Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Методи лікування

Кінезіотейпування

Кінезіотейпування— це метод комплексної терапії, що базується на технології накладення спеціальних еластичних кінезіотейпів, які застосовуються при лікуванні, фізичній реабілітації, профілактиці захворювань опорно-рухового апарату.

Цей метод був розроблений в Японії в 70-х роках хіропрактиком і рефлексотерапевтом Кензо Казе. Широке поширення набув після Олімпіади 88-го року. А після Олімпійських Ігор 2008 року вже жоден професійний вид спорту не обходиться без допомоги тейпів. Як в змагальний період, так і в підготовчий.

На сьогоднішній день складно уявити будь-який процес реабілітації опорно-рухового апарату без кінезіотейпування та кінезотерапії. Ці два методи довели свою ефективність на практиці і є невід'ємною складовою реабілітаційно-відновлювальної програми.

У чому суть кінезіотейпування

Кінезіотейпи - це еластичні клейкі стрічки, виготовлені з високоякісної бавовни і покриті гіпоалергенним шаром клею на акриловій основі. Вони накладаються на шкіру і при температурі тіла клей активізується.

Основним моментом методики є моделювання м'язово-фасциального сегмента за допомогою певного натягу і напрямки при наклеюванні тейпов. Тобто, при наклеюванні тейпа, реабілітолог-кінезотерапевт регулює натяг тейпа, тим самим визначаючи силу, з якою він буде впливати на опорно-руховий апарат. Дуже важливо, яким саме методом буде наклеєний сам тейп. Від методу залежить і очікуваний ефект.

Еластичні властивості кінезіотейпів близькі до еластичності епідермісу. Бавовняна основа тейпів не порушує дихання шкіри та випаровування з її поверхні. Пацієнт не обмежений у рухах, тейпи легко переносять контакт з водою і швидко висихають. Це дозволяє використовувати кінезіотейпи в різних ситуаціях та не створює обмежень по догляду за тілом. Їх можна залишати на шкірі до 2 тижнів.

Вплив кінезіотейпів на організм

Так як за своїми властивостями тейп схожий з людською шкірою, він бере на себе частину навантаження в проблемній зоні. Він знижує навантаження на пошкоджені зв'язки і сухожилля, тим самим полегшуючи їх роботу. Це підтримує ослаблений організм в період реабілітації.

Ще це корисно тим, що дозволяє м'язам виконувати рух в суглобі в повну амплітуду. Це вбереже суглоб від «закисання». Також тейп покращує лімфодренаж, що позитивно позначається на загоєнні гематом.

Тейп або еластичний бинт?

На це питання Вам відповість лікар. Еластичні бинти і фіксатори суглобів покликані зафіксувати суглоб в певній амплітуді і зменшити на нього навантаження. Тейп ж не обмежує амплітуду руху в суглобі. Іноді навіть навпаки, за рахунок посилення ослаблених м'язів амплітуда руху збільшується.

Основні ефекти кінезіотейпування:

 • зменшення болю
 • стабілізація суглобів, зв’язково-сухожильного апарату суглобу
 • покращення лімфовідтоку
 • зменшення набряку та синців
 • покращення кровообігу та стимуляція процесів загоєння
 • відновлення нейро-м’язових рухових моделей

Метод кінезіотейпування буде давати бажані результати лише в комплексі з кінезітерапією.

Він дає можливість полегшити природний хід лікувального та реабілітаційного процесу, дозволяє підтримати та стабілізувати діяльність м’язів і суглобів, розслаблює перенапружені і втомлені м’язи, а також «нав’язує» правильну модель руху, без обмеження самого діапазону руху тіла.

Показання до кінезіотейпування:

 • фізична реабілітація після травм та операцій
 • болі в суглобах та м’язах по причині різних захворювань опорно-рухового апарату
 • порушення м’язового тонусу
 • забиття м’яких тканин
 • підтримка м’язово-фасціального сегмента після проведення сеансів мануальної терапії
 • для профілактики спортивних травм в ситуація зверх навантажень (змагання, підготовка до змагань.)

Основні протипокази:

 • індивідуальна непереносимість
 • захворювання шкіри
 • захворювання серцево-судинної системи в ступені суб- декомпенсації
 • тяжкі захворювання нирок
 • тяжкі форми цукрового діабету
 • тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок.

У центрі ортопедії та реабілітації "ZARTA" Ви зможете отримати підтримку Вашого організму за допомогою кінезіотейпів в комплексі лікувально-відновлювального курсу реабілітації.

Записуйтеся до нас на прийом та отримайте консультацію з застосування кінезіотейпів:
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Дізнатись ціну
Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити