Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Трохантерит
trohentrit

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Трохантерит кульшового суглоба

Навігація по сторінці:

 1. Симптоми трохантериту
 2. Прояв трохантериту
 3. Види трохантериту
 4. Хто в групі ризику?
 5. Причини виникнення трохантериту
 6. Діагностика трохантериту
 7. Лікування трохантериту
 8. Прогноз на лікування трохантериту

Трохантерит кульшового суглоба – це дегенеративно-запальне захворювання стегнових сухожиль, при якому вони уражаються в місці з’єднання їх зі стегновою кісткою. Це місце називається великим рожном, або трохантером (від латинського trochanter), звідси і назва патології.

Трохантер є виступом на стегновій кістці, до якого кріпляться сухожилля м’язів таза, сідничних та стегнових м’язів. Анатомічний комплекс перерахованих м’язів відповідає за рухи тазостегнового суглоба, і при ураженні сухожиль комплексу відзначаються напади болю, що локалізуються по зовнішній поверхні стегна.

Симптоми трохантериту

Найчастіше болі дають про себе знати під час руху, вони можуть бути досить вираженими, але в стані спокою зазвичай стихають. Також біль турбує вночі, особливо при положенні на ураженому боці. У більшості випадків захворювання носить односторонній характер, рідко бувають випадки двостороннього запалення. Інші суглоби, крім кульшового, хвороба не вражає.

На початкових стадіях хвороби болю носять періодичний характер, виникають при навантаженнях і в стані спокою швидко проходять. Вони різкі і пульсуючі, але зникають при припиненні рухової активності, тому їм мало хто приділяє увагу. Згодом ситуація погіршується, болі посилюються і вже не залежать від рухової активності. Больовий синдром посилюється при обмацуванні стегнової кістки в місці трохантера.

У занедбаному стані хворого можуть мучити інтенсивні нічні болі, що посилюються в положенні на боці, коли вага тіла тисне на уражений суглоб. На пізніх етапах хвороби больові відчуття можуть спостерігатися також в паховій й сідничній областях, в попереку.

Прояв трохантериту:

 • Біль в зоні великого рожна, який легко можна промацати під шкірою;
 • Також біль посилюється при натисканні на зону великого вертела, і віддає по зовнішній стороні стегна;
 • Біль посилюється під час активних рухів;
 • Біль у стегні виникає при положенні на боці;
 • У спокої больові відчуття проходять;
 • Зберігається діапазон руху в суглобі;

Види трохантериту

Дане захворювання може бути декількох видів:

 • інфекційне (септичне). При присутності в організмі постійного вогнища інфекції (хронічний гайморит, тонзиліт, карієс, холіцистит) хвороботворні мікроорганізми з потоком крові і лімфи потрапляють в тканини, що оточують трохантер. Інша можлива причина – інфекція потрапляє в тканини контактним шляхом з відкритої рани стегна або з області запалення, розташованої поруч з трохантера. Симптоми – яскраво виражені ознаки інтоксикації організму, погане загальне самопочуття, підвищення температури тіла, втрата апетиту.
 • Туберкульозне. В даному місці тазостегнової кістки локалізується туберкульозне вогнище. Симптоми в цьому випадку виражені помірно і проявляються поступово. Частіше хворіють діти, прогноз перебігу цього виду хвороби несприятливий, вихід – грамотне лікування основного захворювання.
 • Неінфекційне (асептичне). Найбільш поширений вид недуги, виникає з причин, не пов’язаних з попаданням інфекції – травми, набір ваги, переохолодження, високі навантаження. Симптомів інтоксикації немає, загальне самопочуття не страждає. Цей різновид найкраще піддається лікуванню.

Хто в групі ризику?

Більш схильні до запалень сухожиль в цьому місці жінки, у чоловіків всі сухожилля міцніші від природи. У осіб, що ведуть спортивний спосіб життя, захворювання зустрічається вкрай рідко. Основна група ризику – жінки клімактеричного віку, які переживають гормональну перебудову організму, що супроводжується ослабленням м’язової і сухожильной тканини. Бувають і винятки, коли трохантеріт тазостегнового суглоба вражає зовсім молодих людей, але при цьому, як правило, трапляється накладка декількох несприятливих факторів.

Причини виникнення трохантериту

Головною причиною виникнення патології вважається зниження еластичності зв’язок. Воно неминуче у жінок в зазначений період життя. Малоактивний спосіб життя та сидяча робота можуть погіршити ситуацію. На цьому тлі пусковим моментом розвитку хвороби можуть стати банальне переохолодження, носіння важких предметів, незвично довга ходьба. Спровокувати розвиток хвороби можуть і такі чинники:

 • Перевантаження кульшового суглоба;
 • Як наслідок інфекційних і застудних захворювань;
 • Травма стегна;
 • Зайва вага;
 • Обмінні та ендокринні захворювання;
 • Системний остеопороз;
 • Занадто активний або, навпаки, пасивний спосіб життя;

Діагностика трохантериту

Дуже часто ураження стегнових сухожиль плутають з артрозом кульшового суглоба. І дійсно, симптоми цих двох захворювань дуже схожі. До того ж часто на рентгенівських знімках за коксартроз приймаються стандартні вікові зміни.

При запаленні трохантера важливо мати ясну картину анамнезу – наявність хронічних вогнищ інфекції, туберкульозу, травм тазостегнового суглоба. Оцінюється характер болю, наявність больових відчуттів при тиску на уражений суглоб, коли пацієнт лежить на боці. Проводяться рухові тести з метою оцінки амплітуди рухів суглоба – збережена або обмежена його активність.

Для виключення патологій зі схожими ознаками проводяться інструментальні дослідження: рентген, УЗД, МРТ або КТ. До томографічних методів обстеження вдаються далеко не завжди, тільки в складних сумнівних випадках, часто картина хвороби ясна і без них. Загальну картину хвороби доповнюють лабораторні методи діагностики: аналізи сечі і крові, специфічні аналізи на ВК, ревматичні проби.

Основні відмінності трохантеріту, що дозволяють поставити правильний діагноз:

 • наявність характерних хворобливих точок на зовнішній стороні стегна, в так званій «зоні галіфе», легко виявляються при пальпації;
 • збереження рухових здібностей ураженого суглоба – коли пацієнт розслабляє ногу, вона без проблем обертається у всіх напрямках (коксартроз робить такі рухи неможливими через больовий синдром в суглобі).

Лікування трохантериту кульшового суглоба

Трохантерит кульшового суглоба набагато легше і швидше піддається лікуванню, ніж артроз тазостегнових суглобів. Метод лікування патології залежить від природи виникнення запалення. Будь-який з видів недуги вимагає комплексного підходу, спрямованого на усунення запалення, ліквідацію хворобливості і запобігання можливих ускладнень.

Інфекційне запалення вимагає призначення антибактеріального курсу лікування, туберкульозний трохантеріт – специфічного протитуберкульозного лікування. У більшості випадків хвороба допомагають перемогти консервативні методики, в які входять:

 • Медикаментозна терапія. Для ліквідації запалення призначаються протизапальні нестероіди, для зняття болю – анальгетики. При сильних болях призначають введення безпосередньо в уражені тканини навколосуглобових глюкокортикоїдних препаратів.
 • Фізіотерапія. До найбільш ефективних фізіопроцедур відносять ударно-хвильову терапію, лазеротерапію, магнітотерапію, PRP терапію, електрофорез. Ці сеанси допомагають поліпшити харчування корисними речовинами ураженої зони і значно знизити запальний процес.
 • Масаж та ЛФК. Регулярні курси масажу допомагають полегшити стан і уникнути рецидивів захворювання. Після усунення гострої симптоматики при трохантериті показана лікувальна фізкультура. Спеціальні вправи активізують кровообіг в ураженій області, допомагають зміцнити м’язи і розтягнути зв’язки. Хороші результати дає постізометрична релаксація – спеціальні вправи, спрямовані на витягування сухожиль.
 • Охоронна терапія. Обов’язкова умова досягнення хороших результатів лікування – обмеження рухливості і щадне відношення до ураженого суглоба на весь час терапії. Навантаження можуть звести ефект від лікування до нуля.

До хірургічних втручань при даному захворюванні вдаються нечасто – тільки в разі наявності гнійного запального процесу. В цьому випадку розкривають сухожильну сумку, яка містить гнійний ексудат, очищають її і проводять ретельну промивку антисептиком. У напів зашиту рану на кілька днів вставляють дренажну трубку, щоб накопичувана рідина могла виходити, а рану можна було ще кілька разів промити й очистити.

В основі лікування трохантеріту ми використовуємо такі методи:

Профілактика розвитку трохантериту

Запобігти розвитку трохантериту, а також багатьох інших хвороб суглобів і м’язів, допоможуть здоровий спосіб життя та регулярна загальнозміцнююча гімнастика. Уникайте невиправданих фізичних навантажень, стежте за вагою – це допоможе уникнути ризику захворювання.

Прогноз на лікування трохантериту

Латентний перебіг хвороби часто стає причиною несвоєчасного звернення хворого до лікарів. Мають місце і лікарські помилки при діагностиці захворювання.

І все ж при своєчасному зверненні до дійсно хороших фахівців прогноз дуже і дуже сприятливий – трохантерит тазостегнового суглоба добре піддається комплексній терапії, причому в короткі терміни. Очікувані ефекти лікування трохантериту:

 • Усунення болю;
 • Відновлення руху без болю;
 • Відновлення й поліпшення якості тканини суглоба;

Лікування трохантериту в місті Київ

Київський центр ортопедії та реабілітації “ZARTA” запрошує всіх, в кого є необхідність пройти курс лікування трохантериту в одній з кращих клінік столиці. Наша клініка спеціалізується на травмах і захворюваннях опорно-рухового апарату. Сучасне обладнання, відповідальні фахівці і власне реабілітаційне відділення – запорука швидкого і успішного лікування!

Ми знахидимось за адресою проспект Лобановского 4В.

Довірте своє здоров’я кращим!

Центр ортопедії та реабилитації “ZARTA”.
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.