Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Методи лікування


Магнітотерапія

 1. Що таке магнітотерапія
 2. Види і методи впливу магнітотерапії
 3. Вплив магнітотерапії на організм
 4. Показання до магнітотерапії
 5. Протипоказання
 6. Переваги процедури магнітотерапії

Магнітотерапія відноситься до фізіотерапевтичних процедур і представляє собою постійну або змінну дію магнітного поля на певні зони організму. Дана терапія може використовуватися як самостійне лікування, так і комбінуватися з іншими методиками.

Магнітотерапія є офіційно визнаною методикою, яка призначаєть при різних типах захворювань та в разі неможливості використовувати лікарські препарати. Залежно від необхідного ефекту вплив проводиться на весь організм з певною інтенсивністю або точково - на певній ділянці тіла.

Види і методи впливу магнітотерапії

Перш за все, магнітотерапія може проводитися трьома різними методами:

 1. Імпульсні спалахи. Здійснює стимуляцію м'язових тканин, включаючи серцеві м'язи.
 2. Постійне магнітне поле. Знімає гіпертонус, заспокоює та застосовується як підвищення імунітету або його стимуляція, для зміцнення захисного механізму.
 3. Змінна інтенсивність магнітного поля. Зменшує набряки, знімає больові відчуття, зменшує інтенсивність запальних процесів і виконує інші завдання, які залежать від частоти, часу, періодичності та сили впливу для певної точки прикладання.

При виконанні процедур в центрі ортопедії та реабілітації ZARTA використовується фізіотерапевтичний апарат BTL-5000. Обладнання дозволяє створити щільне поле низької частоти, яке володіє більшою ефективністю навіть порівнюючи зі статичними полями. Інноваційна технологія Focused Magnetic Field - фокусування магнітного поля, дозволяє створити унікальні умови, в рази підвищуючи корисну дію і лікувальний ефект, за умови використання в певній проблемній зоні.

Вплив магнітотерапії на організм

Внаслідок того, що зовнішній вплив на пацієнта є мінімізованим, а тіло самостійно підвищує ефективність боротьби з хворобою або симптомами, у магнітотерапії є незаперечна перевага в порівнянні з іншими видами лікування. Такою перевагою є можливість використовувати магнітотерапію навіть за умови складного перебігу захворювання, гострих запальних процесів, болю та високої температури.

Внутрішні зміни, що відбуваються при проведенні процедур магнітотерапії, зачіпають ферменти, нуклеїнові кислоти та вільні радикали. Глибинний вплив дозволяє перебудувати та направити роботу організму в потрібне русло, не викликаючи стресу.

Як визначається чутливість до магнітотерапії?

Для визначення чутливості пацієнта до впливу магнітного поля, а також актуальності призначення процедур магнітотерапії проводять невеликий тест. Лікар поміщає в руку пацієнта магніт, а той описує свої відчуття протягом 30-60 хвилин. Висока чутливість і найбільша ефективність від проведення магнітотерапії буде у тих пацієнтів, які протягом півгодини починають відчувати тепло. Середній вплив матиме процедура на того, хто відчує зміни через півгодини, а найрідкісніша категорія людей, які не відчувають змін навіть через тривалий час, буде змушена підбирати інші методики лікування.

У центрі ортопедії та реабілітації ZARTA лікарі вивчають історію захворювання, проводять дослідження і тільки після отримання точних даних приймають рішення про вибір процедури лікування. Вивчаючи отримані результати обстеження, лікар точно визначає не тільки методику магнітотерапії, але також час кожної процедури і інтенсивність впливу, яка дозволить домогтися найбільшої ефективності в лікуванні.

Показання до магнітотерапії

Відсутність побічних ефектів, можливість проведення процедури магнітотерапії навіть у важких випадках і безпека щодо звикання дозволяє використовувати методику впливу локального магнітного поля при найрізноманітніших захворюваннях. Подібна процедура призначається навіть пацієнтам похилого віку, з ослабленим організмом і слабкою роботою імунної системи.

Володіючи судинорозширювальною, гіпокоагулюючою, трофостимулюючою, катаболічною, лімфодренажним впливом магнітотерапія призначається при трофічних виразках, запаленнях, хворобах органів дихання, ураженнях м'яких тканин або патологіях серцево-судинної системи. Також магнітотерапія в клініці ZARTA ефективно використовується при порушеннях сну, проблемах з нервовою системою, ураженні очей і таких захворюваннях:

 • артрити;
 • ангіна, гайморит, отит;
 • варикоз та тромбофлебіт;
 • депресія, невроз або стан апатії;
 • порушення цілісності шкірного покриву і роботи ОРА.


Протипоказання до проведення магнітотерапії

Серед протипоказань є всього кілька умов, які не дозволять призначити магнітотерапію:

 • наявність кардіостимулятора;
 • серцева недостатність у важкій формі;
 • ракові пухлини;
 • алкогольне сп'яніння або інші типи інтоксикації;
 • вагітність;
 • вік менше двох років.

Призначаючи процедуру магнітотерапії, лікарі центра ортопедії та реабілітації ZARTA орієнтуються не тільки на зазначені протипоказання, а й інші чинники, що виключають можливість призначення терапії. У деяких випадках сукупність окремих умов не дозволяє призначити лікування за допомогою магнітотерапії.

Переваги процедури магнітотерапії

Однією з найбільш значних переваг магнітотерапії є широкий спектр впливу, що дозволяє застосувати методику для лікування різних типів патологій, захворювань, травм або профілактичних заходів. Також важливою перевагою буде зменшення інтенсивності протікання захворювань, яке досягається внаслідок зниження больового синдрому, та локалізації вогнищ запалень.

Фахівці центра ортопедії та реабілітації ZARTA також використовують магнітотерапію для стимуляції і коригування роботи імунної системи, підвищення регенеративних властивостей організму, поліпшення кровообігу, відновлення сил і зміцнення здоров'я після тривалого лікування.

Зверніть увагу, що наявність гіпсу, шин чи інших накладок або фіксаторів, які використовуються після отримання травм, не буде перешкодою для магнітотерапії. Відсутність проблем з призначенням процедури магнітотерапії при травмах дозволяє прискорити лікування і зменшити період відновлення для спортсменів. При цьому, магнітотерапія дозволяє прискорити регенерацію навіть у разі переломів і відновлення зростання нервових і м'язових тканин при розтягненнях, ударах, внутрішніх кровотечах та інших типах захворювань і травм.

Дізнатись ціну
Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити