Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Артроскопічна хірургія
coppy-3

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Артроскопічна хірургія

Навігація по сторінці:

 1. Загальні поняття
 2. Суть артроскопії
 3. Особливість методу
 4. Переваги артроскопії
 5. Покази до артроскопії
 6. Артроскопічна хірургія для спортсменів
 7. Артроскопічна хірургія при артрозі та артриті
 8. Перелік артроскопічних операцій в кліці ZARTA

Артроскопічна хірургія - це метод малоінвазивного хірургічного втручання, під час якого пацієнт отримує мінімальні пошкодження м'яких тканин. Це істотно полегшує та прискорює після операційне відновлення, а також знижує ризик розвитку післяопераційних ускладнень. Артроскопічні операції відрізняються від відкритих операцій в травматології та ортопедії не тільки мінімізацією пошкодження м’яких тканин, але і великими можливостями діагностики та лікування патологій суглобів. Також малоінвазивні операції з успіхом застосовують для проведення різних пластичних та відновлювальних операцій.

Суть артроскопії

Артроскопічна хірургія

Артроскопічна хірургія - найменш травматичний хірургічний метод, який використовується в сучасній травматології та ортопедії. Даному методу віддають перевагу всі провідні фахівці та клініки світу, в тому числі і Центр ортопедії та реабілітації ZARTA, тому що завдяки йому, можна досягти найвищої ефективності лікування практично всіх захворювань суглобів. На відміну від традиційних відкритих методів діагностики та хірургічного лікування, артроскопія являє собою інноваційний мініінвазивний метод хірургії.

Особливість методу полягає в простій послідовності дій:

 1. Хірург робить невеликий прокол в шкірному покриві і суглобі - діаметром в декілька міліметрів.
 2. В цей прокол вводиться оптична система - артроскопа. Прилад поєднує в собі камеру з високою якістю передачі зображення і підсвічування в тілі міцного еластичного кабелю з невеликою площею перетину. Компактні розміри проводу дозволяють хірургові уникнути зайвих дискомфортних відчуттів і при цьому легко переміщатися в зоні уражених ділянок.
 3. Оптична система артроскопа діаметром 3-4 мм потрапляє всередину суглоба, що дозволяє лікарю детально оглянути місце пошкодження і найбільш точно встановити локалізацію захворювання, його характерні риси в найменших деталях.
 4. Після діагностики пошкодження здійснюється оперативне лікування хворого суглоба або зв'язок через малі доступи до місць пошкодження. Для цього використовуються спеціальні інструменти з дуже малою площею перетину, які вводяться в прокол на шкірі. Крім них лікар застосовує спеціальні відновлювальні капсули, що сприяють швидкому загоєнню в післяопераційний період.

Оптичні системи для артроскопії дозволяють збільшити зображення пошкодженого суглоба в 40 разів - на рівні хорошого мікроскопа. Причина болю завдяки такому високо точному підходу виявляється безпомилково - достовірність процедури має практично 100% точність.

Переваги артроскопії

Артроскопічна хірургія

У порівнянні з традиційними методами відкритого оперативного втручання артроскопія має істотні переваги:

 • Безкровність - щоб ввести артроскопічний інструментарій, потрібно виконати невеликий надріз - близько 5-6 міліметрів. Для традиційної відкритої операції характерні набагато масштабніші розрізи - близько 15-20 см. Завдяки несуттєвим пошкодженням м'якої тканини при артроскопії її відносять до процедур з мінімальною інвазивністю.
 • Повноцінна і всебічна діагностика патології. Завдяки цьому методу внутрішньо суглобні структури можна розглянути з багаторазовим збільшенням аж до найдрібніших деталей практично з усіх боків без порушення анатомічної цілісності суглоба. Введені в суглоб оптичні системи артроскопа дозволяють розглянути всі його відділи, а також оцінити стан прилеглих тканин.
 • Термін реабілітації та перебування в стаціонарі зводиться до мінімуму. В залежності від складності, легкі навантаження на кінцівку допускаються вже на 1-3 добу, а відновлення повної працездатності можливе через 2-3 тижні. Терміни виписки зі стаціонару після артроскопії невеликі – приблизно 1-3 діб після проведення операції. При традиційних відкритих способах оперативного лікування суглобів виписка зі стаціонару можлива тільки через 2-3 тижні.
 • Відсутність рубців - через невелику площу ушкодження м'яких тканин вони здатні гоїтися самостійно, без накладення швів. Це додає естетичності, адже після лікування пацієнт не буде мати явних слідів оперативного втручання на тілі.
 • Великий спектр можливостей для лікування суглобів. Артроскопія застосовується в лікуванні колінних, ліктьових, плечових, кульшових суглобів, а також зв'язок і показана навіть тим пацієнтам, у яких спостерігаються хронічні форми захворювань.

Протипоказань для операції по даній методиці всього декілька - інфекційні та гострі хронічні захворювання в суглобах, неможливість застосувати наркоз, різні порушення структури. У загальному випадку протипоказане проведення операції на тих суглобах, які мають сильну деформацію і амплітуду згинаючого руху до 60 градусів.

Покази до артроскопії

Артроскопічна хірургія

Процедура призначається пацієнтам з неясною клінічною ситуацією при різних захворюваннях суглобів, їх травмах, а також після скарг на болі після операцій, виконаних раніше. Показаннями до артроскопії також є пошкодження менісків, зв'язок, синовіальної оболонки, хрящів, жирового тіла; деформуючий артроз і ревматоїдний артрит в стадії ремісії.

Артроскопічна хірургія для спортсменів

Артроскопія відноситься до найбільш щадних методів лікування для спортсменів та осіб, діяльність яких тісно пов'язана з високими фізичними навантаженнями. Ці люди найчастіше схильні до таких травм, як пошкодження меніска або хрестоподібних зв'язок. Тому в таких випадках питання стоїть про максимально швидке відновлення працездатності пацієнта.

Важливий аспект, який турбує будь-якого спортсмена – функціональність прооперованого суглоба після операції. Із застосуванням артроскопії вдається досягти повернення повної амплітуди рухів після операції та реабілітації, а також уникнути повторних травм - завдяки застосуванню сучасних технологій. Мінімальна інвазивність і короткий післяопераційний період після процедури роблять артроскопічну хірургію оптимальним вибором для повного відновлення після травм, і як наслідок - повної активності м'язів. Приступати до тренувань спортсмен може в середньому через 10 тижнів, а до змагань - через 12.

Артроскопічна хірургія при артрозі та артриті

Ще одна категорія пацієнтів, яким може бути призначена артроскопія - особи з артрозом і артритом. Вдало проведена операція дозволяє отримати позитивну динаміку і досягти тривалої ремісії захворювання.

Після видалення патологічної синовіальної рідини пацієнт відчуває полегшення і біль відступає, що сприяє значному поліпшенню самопочуття. Іншими словами, запалення знімається, адже оперативне втручання впливає на причину захворювання, а не на його прояви. Важливо те, що до людини поступово повертається практично повна амплітуда рухів, покращується психофізичний стан і якість життя.

Варто пам'ятати, що період відновлення індивідуальний в кожному випадку. Він залежить від ступеня захворювання, та тяжкості перенесеної операції й суворого дотримання режиму, який був призначений лікарем.

Перелік артроскопічних операцій в кліці ZARTA

Операції на колінному суглобі:

 • Резекція (шов) пошкодженної частини меніска
 • Відновлення задньої хрестоподібної зв’язки
 • Резекція медіопателярної складки
 • Відновлення медіальної патело-феморальної зв’язки при звичному вивиху надколінника
 • Реліз латеральної патело-феморальної зв’язки
 • Відновлення суглобового хряща
 • Видалення хондроматозного тіла
 • Відновлення передньої хрестоподібної зв’язки
 • Синовектомія

Операції на плечовому суглобі:

 • Рефіксація суглобової губи при нестабільності плечового суглоба
 • Субпекторальний тенодез сухожилка довгої головки двоголового м’язу плеча
 • Рефіксація обертальної манжети
 • Субакроміальна декомпресія та резекційна акроміопластика
 • Артроскопічна стабілізація ключично-акроміального суглоба при вивиху акроміального кінця ключиці
 • Селективна капсулотомія при адгезивному капсуліті
 • Видалення хондроматозного тіла
 • Відновлення суглобового хряща
 • Синовектомія

Операції на ліктьовому суглобі:

 • Видалення хондроматозного тіла
 • Синовектомія
 • Відновлення суглобового хряща

Операції на кульшовому суглобі:

 • Резекція остеофіту при CAM-деформації стегнової кістки
 • Видалення хондроматозного тіла
 • Резекція остеофіту при Pincer-деформації кульшової западини
 • Відновлення суглобового хряща
 • Резекція (шов) суглобової губи
 • Синовектомія

Операції на гомілкого-ступеневому суглобі:

 • Відновлення суглобового хряща
 • Видалення хондроматозного тіла
 • Синовектомія
 • Лікування переднього та заднього імпіджменту
Дізнатись ціну

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.