Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Адгезивний капсуліт
adgezivniy-kapsulit

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Адгезивний капсуліт

Навігація по сторінці:

 1. Причини виникнення
 2. Симптоми адгезивного капсуліту
 3. Стадії перебігу захворювання
 4. Діагностика капсуліту
 5. Профілактика та лікування
 6. Лікування адгезивного капсуліту в місті Київ

Адгезивний капсуліт – це захворювання при якому в плечовому суглобі, а саме в самій капсулі плечового суглоба, утворюються рубці. Це відбувається через злипання окремих ділянок тканини. Також, це захворювання супроводжується уповільненим запаленням ураженої ділянки. Основним і первинним проявом захворювання є біль в ураженому суглобі. Як в напруженому стані, так і в розслабленому. Наявність спайок і рубців в капсулі плечового суглоба в кінцевому результаті призводять до значного обмеження руху в ураженому суглобі. Яке супроводжується відчутним болем.

Причини виникнення

На сьогоднішній день так і не вдалося визначити точну причину з якої виникає адгезивний капсуліт. Світова медична спільнота дотримується думки, що причиною є нейротрофічні порушення в капсулі суглоба та синовіальній оболонці. Ці процеси зменшують обсяг суглобової порожнини, призводять до фіброзу.

Іноді, причиною захворювання може стати легка травма. Тому, пацієнти не завжди усвідомлюють всю серйозність ситуації і відкладають візит до лікаря. Також, фактором, що активізує хворобу може стати стрес.

Адгезивний капсуліт плеча найчастіше зустрічається у пацієнтів у віці 50 – 70 років. Також в групі ризику знаходяться люди, які мають цукровий діабет.

Виділимо основні причини:

 • травми плеча;
 • запальні процеси;
 • хронічні перенавантаження суглоба;
 • захворювання хребта (остеохондроз шийного або грудного відділу);
 • стрес;
 • порушення гормонального фону;
 • вікова схильність;

Симптоми адгезивного капсуліту

Першими ознаками наявності захворювання є біль і скутість в плечі. Це сигнал негайно звернутися до лікаря. Зниження функціональності плеча приносить відчутний дискомфорт в побуті. Також біль посилюється вночі, що загрожує недосипом та його наслідками.

Адгезивний капсуліт поділяють на 2 види: первинний та вторинний. Для первинного характерний прихований млявий розвиток. Найчастіше він з’являється без будь-якої причини, і може прогресувати досить довгий час, не привертаючи до себе особливої уваги. Вторинний з’являється внаслідок провокуючого фактора (стрес або травма). У такому випадку пацієнт більш уважно та обережно ставиться до болю.

Перебіг захворювання поділяють на 3 основних періоди:

 1. Хвороблива стадія;
 2. Стадія злипання;
 3. Стадія одужання;

Стадії перебігу захворювання

Хвороблива стадія виражена наявністю больових відчуттів. Найчастіше пацієнти зсилають їх на вік і не хочуть звертати увагу, але до тих пір, поки біль не змусить йти до лікаря. Як вже говорили, біль може з’явитися несподівано або внаслідок певних факторів, таких як легка травма або стрес. Цей період може тривати від 2-х до 7-ми місяців.

Стадія злипання. У цей період біль зменшується або проходить, і на заміну йому приходить скутість в суглобі. На цій стадії відбувається утворення спайок та контрактур, і пацієнт відчуває обмеження руху в плечовому суглобі. Значного болю він не відчуває, але це значно знижує комфорт та якість життя. Цей період може тривати від 4-х до 12-ти місяців.

Стадія одужання може тривати від 1-го до 3-х років. У цей період відбувається поступове одужання пацієнта. Функціональність суглоба повертається в норму, але не завжди проходить без наслідків. Іноді залишаються деякі обмеження в русі суглоба, але це не сильно впливає на якість життя пацієнта і незабаром вони вже не звертають на це увагу.

Як ми бачимо, без лікарського втручання адгезивний капсуліт може тривати від 1.5 до 5 років. Також трапляються випадки, коли хвороба протікає протягом 10-ти років. Можна собі тільки уявити в якому стані опиняються люди, що стали заручниками хвороби на такий довгий період.

Адгезивний капсуліт. Діагностика

Діагностування капсуліту починається зі збору анамнезу. Далі лікар проводить огляд пацієнта на наявність характерних ознак: рука, притиснута до тулуба, гіпотрофія м’язів плеча з ураженої сторони та ін. При пальпації виявляється вогнище запалення. Далі проводяться діагностичні рухи руки, для підтвердження та визначення більш точного місця вогнища запалення. Наступний етап – магнітно-резонансна томографія.

Профілактика та лікування капсуліту

В якості профілактики рекомендується дотримуватися простих і всім відомих рекомендацій:

 1. Дотримуйтеся збалансованого раціону харчування;
 2. Відмовтеся від шкідливих звичок;
 3. Уникайте стресів;
 4. Дотримуйтеся активного способу життя;
 5. Робіть зарядку та займайтеся фізкультурою;
 6. Уникайте травм. Повністю виліковуйте захворювання та отримані
        травми;
 7. Уникайте перенапруження в плечовому суглобі;
 8. Регулярно проходьте профілактичні огляди;
 9. При необхідності проводьте підтримку організму вітамінами і
        корисними мікроелементами (за призначенням лікаря);

Лікування адгезивного капсуліту грунтується на 3-х базових складових: лікувальна фізкультура, медикаментозне лікування і фізіотерапевтичні методи лікування. При медикаментозному лікуванні використовують нестероїдні протизапальні препарати та кортикостероїди.

Також, широко поширене хірургічне лікування. Воно відкладається на самі крайні випадки, коли консервативне лікування не дало результатів. Це робиться для зниження навантаження на організм під час лікування.

Методи лікування, які використовуються при лікуванні адгезивного капсуліту:

Адгезивний капсуліт плеча. Лікування в місті Київ

Адгезивний капсуліт

Центр ортопедії та реабілітації “ZARTA” вже багато років проводить успішне лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату. У тому числі й адгезивний капсуліт плеча.

Наша клініка повністю укомплектована для лікування і реабілітації пацієнтів з адгезивним капсулітом кращим фізіотерапевтичним та реабілітаційним обладнанням світових виробників.

<р>Лікарі клініки проводять високотехнологічні артроскопічні операції для відновлення функції плечового суглоба, якщо консервативне лікування не ефективне.

<р>Кожному пацієнту складається індивідуальна програма лікування, в якій враховується складність захворювання і його особливості. А також загальний стан здоров’я пацієнта і його фізична підготовка.

Програма включає медикаментозне лікування, фізіотерапію та лікувальну фізкультуру. Саме завдяки комплексному підходу досягається висока ефективність лікування, а також знижується ризик повторної появи захворювання.

В процесі лікування за пацієнтом спостерігають декілька фахівців, для того, щоб більш повноцінно бачити картину одужання і в разі потреби коригувати програму лікування.

Лікувальна фізкультура і реабілітація проводиться за передовою Норвезькою методикою “Neurac”, на сучасному реабілітаційному обладнанні компанії “RedCord”. Ця методика довела свою ефективність і стоїть на озброєнні передових клінік Європи.

В процесі лікування з пацієнтом буде працювати реабілітолог-кінезіотерапевт, який буде допомагати пацієнтові при виконанні вправ і стежити за правильністю їх виконання. Важливим фактором є позитивний настрій пацієнта та його завзятість.

Працюючи з нашими фахівцями, Ви можете бути впевненими в позитивному результаті лікування!

Приходьте до нас на прийом, та відчуйте на собі ефективність сучасної медицини!

Центр ортопедії та реабілітації “ZARTA”.
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.