієнт не може повністю розслабитися, щоб повернути тонус м’язам чи відновити порушення опорно-рухового апарату. Завдяки розвантаженню ваги власного тіла, кінетотерапія Neurac має такі переваги:

 • Відсутність болі за рахунок зниження навантаження на суглоби та хребет;
 • Формування правильної осанки;
 • Збільшення тонусу м’язів;
 • Покращення загальної моторики, рівноваги, координації;
 • Повторне навчання моторним навичкам та запам’ятовування центральною нервовою системою правильного стереотипу руху;

Кінезітерапія у центрі "ZARTA" в місті Київ

Кінезітерапія

У відділенні реабілітації медичного центру ZARTA, за допомогою норвежської методики Neurac, можна індивідуально виявити порушення руху та дисбаланс системи м’язів. Використання сучасного обладнання разом із досвідом фізичних терапевтів дозволяють позбутися хронічного болю у суглобах та покращити якість життя при самих тяжких формах захворювань опорно-рухового апарату.

У спектрі послуг центру також можна скористатися такими методами лікування:

Окрім консервативної терапії для відновлення після травм та лікування захворювань опорно-рухового апарату, лікарями центру ортопедії та реабілітації ZARTA проводяться операції з ортопедії чи травматології. Сучасне обладнання дозволяє ретельно та точно діагностувати проблему чи захворювання. Для кожного пацієнта підбирається індивідуальний план лікування.

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити