Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Контрактура
kontraktura

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Контрактура

Навігація по сторінці:

 1. Класифікація контрактур
 2. Хто в групі ризику?
 3. Контрактура суглобу
 4. Діагностика контрактури
 5. Лікування контрактури
 6. Эфекти лікування контрактури
 7. Лікування контрактури в місті Київ

Контрактура – це тимчасове або стійке обмеження природної рухливості суглобів. Охоплений хворобою суглоб неможливо повністю зігнути, розігнути, здійснити їм оберти. Контрактура може виникати в силу дії багатьох чинників. Приводом для її появи можуть стати захворювання м’язів, суглобів, нервів, порушення еластичності шкіри і сухожиль. А також больовий рефлекс, різні травми.

Як і будь-яка патологія, що викликає обмеження руху, хвороба завдає істотного дискомфорту і значно погіршує якість життя. Без належного лікування вона нерідко призводить до обмеження працездатності та навіть інвалідності.

Класифікація контрактур

Залежно від етіології контрактури ділять на такі види:

 • вроджені – є наслідком патологій розвитку плоду, аномалій розвитку, успадкованих хвороб;
 • набуті – виникають як результат травматичних, інфекційних або дистрофічних уражень тканин;

Вроджені види обов’язково стійкі і обумовлені неправильним розвитком групи м’язів або суглоба (це можуть бути артрогріпоз, кривошия, клишоногість), а також відхиленнями формування м’яких тканин (шкірясті перетинки між пальцями).

Придбані контрактури ділять на види залежно від причини їх виникнення:

 • артрогені – розвиваються після ударів і травм суглобів, переломів і вивихів кісток;
 • професійні – виникають внаслідок постійного травмування при виконанні певних робіт;
 • десмогенні – дають про себе знати після запальних процесів;
 • міогенні – являются следствием поражения мышц;
 • неврологічні – розвиваються внаслідок патологій роботи ЦНС, черепно-мозкових травм, порушень мозкового кровообігу;
 • дерматогенні – з’являються після опіків шкіри;
 • сухожильні – є наслідком травм сухожиль;
 • імобілізаційні – їх причиною є вимушена нерухомість при накладенні гіпсу.

Існує і класифікація контрактур за типом обмеження рухливості суглоба:

 • сгинаюча – пацієнт не може повністю розігнути суглоб;
 • розгинаюча – в цьому випадку виникають труднощі зі згинанням суглоба;
 • ротаційна – хворий відчуває труднощі з круговими рухами суглоба при повороті ураженої кінцівки всередину або назовні;
 • відвідна та привідна – в цьому випадку обмежена амплітуда відвідних або привідних рухів.

Хто в групі ризику?

Найбільш частими винуватицями розвитку захворювання є різноманітні травми. Відповідно, в основне коло ризику входять спортсмени і люди, які постійно відчувають непомірні фізичні навантаження. В результаті таких навантажень зростає ризик ушкоджень кісток і м’язів. Поширеним поштовхом для розвитку патології є і такі вікові захворювання, як артроз і артрити. А також порушення кровопостачання, ураження периферичних нервів.

Програмісти, музиканти, складачі тексту, швачки часто стають жертвами свого роду діяльності через перенапруження рук. Це ж можна сказати і про лісорубів, землекопів, водіїв. Високий ризик розвитку недуги і у людей, що зловживають алкоголем – часто у них відбувається порушення кровообігу в кінцівках. Працівники хімічної промисловості, що взаємодіють із хімічними речовинами, ризикують отримати опікову контрактуру. Вона характеризується ураженням шкірних покривів і глибших шарів м’язів і їх рубцевими змінами.

Контрактура суглоба

Хвороба може виглядати і проявлятися по-різному, в залежності від причин, що її викликали. Процес може бути стрімким або протікати в мляво хронічній формі. При природженому характері недуги охоплена їм кінцівка відстає в розвитку.

Головна ознака контрактури – порушення рухової активності суглоба. Проте не варто плутати цю патологію з іншими хворобами, що приводять до знерухомлення суглобів – анкілозом та ригідністю. При анкілозі суглоб нерухомий повністю, при ригідності зберігається можливість здійснення суглобом рухів, але настільки незначних. Їх можна виявити тільки шляхом спеціальних досліджень. При контрактурі ж певний обсяг рухів в суглобі зберігається, і їх можна оцінити візуально.

При активній формі захворювання уражена кінцівка без особливих складнощів може бути приведена лікарем в фізіологічне положення, але вона мимоволі повертається до патологічного стану. В пасивній формі надати кінцівці правильне положення практично неможливо.
Досить часто при контрактурі спостерігається порушення чутливості шкірних покривів. Крім того, про захворювання можуть свідчити додаткові ознаки: поява щільних вузликових утворень біля ураженого суглоба. Також потовщення і вкорочення зв’язок, поява больових відчуттів під час руху.

Діагностика контрактури

В ході діагностичного обстеження лікар оцінює анамнез хвороби, клінічну картину і дані інструментального обстеження. Фахівцем проводиться визначення ступеня тугорухливості. Для цього проводиться вимірювання об’єму активних та пасивних рухів. При діагностуванні патології показані консультації невролога та травматолога. У деяких випадках – ревматолога, фтизіатра, венеролога, артролога, психіатра.

Головним діагностичним методом, що дозволяє виявити наявність і ступінь вираженості патологічних змін в суглобі, є рентгенологічне дослідження відповідного сегмента. Від типу і характеру захворювання залежить обсяг додаткових досліджень. Пасивна форма контрактури вимагає проведення комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії. Для оцінки ступеня ураження м’язової тканини і функціонального стану нервів, що пов’язують пошкоджені м’язи, проводять електроміографію.

Лікування контрактури

Основні методи лікування контрактури суглобів в нашому центрі:

Головна умова успішності проведеного лікування – це своєчасне звернення за лікарською допомогою. Навіть при повній відсутності больових відчуттів приводом для занепокоєння повинні стати обмеження рухливості будь-якої із частин тіла, неприродність її положення або будь-яку видозміну її форми. При виявленні хвороби на її початкових стадіях великі шанси позбутися її в короткі терміни. І повністю відновити нормальне функціонування суглобів, зв’язок і м’язів. Дуже важливо визначити основне захворювання, внаслідок якого почала розвиватися контрактура, і провести його лікування.

На вибір тактики лікування безпосередньо впливають причина розвитку патології, її характер і ступінь порушення рухливості ураженого суглоба. Як і в будь-якому грамотному лікуванні, важливий комплексний підхід, що поєднує кілька методик. Він повинен бути спрямований на усунення набряклості, хворобливості, зменшення запалення.

Комплекс консервативних лікувальних заходів включає:

 • Медикаментозне лікування – носить симптоматичний характер. Для усунення больового синдрому призначаються анальгетики та нестероїдні протизапальні засоби, м’язові спазми усувають призначенням міорелаксантів, при вираженому запальному процесі застосовують блокади з глюкокортикоїдами. Слід розуміти, що для отримання позитивної динаміки медикаментозна терапія повинна мати систематичний і тривалий характер;
 • Фізіотерапевтичне лікування – допомагають поліпшити нервову провідність, зняти запалення, зменшити м’язові спазми. Хороші результати дає призначення механотерапії, ударно-хвильової терапії, УВЧ, бальнеотерапії, грязьових ван, діадинамічних струмів, електрофорезу, парафінових і озокеритових аплікацій;
 • Мануально-терапевтичні дії – суглобові та м’язові техніки;
 • Скелетне витягування –показано на початкових стадіях хвороби, коли великі шанси повністю відновити рухову активність. Серед використовуваних методик – одномоментна редрессація (насильницьке розпрямлення), накладення шарнірно-дистракційних конструкцій, застосування апарату Ілізарова, методика поетапного накладення гіпсових пов’язок;
 • Масаж та ЛФК – допомагають усунути м’язовий спазм, підвищити еластичність зв’язок, запобігти прогресуванню хвороби. Лікар підбирає хворому індивідуальний комплекс вправ, і багато в чому успіх залежить від регулярності їх виконання і наполегливості пацієнта.

При стійких контрактурах показаний кардинальний метод лікування – хірургічний. Залежно від виду і характеру недуги лікарем може бути обрана і застосована одна з таких методик:

 • Тенотомія – розсічення і подовження сухожиль;
 • Фасциотомія – розрізання фасцій (сполучної тканини);
 • Висічення рубців і пластика шкіри;
 • Артропластика – реконструкція суглобових поверхонь;
 • Капсулотомія – розсічення капсули суглоба
 • Артролиз – усунення суглобових спайок.

Ефекти лікування контрактури

Основними ефектами комплексного лікування контрактури суглоба, є:

 • збільшення амплітуди руху в суглобі;
 • поліпшення якісного і функціонального стану навколосуглобових тканин;
 • покращення функції суглоба;

При терапії цієї недуги дуже важливо вибрати надійну клініку і досвідчених фахівців. Ефективні діагностичні методи, комплексне лікування за індивідуально складеною програмою здатні повністю позбавити від симптомів контрактури на початковій стадії і значно збільшити розмах рухів кінцівки при важких формах.

Лікування контрактури в місті Київ

Центр ортопедії та реабілітації “ZARTA” запрошує всіх бажаючих усунути контрактуру. Наш центр спеціалізується на травмах і захворюваннях опорно-рухового апарату. Наше реабілітаційне відділення повністю обладнане і укомплектовано передовим фізіотерапевтичним та реабілітаційним обладнанням.

Центр ортопедії та реабілітації “ZARTA”.
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.