
*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем
Фізична реабілітація після травми суглобів
Навігація по сторінці:
- Проблеми з суглобами
- Лікування травм суглобів
- Лікування суглобів методом фізичної реабілітації
- Важливо знати!
- Реабілітація після травм суглобів
- Терапія NEURAC (Неурак)
- Реабілітація суглобів у місті Київ
Фізична реабілітація після травми суглобів
Травма — порушення фізіологічної структури тканин в наслідок дії зовнішніх чинників: фізичних, механічних або хімічних.
Травма суглоба – це дефект, який має високу небезпеку інвалідизації. Без належного лікування і реабілітації пацієнтові варто задуматися про незворотні наслідки. Кісткова і, особливо, хрящова тканина мають невисокий ступінь регенерації. А люди у віці взагалі не зможуть отримати повне загоєння і відновлення без медичної допомоги.
Травми суглобів безпосередньо впливають на якість життя і подальший комфорт в самообслуговуванні і побуті. Саме тому, щоб повноцінно відновити наші суглоби після травм і пошкоджень необхідна своєчасна компетентна фізична реабілітація.
Проблеми з суглобами
Проблеми з суглобами не підвладні ні часу, ні віку, ні способу життя. Вони зустрічаються у молодих, дорослих і літніх людей, як у професійних спортсменів, так і у людей які рідко займаються спортом.
У молодому віці – частіше це травми пов’язані зі спортом, важкою роботою, нещасним випадком або спадковістю. В більш зрілому віці проблеми проявляються в наслідок: малорухомого способу життя, дегенеративних змін тканин суглоба і навколосуглобових тканин, які виникають при гіподинамії.
У літньому віці дають знати про себе усі травми і мікротравми, отримані за все життя. Дегенеративні процеси тільки прискорюються, і ресурсів імунітету вже не вистачає щоб відновитися, зупинити перебіг захворювання.
Як ми бачимо, ніхто не може бути впевнений, що його обійде стороною ризик отримати травму суглоба. А той факт, що суглоби необхідно лікувати відразу, коли відчуваєте дискомфорт – вам скаже кожен ортопед чи реабілітолог.
Найпоширеніші травми, з якими до нас приходять пацієнти:
- травма плечеового суглоба;
- ліктьового суглоба;
- променевозап’ястного суглоба і кисті;
- кульшового суглоба;
- колінного суглоба;
- голеностопа та стопи;
Лікування травм суглобів
Лікування та відновлення суглобів необхідно проводити якомога швидше. Надалі це допоможе уникнути ускладнень. Попередньо потрібно пройти консультацію у лікаря і зробити діагностику травмованого суглоба.
Лікування суглобів методом фізичної реабілітації
Після травми лікування суглоба відбувається в 3 етапи:
Імобілізаційний — період триває від накладення гіпсу до зрощення капсули, кістки або зв’язок. Мета першого етапу лікування: збільшити кровообіг, лимфообіг в місці травми і навколо неї, що допоможе швидше прибрати набряк і прискорить обмін речовин. Застосовуються фізіотерапевтичні методи: УВЧ, низькоінтенсивна магнітотерапія та лазер.
При проведенні артроскопії суглобів процес реабілітації починається з другого етапу «функціональний». Перевагою застосування даного методу є мінімальне пошкодження навколосуглобових тканин, а також більш точне уявлення оперативного втручання завдяки артроскопії – спеціальної камери маленького діаметру. Це дозволяє значно скоротити весь реабілітаційний період. Більш детально з даним методом можна ознайомитися на нашій сторінці «Артроскопічна хірургія».
Покращене харчування тканин, які розташовуються біля ураженого місця стимулює якнайшвидше відновлення цілісності кістки і регенерацію суглоба, м’язів і м’яких тканин розташованих в та біля місця травми. Важливо не допустити утворення анкілоз – нерухомість суглоба або атрофію м’язів суглоба. Це завдання покладається на реабілітолога, який ретельно стежить за процесом реабілітації.
Також, після фіксації суглоба, практично відразу після того як зійде запалення можна застосовувати окремі прийоми кінезіотерапії. Пацієнт робить вправи в здоровому суглобі протилежної кінцівки і в уцілілих суглобах постраждалої кінцівки. За ними слідують статичні вправи в здоровій, а пізніше і в пошкодженій кінцівці.
Крім цього пацієнт ментально відтворює рух в ушкодженому суглобі, щоб поліпшити ідеомоторну реакцію. Вся програма реабілітації підбирається індивідуально під кожного пацієнта. Але чим раніше травмований пацієнт почне практикувати рух в суглобі, тим краще для його одужання.
Функціональний — період триває від зняття гіпсу до моменту відновлення функції суглоба. Головне в цьому періоді продовжувати реабілітацію за допомогою рухів які пацієнт розучив на минулому етапі і поступово ускладнювати їх. Додати в програму занять спеціальні вправу для відновлення, харчування, зміцнення м’язів пошкодженого.
На цьому етапі пацієнт виконує специфічні завдання для розроблення хворого суглоба з полегшенням (також додатково використовується CPM терапія: пасивна розробка за допомогою спеціального апарату), а пізніше на всю силу. В результаті його старань збільшується рухливість в суглобі, сила м’язів. Також лікарі застосовують фізіотерапевтичні процедури (ультразвук, електротерапію, лазеротерапію, магнітотерапію і ін.) І масаж для збільшення ефекту. А кількість та тривалість занять стає більше.
Тренувальний період — називається так, тому що основні функції суглоба вже відновлені і тепер потрібно збільшити силу м’язів і деякі функції суглоба, які повністю не відновилися за 2 попередніх періоди лікування. Головною метою тренувального періоду буде відновлення своєї фізичної форми, яка була до травми, а також її значне посилення.
Важливо Знати!
! – чим менше часу пройшло з моменту травми до фізичної реабілітації суглоба, тим легше буде протікати відновлення.
! – не можна переривати процес реабілітації;
Реабілітація після травми — це комплекс заходів спрямованих на відновлення цілісності м’язових, нервових, сполучних та інших тканин. І не можна переходити до наступного етапу не завершивши поточний.
До кожного пацієнта ми застосовуємо індивідуальний підхід. У кожної людини різне співвідношення щільності тканин, регенераційних можливостей, сили імунітету, з різною швидкістю проходить відновлення нервової системи та розумових процесів.
Реабілітація після травми суглобів
Якщо ви зіткнулися з проблемою яка обмежує ваші рухи – поставтеся до цього з усією серйозністю. Це можуть позначатися пошкодження м’язово-зв’язкового апарату або окремо взяті травми суглобів, які впливають на функціональні можливості вашого організму. Серйозна травма тягне за собою зміну роботи систем організму: дихальної, серцево-судинної; центральної нервової системи, залоз внутрішньої секреції, шлунково-кишкового тракту та органів виділення.
Своєчасна комплексна фізична реабілітація сприяє:
- швидкому поверненню до повноцінного життя;
- краще і ефективніше відновлення втраченої функції суглоба;
- відновленню побутових функцій;
- поліпшенню фізичного тонусу організму;
- запобігання повторного травмування;
Реабілітація суглобів у місті Київ
Методи лікування які застосовуються в центрі ортопедії та реабілітації ZARTA:
- декомпресійна терапія;
- механотерапія (CPM терапія);
- Ударно-хвильова терапія;
- Фізіотерапія (ультразвук, електротерапія, лазеротерапія, УВЧ терапія, індуктотермія, магнітотерапія;
- терапія лазером высокої інтенсивності;
- кинезотерапія Neurac;
- масаж, пресотерапія;
- біологічні методи:
- PRP терапія Angel Arthrex (лікування плазмою с великою концентрацією тромбоцитів)
- ACP терапія (лікування плазмою с низьким вмістом тромбоцитів)
- BMC терапія (лікування концентратом ствовбурових клітин кісткового мозку)
- ін’єкції гіалуронової кислоти під УЗД контролем;
- кінезіотейпування;
На сьогодняшній день терапія Неурак (Neurac) зарекомендувала себе найефективнішим методом кінезіотерапії. Ця Норвезька методика стоїть на озброєнні кращих світових реабілітаційних центрів. Вона активно застосовується при реабілітації професійних спортсменів. Більш докладно прочитати про цей метод, Ви зможете перейшовши за посиланням «NEURAC терапія. Нові методи в кінезіотерапії.»
Перевагою нашого центру є те, що наші фахівці, сертифіковані реабілітологи методу Неурак. Вони проходили навчання в Європі, і там же проходять курси підвищення кваліфікації.
Реабілітаційні програми складаються індивідуально для кожного пацієнта спільно ортопедом та реабілітологом з урахуванням всіх факторів захворювання. Ніяких групових занять! Тільки індивідуальна робота реабілітолога і паціента.
Якщо у Вас або Ваших близьких є необхідність пройти курс реабілітації після травм суглобів, центр ортопедії та реабілітації “ZARTA” з радістю Вам допоможе.
Центр ортопедії та реабилитації “ZARTA”.
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99