
*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем
Епікондиліт
Навігація по сторінці:
Що таке ліктьовий епікондиліт?
Ліктьовий епікондиліт це захворювання запального характеру, яке розвивається в результаті мікророзривів волокон сухожилків м’язів розгиначів передпліччя в місці їх кріплення до кісток. Це викликає запалення в самих сухожилках та в сусідніх тканинах. Епікандилит це і є травма, пацієнт може навіть не помітити моменту самої травми та не відчути болю, але це з часом призводить до запалення. Але в деяких випадках симптоми епікондиліту не пов’язані з запаленням. Внаслідок дегенерації сухожилля, колаген втрачає свою силу та руйнується, при цьому, утворюється рубцева тканина в сухожилках. Внаслідок цього сухожилок потовщується і втрачає властивості бути еластичним та пружним.
Яким буває епікондиліт?
Медіальний епікондиліт (внутрішній) – спостерігається набагато рідше, ніж латеральний. Зазвичай є наслідком багаторазових монотонних згинальних рухів. Біль при епікондилиті у спокої може бути відсутнім і з’являтися при пальпації, або при розгинальних та пронаційних рухах передпліччя. Це пов’язане з тим, що до медіального виростка кріпляться сухожилки м’язів відповідальних за пронацію (обертання в середину) передпліччя і кисті, згинання кисті в променево-зап’ясковому суглобі та згинання пальців кисті.
Латеральний епікондиліт (зовнішній) – виникає при перенавантаженні сухожиль м’язів, що розгинають кисть. Основними симптомами є біль та складність виконання активних рухів. Характерним симптомомом може бути посилення болю при рукостисканні. Латеральний виросток, навпаки, є місцем кріплення м’язів які відповідають за розгинання кисті і пальців та виконують супінацію (обертання назовні) передпліччя і кисті.
Як лікується епікондиліт?
Епікондиліт ліктьового суглоба не завжди дуже добре піддається консервативному лікуванню, тому важливо при першій появі симптомів негайно звернутися до кваліфікованого лікаря. Ні в якому разі не потрібно запускати процес, адже від цього залежить результат та тривалість лікування.
Основні задачі консервативного лікування епікондиліту:
- Уникнути процесу утворенням рубцевої тканини в сухожилках.
- Поліпшення регіонального кровообігу, ліквідація больових відчуттів.
- Попередження атрофічних змін м’язів передпліччя.
Для консервативного лікування в нашому центрі використовуються протоколи, які напрацьовані нашим досвідом та включають в себе лише ефективні методи лікування.
- Фізіотерапевтичне лікування:
- Ультрафонофорез – виконує функцію розслаблення м’язів передпліччя, внаслідок цього зменшується натяг сухожилків.
- Високоенергетичний лазер – сприяє регенерації тканин та має знеболюючий ефект.
- Магнітотерапія – знімає внутрішній набряк, покращує кровопостачання тканин та знеболює.
- Ударно-хвильова терапія – це один із ключових методів лікування епікондиліту. Процедура стимулює вироблення колагену, покращує мікроциркуляцію в тканинах та пом’якшує фіброзні ущільнення. За звичай виконується 4-6 процедур з частотою виконання 1 раз на тиждень.
При запущених випадках, коли яскраво виражений запальний процес виконується введення протизапальних препаратів в область запального процесу. Ця маніпуляція має проводитися виключно лише – лікарем ортопедом !!! Введення протизапального препарату дає можливість блокувати запальний процес в м’яких тканинах ліктя та повністю зняти біль. Проте ця маніпуляція може не дати нам довгострокового ефекту та використовується лише в гострому періоді, як невідкладна терапія.
В нашому центрі успішно використовується такий метод лікування епікондиліту, як плазмоліфтінг (PRP- терапія). Методика безопераційна, проводиться з допомогою ін‘єкцій плазми крові пацієнта під УЗД контролем. Цей спосіб не лише знеболює та знімає запалення, PRP- терапія прискорює зрощення зв‘язок, що постійно травмуються, коли пацієнт виконує рухи в ліктьовому суглобі. При проведенні цієї процедури дуже важливим моментом є кваліфікація лікаря, який має сертифікат європейського рівня та сучасне спеціалізоване обладнання для проведення цієї процедури.
Профілактика епікондиліту
Важливо знати декілька простих правил та виконувати їх в повсякденному житті щоб уникнути епікондилиту, а саме:
- Не можна перевантажувати лікоть.
- Намагатися рівномірно розподілити вагу на обидві руки.
- При виконанні монотонної роботи робити перерву.
- Перед фізичною загрузкою проводити розминку для м’язів.
- Під час заняття спортом необхідно фіксувати лікоть еластичними бинтами.
- Під час роботи на комп’ютері необхідно тримати передпліччя на столі, однак лікоть має звисати з поверхні, щоб не виникало тиску на ліктьовий нерв. Руки мають знаходитися якомога менше підняті вгору, тому що це підвищує напругу м’язів на 80%.