Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Напрямки роботи

Епікондиліт

Епікондиліт

Навігація по сторінці:

 1. Загальні поняття
 2. Яким буває епікондиліт
 3. Як він лікується
 4. Профілактика захворювання

Що таке ліктьовий епікондиліт?

Епікондиліт

Ліктьовий епікондиліт це захворювання запального характеру, яке розвивається в результаті мікророзривів волокон сухожилків м’язів розгиначів передпліччя в місці їх кріплення до кісток. Це викликає запалення в самих сухожилках та в сусідніх тканинах. Епікандилит це і є травма, пацієнт може навіть не помітити моменту самої травми та не відчути болю, але це з часом призводить до запалення. Але в деяких випадках симптоми епікондиліту не пов’язані з запаленням. Внаслідок дегенерації сухожилля, колаген втрачає свою силу та руйнується, при цьому, утворюється рубцева тканина в сухожилках. Внаслідок цього сухожилок потовщується і втрачає властивості бути еластичним та пружним.

Яким буває епікондиліт?

Медіальний епікондиліт (внутрішній) – спостерігається набагато рідше, ніж латеральний. Зазвичай є наслідком багаторазових монотонних згинальних рухів. Біль при епікондилиті у спокої може бути відсутнім і з’являтися при пальпації, або при розгинальних та пронаційних рухах передпліччя. Це пов’язане з тим, що до медіального виростка кріпляться сухожилки м’язів відповідальних за пронацію (обертання в середину) передпліччя і кисті, згинання кисті в променево-зап’ясковому суглобі та згинання пальців кисті.

Латеральний епікондиліт (зовнішній) – виникає при перенавантаженні сухожиль м’язів, що розгинають кисть. Основними симптомами є біль та складність виконання активних рухів. Характерним симптомомом може бути посилення болю при рукостисканні. Латеральний виросток, навпаки, є місцем кріплення м’язів які відповідають за розгинання кисті і пальців та виконують супінацію (обертання назовні) передпліччя і кисті.

Як лікується епікондиліт?

Епікондиліт ліктьового суглоба не завжди дуже добре піддається консервативному лікуванню, тому важливо при першій появі симптомів негайно звернутися до кваліфікованого лікаря. Ні в якому разі не потрібно запускати процес, адже від цього залежить результат та тривалість лікування.

Основні задачі консервативного лікування епікондиліту:

 • Уникнути процесу утворенням рубцевої тканини в сухожилках.
 • Поліпшення регіонального кровообігу, ліквідація больових відчуттів.
 • Попередження атрофічних змін м’язів передпліччя.

Для консервативного лікування в нашому центрі використовуються протоколи, які напрацьовані нашим досвідом та включають в себе лише ефективні методи лікування.

 • Фізіотерапевтичне лікування:
 • Ультрафонофорез – виконує функцію розслаблення м’язів передпліччя, внаслідок цього зменшується натяг сухожилків.
 • Високоенергетичний лазер – сприяє регенерації тканин та має знеболюючий ефект.
 • Магнітотерапія – знімає внутрішній набряк, покращує кровопостачання тканин та знеболює.
 • Ударно-хвильова терапія – це один із ключових методів лікування епікондиліту. Процедура стимулює вироблення колагену, покращує мікроциркуляцію в тканинах та пом’якшує фіброзні ущільнення. За звичай виконується 4-6 процедур з частотою виконання 1 раз на тиждень.

При запущених випадках, коли яскраво виражений запальний процес виконується введення протизапальних препаратів в область запального процесу. Ця маніпуляція має проводитися виключно лише – лікарем ортопедом !!! Введення протизапального препарату дає можливість блокувати запальний процес в м’яких тканинах ліктя та повністю зняти біль. Проте ця маніпуляція може не дати нам довгострокового ефекту та використовується лише в гострому періоді, як невідкладна терапія. В нашому центрі успішно використовується такий метод лікування епікондиліту, як плазмоліфтінг (PRP- терапія). Методика безопераційна, проводиться з допомогою ін‘єкцій плазми крові пацієнта під УЗД контролем. Цей спосіб не лише знеболює та знімає запалення, PRP- терапія прискорює зрощення зв‘язок, що постійно травмуються, коли пацієнт виконує рухи в ліктьовому суглобі. При проведенні цієї процедури дуже важливим моментом є кваліфікація лікаря, який має сертифікат європейського рівня та сучасне спеціалізоване обладнання для проведення цієї процедури.

Профілактика епікондиліту

Важливо знати декілька простих правил та виконувати їх в повсякденному житті щоб уникнути епікондилиту, а саме:

 1. Не можна перевантажувати лікоть.
 2. Намагатися рівномірно розподілити вагу на обидві руки.
 3. При виконанні монотонної роботи робити перерву.
 4. Перед фізичною загрузкою проводити розминку для м’язів.
 5. Під час заняття спортом необхідно фіксувати лікоть еластичними бинтами.
 6. Під час роботи на комп’ютері необхідно тримати передпліччя на столі, однак лікоть має звисати з поверхні, щоб не виникало тиску на ліктьовий нерв. Руки мають знаходитися якомога менше підняті вгору, тому що це підвищує напругу м’язів на 80%.

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити