Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Методи лікування

Артроскопічна хірургія

Навігація по сторінці:

 1. Загальні поняття
 2. Суть артроскопії
 3. Особливість методу
 4. Переваги артроскопії
 5. Покази до артроскопії
 6. Артроскопічна хірургія для спортсменів
 7. Артроскопічна хірургія при артрозі та артриті
 8. Перелік артроскопічних операцій в кліці ZARTA

Артроскопічна хірургія - це метод малоінвазивного хірургічного втручання, під час якого пацієнт отримує мінімальні пошкодження м'яких тканин. Це істотно полегшує та прискорює після операційне відновлення, а також знижує ризик розвитку післяопераційних ускладнень. Артроскопічні операції відрізняються від відкритих операцій в травматології та ортопедії не тільки мінімізацією пошкодження м’яких тканин, але і великими можливостями діагностики та лікування патологій суглобів. Також малоінвазивні операції з успіхом застосовують для проведення різних пластичних та відновлювальних операцій.

Суть артроскопії

Артроскопічна хірургія

Артроскопічна хірургія - найменш травматичний хірургічний метод, який використовується в сучасній травматології та ортопедії. Даному методу віддають перевагу всі провідні фахівці та клініки світу, в тому числі і Центр ортопедії та реабілітації ZARTA, тому що завдяки йому, можна досягти найвищої ефективності лікування практично всіх захворювань суглобів. На відміну від традиційних відкритих методів діагностики та хірургічного лікування, артроскопія являє собою інноваційний мініінвазивний метод хірургії.

Особливість методу полягає в простій послідовності дій:

 1. Хірург робить невеликий прокол в шкірному покриві і суглобі - діаметром в декілька міліметрів.
 2. В цей прокол вводиться оптична система - артроскопа. Прилад поєднує в собі камеру з високою якістю передачі зображення і підсвічування в тілі міцного еластичного кабелю з невеликою площею перетину. Компактні розміри проводу дозволяють хірургові уникнути зайвих дискомфортних відчуттів і при цьому легко переміщатися в зоні уражених ділянок.
 3. Оптична система артроскопа діаметром 3-4 мм потрапляє всередину суглоба, що дозволяє лікарю детально оглянути місце пошкодження і найбільш точно встановити локалізацію захворювання, його характерні риси в найменших деталях.
 4. Після діагностики пошкодження здійснюється оперативне лікування хворого суглоба або зв'язок через малі доступи до місць пошкодження. Для цього використовуються спеціальні інструменти з дуже малою площею перетину, які вводяться в прокол на шкірі. Крім них лікар застосовує спеціальні відновлювальні капсули, що сприяють швидкому загоєнню в післяопераційний період.

Оптичні системи для артроскопії дозволяють збільшити зображення пошкодженого суглоба в 40 разів - на рівні хорошого мікроскопа. Причина болю завдяки такому високо точному підходу виявляється безпомилково - достовірність процедури має практично 100% точність.

Переваги артроскопії

Артроскопічна хірургія

У порівнянні з традиційними методами відкритого оперативного втручання артроскопія має істотні переваги:

 • Безкровність - щоб ввести артроскопічний інструментарій, потрібно виконати невеликий надріз - близько 5-6 міліметрів. Для традиційної відкритої операції характерні набагато масштабніші розрізи - близько 15-20 см. Завдяки несуттєвим пошкодженням м'якої тканини при артроскопії її відносять до процедур з мінімальною інвазивністю.
 • Повноцінна і всебічна діагностика патології. Завдяки цьому методу внутрішньо суглобні структури можна розглянути з багаторазовим збільшенням аж до найдрібніших деталей практично з усіх боків без порушення анатомічної цілісності суглоба. Введені в суглоб оптичні системи артроскопа дозволяють розглянути всі його відділи, а також оцінити стан прилеглих тканин.
 • Термін реабілітації та перебування в стаціонарі зводиться до мінімуму. В залежності від складності, легкі навантаження на кінцівку допускаються вже на 1-3 добу, а відновлення повної працездатності можливе через 2-3 тижні. Терміни виписки зі стаціонару після артроскопії невеликі – приблизно 1-3 діб після проведення операції. При традиційних відкритих способах оперативного лікування суглобів виписка зі стаціонару можлива тільки через 2-3 тижні.
 • Відсутність рубців - через невелику площу ушкодження м'яких тканин вони здатні гоїтися самостійно, без накладення швів. Це додає естетичності, адже після лікування пацієнт не буде мати явних слідів оперативного втручання на тілі.
 • Великий спектр можливостей для лікування суглобів. Артроскопія застосовується в лікуванні колінних, ліктьових, плечових, кульшових суглобів, а також зв'язок і показана навіть тим пацієнтам, у яких спостерігаються хронічні форми захворювань.

Протипоказань для операції по даній методиці всього декілька - інфекційні та гострі хронічні захворювання в суглобах, неможливість застосувати наркоз, різні порушення структури. У загальному випадку протипоказане проведення операції на тих суглобах, які мають сильну деформацію і амплітуду згинаючого руху до 60 градусів.

Покази до артроскопії

Артроскопічна хірургія

Процедура призначається пацієнтам з неясною клінічною ситуацією при різних захворюваннях суглобів, їх травмах, а також після скарг на болі після операцій, виконаних раніше. Показаннями до артроскопії також є пошкодження менісків, зв'язок, синовіальної оболонки, хрящів, жирового тіла; деформуючий артроз і ревматоїдний артрит в стадії ремісії.

Артроскопічна хірургія для спортсменів

Артроскопія відноситься до найбільш щадних методів лікування для спортсменів та осіб, діяльність яких тісно пов'язана з високими фізичними навантаженнями. Ці люди найчастіше схильні до таких травм, як пошкодження меніска або хрестоподібних зв'язок. Тому в таких випадках питання стоїть про максимально швидке відновлення працездатності пацієнта.

Важливий аспект, який турбує будь-якого спортсмена – функціональність прооперованого суглоба після операції. Із застосуванням артроскопії вдається досягти повернення повної амплітуди рухів після операції та реабілітації, а також уникнути повторних травм - завдяки застосуванню сучасних технологій. Мінімальна інвазивність і короткий післяопераційний період після процедури роблять артроскопічну хірургію оптимальним вибором для повного відновлення після травм, і як наслідок - повної активності м'язів. Приступати до тренувань спортсмен може в середньому через 10 тижнів, а до змагань - через 12.

Артроскопічна хірургія при артрозі та артриті

Ще одна категорія пацієнтів, яким може бути призначена артроскопія - особи з артрозом і артритом. Вдало проведена операція дозволяє отримати позитивну динаміку і досягти тривалої ремісії захворювання.

Після видалення патологічної синовіальної рідини пацієнт відчуває полегшення і біль відступає, що сприяє значному поліпшенню самопочуття. Іншими словами, запалення знімається, адже оперативне втручання впливає на причину захворювання, а не на його прояви. Важливо те, що до людини поступово повертається практично повна амплітуда рухів, покращується психофізичний стан і якість життя.

Варто пам'ятати, що період відновлення індивідуальний в кожному випадку. Він залежить від ступеня захворювання, та тяжкості перенесеної операції й суворого дотримання режиму, який був призначений лікарем.

Перелік артроскопічних операцій в кліці ZARTA

Операції на колінному суглобі:

 • Резекція (шов) пошкодженної частини меніска
 • Відновлення задньої хрестоподібної зв’язки
 • Резекція медіопателярної складки
 • Відновлення медіальної патело-феморальної зв’язки при звичному вивиху надколінника
 • Реліз латеральної патело-феморальної зв’язки
 • Відновлення суглобового хряща
 • Видалення хондроматозного тіла
 • Відновлення передньої хрестоподібної зв’язки
 • Синовектомія

Операції на плечовому суглобі:

 • Рефіксація суглобової губи при нестабільності плечового суглоба
 • Субпекторальний тенодез сухожилка довгої головки двоголового м’язу плеча
 • Рефіксація обертальної манжети
 • Субакроміальна декомпресія та резекційна акроміопластика
 • Артроскопічна стабілізація ключично-акроміального суглоба при вивиху акроміального кінця ключиці
 • Селективна капсулотомія при адгезивному капсуліті
 • Видалення хондроматозного тіла
 • Відновлення суглобового хряща
 • Синовектомія

Операції на ліктьовому суглобі:

 • Видалення хондроматозного тіла
 • Синовектомія
 • Відновлення суглобового хряща

Операції на кульшовому суглобі:

 • Резекція остеофіту при CAM-деформації стегнової кістки
 • Видалення хондроматозного тіла
 • Резекція остеофіту при Pincer-деформації кульшової западини
 • Відновлення суглобового хряща
 • Резекція (шов) суглобової губи
 • Синовектомія

Операції на гомілкого-ступеневому суглобі:

 • Відновлення суглобового хряща
 • Видалення хондроматозного тіла
 • Синовектомія
 • Лікування переднього та заднього імпіджменту
Дізнатись ціну
Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити