Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Фізична Реабілітація після травми суглобів
Травмы суставов. Лечение суставов.

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Фізична реабілітація після травми суглобів

Навігація по сторінці:

 1. Проблеми з суглобами
 2. Лікування травм суглобів
 3. Лікування суглобів методом фізичної реабілітації
 4. Важливо знати!
 5. Реабілітація після травм суглобів
 6. Терапія NEURAC (Неурак)
 7. Реабілітація суглобів у місті Київ

Фізична реабілітація після травми суглобів

Травма — порушення фізіологічної структури тканин в наслідок дії зовнішніх чинників: фізичних, механічних або хімічних.

Травма суглоба – це дефект, який має високу небезпеку інвалідизації. Без належного лікування і реабілітації пацієнтові варто задуматися про незворотні наслідки. Кісткова і, особливо, хрящова тканина мають невисокий ступінь регенерації. А люди у віці взагалі не зможуть отримати повне загоєння і відновлення без медичної допомоги.

Травми суглобів безпосередньо впливають на якість життя і подальший комфорт в самообслуговуванні і побуті. Саме тому, щоб повноцінно відновити наші суглоби після травм і пошкоджень необхідна своєчасна компетентна фізична реабілітація.

Проблеми з суглобами

Проблеми з суглобами не підвладні ні часу, ні віку, ні способу життя. Вони зустрічаються у молодих, дорослих і літніх людей, як у професійних спортсменів, так і у людей які рідко займаються спортом.

У молодому віці – частіше це травми пов’язані зі спортом, важкою роботою, нещасним випадком або спадковістю. В більш зрілому віці проблеми проявляються в наслідок: малорухомого способу життя, дегенеративних змін тканин суглоба і навколосуглобових тканин, які виникають при гіподинамії.

У літньому віці дають знати про себе усі травми і мікротравми, отримані за все життя. Дегенеративні процеси тільки прискорюються, і ресурсів імунітету вже не вистачає щоб відновитися, зупинити перебіг захворювання.

Як ми бачимо, ніхто не може бути впевнений, що його обійде стороною ризик отримати травму суглоба. А той факт, що суглоби необхідно лікувати відразу, коли відчуваєте дискомфорт – вам скаже кожен ортопед чи реабілітолог.

Найпоширеніші травми, з якими до нас приходять пацієнти:

 • травма плечеового суглоба;
 • ліктьового суглоба;
 • променевозап’ястного суглоба і кисті;
 • кульшового суглоба;
 • колінного суглоба;
 • голеностопа та стопи;

Лікування травм суглобів

Лікування та відновлення суглобів необхідно проводити якомога швидше. Надалі це допоможе уникнути ускладнень. Попередньо потрібно пройти консультацію у лікаря і зробити діагностику травмованого суглоба.

Лікування суглобів методом фізичної реабілітації

Після травми лікування суглоба відбувається в 3 етапи:

фізична реабілітація після травми суглобів

Імобілізаційний — період триває від накладення гіпсу до зрощення капсули, кістки або зв’язок. Мета першого етапу лікування: збільшити кровообіг, лимфообіг в місці травми і навколо неї, що допоможе швидше прибрати набряк і прискорить обмін речовин. Застосовуються фізіотерапевтичні методи: УВЧ, низькоінтенсивна магнітотерапія та лазер.

При проведенні артроскопії суглобів процес реабілітації починається з другого етапу «функціональний». Перевагою застосування даного методу є мінімальне пошкодження навколосуглобових тканин, а також більш точне уявлення оперативного втручання завдяки артроскопії – спеціальної камери маленького діаметру. Це дозволяє значно скоротити весь реабілітаційний період. Більш детально з даним методом можна ознайомитися на нашій сторінці «Артроскопічна хірургія».

Покращене харчування тканин, які розташовуються біля ураженого місця стимулює якнайшвидше відновлення цілісності кістки і регенерацію суглоба, м’язів і м’яких тканин розташованих в та біля місця травми. Важливо не допустити утворення анкілоз – нерухомість суглоба або атрофію м’язів суглоба. Це завдання покладається на реабілітолога, який ретельно стежить за процесом реабілітації.

Також, після фіксації суглоба, практично відразу після того як зійде запалення можна застосовувати окремі прийоми кінезіотерапії. Пацієнт робить вправи в здоровому суглобі протилежної кінцівки і в уцілілих суглобах постраждалої кінцівки. За ними слідують статичні вправи в здоровій, а пізніше і в пошкодженій кінцівці.

Крім цього пацієнт ментально відтворює рух в ушкодженому суглобі, щоб поліпшити ідеомоторну реакцію. Вся програма реабілітації підбирається індивідуально під кожного пацієнта. Але чим раніше травмований пацієнт почне практикувати рух в суглобі, тим краще для його одужання.

Функціональний — період триває від зняття гіпсу до моменту відновлення функції суглоба. Головне в цьому періоді продовжувати реабілітацію за допомогою рухів які пацієнт розучив на минулому етапі і поступово ускладнювати їх. Додати в програму занять спеціальні вправу для відновлення, харчування, зміцнення м’язів пошкодженого.

На цьому етапі пацієнт виконує специфічні завдання для розроблення хворого суглоба з полегшенням (також додатково використовується CPM терапія: пасивна розробка за допомогою спеціального апарату), а пізніше на всю силу. В результаті його старань збільшується рухливість в суглобі, сила м’язів. Також лікарі застосовують фізіотерапевтичні процедури (ультразвук, електротерапію, лазеротерапію, магнітотерапію і ін.) І масаж для збільшення ефекту. А кількість та тривалість занять стає більше.

Тренувальний період — називається так, тому що основні функції суглоба вже відновлені і тепер потрібно збільшити силу м’язів і деякі функції суглоба, які повністю не відновилися за 2 попередніх періоди лікування. Головною метою тренувального періоду буде відновлення своєї фізичної форми, яка була до травми, а також її значне посилення.

Важливо Знати!

! – чим менше часу пройшло з моменту травми до фізичної реабілітації суглоба, тим легше буде протікати відновлення.

! – не можна переривати процес реабілітації;

Реабілітація після травми — це комплекс заходів спрямованих на відновлення цілісності м’язових, нервових, сполучних та інших тканин. І не можна переходити до наступного етапу не завершивши поточний.

До кожного пацієнта ми застосовуємо індивідуальний підхід. У кожної людини різне співвідношення щільності тканин, регенераційних можливостей, сили імунітету, з різною швидкістю проходить відновлення нервової системи та розумових процесів.

Реабілітація після травми суглобів

Якщо ви зіткнулися з проблемою яка обмежує ваші рухи – поставтеся до цього з усією серйозністю. Це можуть позначатися пошкодження м’язово-зв’язкового апарату або окремо взяті травми суглобів, які впливають на функціональні можливості вашого організму. Серйозна травма тягне за собою зміну роботи систем організму: дихальної, серцево-судинної; центральної нервової системи, залоз внутрішньої секреції, шлунково-кишкового тракту та органів виділення.

Своєчасна комплексна фізична реабілітація сприяє:

 • швидкому поверненню до повноцінного життя;
 • краще і ефективніше відновлення втраченої функції суглоба;
 • відновленню побутових функцій;
 • поліпшенню фізичного тонусу організму;
 • запобігання повторного травмування;

Реабілітація суглобів у місті Київ

Методи лікування які застосовуються в центрі ортопедії та реабілітації ZARTA:

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.