Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Напрямки роботи

Адгезивный капсулит

Адгезивний капсуліт

Навігація по сторінці:

 1. Причини виникнення
 2. Симптоми адгезивного капсуліту
 3. Стадії перебігу захворювання
 4. Діагностика капсуліту
 5. Профілактика та лікування
 6. Лікування адгезивного капсуліту в місті Київ

Адгезивний капсуліт - це захворювання при якому в плечовому суглобі, а саме в самій капсулі плечового суглоба, утворюються рубці. Це відбувається через злипання окремих ділянок тканини. Також, це захворювання супроводжується уповільненим запаленням ураженої ділянки. Основним і первинним проявом захворювання є біль в ураженому суглобі. Як в напруженому стані, так і в розслабленому. Наявність спайок і рубців в капсулі плечового суглоба в кінцевому результаті призводять до значного обмеження руху в ураженому суглобі. Яке супроводжується відчутним болем.

Причини виникнення

На сьогоднішній день так і не вдалося визначити точну причину з якої виникає адгезивний капсуліт. Світова медична спільнота дотримується думки, що причиною є нейротрофічні порушення в капсулі суглоба та синовіальній оболонці. Ці процеси зменшують обсяг суглобової порожнини, призводять до фіброзу.

Іноді, причиною захворювання може стати легка травма. Тому, пацієнти не завжди усвідомлюють всю серйозність ситуації і відкладають візит до лікаря. Також, фактором, що активізує хворобу може стати стрес.

Адгезивний капсуліт плеча найчастіше зустрічається у пацієнтів у віці 50 - 70 років. Також в групі ризику знаходяться люди, які мають цукровий діабет.

Виділимо основні причини:

 • травми плеча;
 • запальні процеси;
 • хронічні перенавантаження суглоба;
 • захворювання хребта (остеохондроз шийного або грудного відділу);
 • стрес;
 • порушення гормонального фону;
 • вікова схильність;

Симптоми адгезивного капсуліту

Першими ознаками наявності захворювання є біль і скутість в плечі. Це сигнал негайно звернутися до лікаря. Зниження функціональності плеча приносить відчутний дискомфорт в побуті. Також біль посилюється вночі, що загрожує недосипом та його наслідками.

Адгезивний капсуліт поділяють на 2 види: первинний та вторинний. Для первинного характерний прихований млявий розвиток. Найчастіше він з'являється без будь-якої причини, і може прогресувати досить довгий час, не привертаючи до себе особливої уваги. Вторинний з'являється внаслідок провокуючого фактора (стрес або травма). У такому випадку пацієнт більш уважно та обережно ставиться до болю.

Перебіг захворювання поділяють на 3 основних періоди:

 1. Хвороблива стадія;
 2. Стадія злипання;
 3. Стадія одужання;

Стадії перебігу захворювання

Хвороблива стадія виражена наявністю больових відчуттів. Найчастіше пацієнти зсилають їх на вік і не хочуть звертати увагу, але до тих пір, поки біль не змусить йти до лікаря. Як вже говорили, біль може з'явитися несподівано або внаслідок певних факторів, таких як легка травма або стрес. Цей період може тривати від 2-х до 7-ми місяців.

Стадія злипання. У цей період біль зменшується або проходить, і на заміну йому приходить скутість в суглобі. На цій стадії відбувається утворення спайок та контрактур, і пацієнт відчуває обмеження руху в плечовому суглобі. Значного болю він не відчуває, але це значно знижує комфорт та якість життя. Цей період може тривати від 4-х до 12-ти місяців.

Стадія одужання може тривати від 1-го до 3-х років. У цей період відбувається поступове одужання пацієнта. Функціональність суглоба повертається в норму, але не завжди проходить без наслідків. Іноді залишаються деякі обмеження в русі суглоба, але це не сильно впливає на якість життя пацієнта і незабаром вони вже не звертають на це увагу.

Як ми бачимо, без лікарського втручання адгезивний капсуліт може тривати від 1.5 до 5 років. Також трапляються випадки, коли хвороба протікає протягом 10-ти років. Можна собі тільки уявити в якому стані опиняються люди, що стали заручниками хвороби на такий довгий період.

Адгезивний капсуліт. Діагностика

Діагностування капсуліту починається зі збору анамнезу. Далі лікар проводить огляд пацієнта на наявність характерних ознак: рука, притиснута до тулуба, гіпотрофія м'язів плеча з ураженої сторони та ін. При пальпації виявляється вогнище запалення. Далі проводяться діагностичні рухи руки, для підтвердження та визначення більш точного місця вогнища запалення. Наступний етап - магнітно-резонансна томографія.

Профілактика та лікування капсуліту

В якості профілактики рекомендується дотримуватися простих і всім відомих рекомендацій:

 1. Дотримуйтеся збалансованого раціону харчування;
 2. Відмовтеся від шкідливих звичок;
 3. Уникайте стресів;
 4. Дотримуйтеся активного способу життя;
 5. Робіть зарядку та займайтеся фізкультурою;
 6. Уникайте травм. Повністю виліковуйте захворювання та отримані       травми;
 7. Уникайте перенапруження в плечовому суглобі;
 8. Регулярно проходьте профілактичні огляди;
 9. При необхідності проводьте підтримку організму вітамінами і       корисними мікроелементами (за призначенням лікаря);

Лікування адгезивного капсуліту грунтується на 3-х базових складових: лікувальна фізкультура, медикаментозне лікування і фізіотерапевтичні методи лікування. При медикаментозному лікуванні використовують нестероїдні протизапальні препарати та кортикостероїди.

Також, широко поширене хірургічне лікування. Воно відкладається на самі крайні випадки, коли консервативне лікування не дало результатів. Це робиться для зниження навантаження на організм під час лікування.

Методи лікування, які використовуються при лікуванні адгезивного капсуліту:

Адгезивний капсуліт плеча. Лікування в місті Київ

Адгезивний капсуліт

Центр ортопедії та реабілітації "ZARTA" вже багато років проводить успішне лікування травм та захворювань опорно-рухового апарату. У тому числі й адгезивний капсуліт плеча.

Наша клініка повністю укомплектована для лікування і реабілітації пацієнтів з адгезивним капсулітом кращим фізіотерапевтичним та реабілітаційним обладнанням світових виробників.

<р>Лікарі клініки проводять високотехнологічні артроскопічні операції для відновлення функції плечового суглоба, якщо консервативне лікування не ефективне. <р>Кожному пацієнту складається індивідуальна програма лікування, в якій враховується складність захворювання і його особливості. А також загальний стан здоров'я пацієнта і його фізична підготовка.

Програма включає медикаментозне лікування, фізіотерапію та лікувальну фізкультуру. Саме завдяки комплексному підходу досягається висока ефективність лікування, а також знижується ризик повторної появи захворювання.

В процесі лікування за пацієнтом спостерігають декілька фахівців, для того, щоб більш повноцінно бачити картину одужання і в разі потреби коригувати програму лікування.

Лікувальна фізкультура і реабілітація проводиться за передовою Норвезькою методикою "Neurac", на сучасному реабілітаційному обладнанні компанії "RedCord". Ця методика довела свою ефективність і стоїть на озброєнні передових клінік Європи.

В процесі лікування з пацієнтом буде працювати реабілітолог-кінезіотерапевт, який буде допомагати пацієнтові при виконанні вправ і стежити за правильністю їх виконання. Важливим фактором є позитивний настрій пацієнта та його завзятість.

Працюючи з нашими фахівцями, Ви можете бути впевненими в позитивному результаті лікування!

Приходьте до нас на прийом, та відчуйте на собі ефективність сучасної медицини!

Центр ортопедії та реабілітації "ZARTA".
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити