Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Методи лікування

Система Arthrex (Артрекс) Angel

Навігація по сторінці:

 1. Лікування стовбуровими клітинами
 2. Що таке стовбурові клітини
 3. Мезенхімальні стовбурові клітини
 4. Дія стовбурових клітин
 5. Система Arthrex Angel
 6. Порівняння Arthrex Angel з іншими системами
 7. При яких захворюваннях призначають ін’єкції стовбурових клітин
 8. Які існують ризики, пов’язані з лікуванням

Система Arthrex (Артрекс) Angel

БІОЛОГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОШКОДЖЕНЬ СУГЛОБОВОГО ХРЯЩА ТА АРТРОЗУ СУГЛОБІВ ЗА ДОПОМОГОЮ СТОВБУРОВИХ КЛІТИН ПАЦІЄНТА

Лікування стовбуровими клітинами

Система Arthrex (Артрекс) Angel. В останні десятиліття все більше привертають до себе уваги біологочні методи терапії. Широко вивчалося застосування такого продукту крові, як збагачена тромбоцитами плазма (PRP), особливо, в області ортопедії. Фактори росту, які виробляються тромбоцитами, що містяться в плазмі крові, стимулюють процес відновлення тканини.

Іншим терапевтичним підходом є використання аутологічних мезенхімальних стовбурових клітин (МСК), які можуть бути отримані із цілого ряда тканин - кістковий мозк, жирова тканина, пуповина.

Спочатку в практиці застосовували культивування стовбурових клітин, але в кінці 90-х років такі організації як "Food and Drug Administration" (FDA) та "Marketing Authorization Application" (MAA), прийняли ряд обмежень по використанню клітинної продукції, що стало поштовхом до виникнення і розвиток методів, направлених на отримання концентратів з мінімальною їх обробкою в умовах одної хірургічної маніпуляції, без виносу за межі операційної.

Що ж таке стовбурові клітини?

Це прості недиференційовані клітини в організмі людини, які можуть трансформуватися в інші види клітин. Стовбурові клітини бувають двох типів «ембріональні» та «дорослі». Ембріональні клітини отримують з ембріону, дорослі – з дорослого організму. На сьогоднішній день, під час всіх методів лікування використовуються дорослі стовбурові клітини.

Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) є мультипотентними стовбуровими клітинами, які можуть диференціюватися в різні типи клітин, включаючи остеобласти ( клітини кісткової тканини), хондроцити (клітини хряща), адіпоцити (жирові клітини), теноцити (клітини сухожилків), міоцити (клітини м’язів). Висока концентрація МСК міститься саме у кістковому мозгу.

Система Arthrex Angel

Мезенхімальні стовбурові клітини

Мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) отримуть із кісткового мозку, зазвичай, із задньої або передньої частини гребня клубової кістки (тазова кістка). Спочатку знеболюють шкіру та тазову кістку за допомогою препаратів, а потім спеціальною пункційною голкою проникають у губчату кістку. Рідину кісткового мозку дуже повільно набирають у шприц. Після того, як в шприці виявляється достатня кількість кісткового мозку, голка видаляється і накладається пов’язка.

Дія стовбурових клітин

Початковою функцією МСК є секреція факторів росту та інших цитокінів (регуляція міжклітинних і міжсистемних взаємодій в організмі,) для стимулювання процесу проліферації (поділ та ріст клітин) та ангіогенезу (утворення нових кровоносних судин).

Максимальна дія МСК відбувається лише за умови ізольованої високої концентрації цих клітин. Адже кістковий мозок, окрім мезенхімальних стовбурових клітин, має ще й інші клітини - тромбоцити, еротроцити, ядерні клітини, гемопоетичні стовбурові клітини.

Головною ціллю є «доставка» концентрату МСК, гемопоетичних стовбурових клітини та клітин-попередників до місця пошкодження. Все це можливо завдяки спеціальному обладнанню, за допомогою якого відбувається центрифугування і сепарація кісткового мозку.

Система Arthrex (Артрекс) Angel

Система Arthrex Angel

Система Arthrex (Артрекс) Angel – повністю автоматизована закрита система, в якій використовується технологія 3-х сенсорів (3ST), яка дозволяє точно розподілити компоненти крові або кісткового мозку на PRP/BMC (багата плазма), PPP (бідна плазма) та RBC (еротроцити) в стерильні контейнери. Технологія 3ST є унікальними і дозволяють досягати концентрацію в 18 разів вищу від первинної.

Порівняння Arthrex Angel з іншими системами

Було проведено ряд досліджень, в якому порівнювалося декілька систем для приготування концентрату кісткового мозку. Технологічною перевагою системи Arthrex Angel є 3-х сенсорна технологія, яка дозволила контролювати кінцеву концентрацію інших клітин та кінцевий об’єм концентрату кісткового мозку.

В ході дослідження було виявлено, що навіть після 96 годин центрифуга Arthrex Angel мала найвищу концентрацію кісткового мозку.

Система Arthrex Angel

Після забору цільної крові або кісткового мозку у шприц, хірург завантажує аспірат в одноразовий набір для приготування плазми, який поставляється стерильним та попередньо зібраним. Це дозволяє захистити пацієнта від можливих ризиків зараження, а лікаря від будь-якого контакту з кров’ю пацієнта.

Після завантаження набору лікар обирає індивідуальні налаштування в залежності від потреб кожного пацієнта. Після чого починається автоматичний цикл обробки. Різні фракції крові розподіляються в закриті контейнери.

Система Arthrex Angel


Після отримання концетрату стовбурових клітин, хірург виконує ін’єкцію під УЗД контролем у зону пошкодження чи порожнину суглоба. Попередньо виконується місцева анестезія для знеболення ділянки ін’єкції. Після ін’єкції накладається асептична пов’язка.

При яких захворюваннях призначають ін’єкції стовбурових клітин?

 • артроз суглобів;
 • пошкодження та захворювання суглобового хряща;
 • хронічні розриви ротаторної манжети;
 • часткові розриви м’язів;
 • пошкодження зв’язок та сухожиль;
 • незрощення кісток та кісткові дефекти;
 • інші спортивні травми;

Чи підходить Вам метод лікування Angel BMC?

Система Arthrex (Артрекс) Angel. Проконсультуйтесь з лікарем, чи підходить Вам метод лікування за допомогою BMC. Після обстеження лікар визначить доцільність проведення терапії BMC. Лікарем може бути прийнято рішення про тимчасове припинення пацієнтом прийому протизапальних препаратів або розріджувачів крові під час проходження терапії.

Які існують ризики, пов’язані з лікуванням?

Для приготування концентрату кісткового мозку (BMC) використовується власний біологічний матеріал пацієнта у закритій стерильній одноразовій системі. Побічні дії під час застосування BMC не були виявлені.

Для отримання більш детальної інформації, зверніться будь ласка до лікаря.

Центр ортопедії та реабілітації "ZARTA".
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити