Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Фізична Реабілітація після захворювань опорно-рухового апарату
цц

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Навігація по сторінці:

 1. Захворювання опорно-рухового апарату (ОРА)
 2. Причини захворювань ОРА
 3. Симптоми та діагностика захворювань ОРА
 4. Лікування захворювань ОРА
 5. Профілактика захворювань ОРА
 6. Реабілітація після захворювнь ОРА
 7. Терапія NURAC
 8. Реабілітація в місті Київ

Фізична реабілітація після захворювань ОРА

Опорно-руховий апарат (ОРА) – це сукупність кісток, м’язів, суглобів, зв’язок і сухожиль, які відповідають за захист внутрішніх органів, руху та пересування тіла. ОРА – одна з найскладніших систем організму за своєю організацією та функціональністю. Його захворювання найчастіше значно погіршують якість життя, пригнічують здоровий психологічний стан людини і є грунтом для захворювання інших органів і систем людського організму.

Захворювання опорно-рухового апарату

Класифікація захворювань ОРА дуже обширна, але ми наведемо найбільш простий та не повний перелік. Умовно всі захворювання поділяються на захворювання хребта та захворювання суглобів. Вони можуть бути придбаними або вродженими. Унаслідок розвитку вони діляться на деформації:

 • Спровоковані інфекцією або інтоксикацією (наприклад, ревматизм);
 • В результаті захворювань ендокринних органів та порушення процесів обміну;
 • Причиною яких стала неправильна статика (порушення постави, сколіоз, кіфоз, плоскостопість);
 • В результаті різних паралічів (після інфекцій або травм);
 • З’явилися в результаті травм;

Причини захворювань ОРА

Причинами захворювань ОРА можуть бути величезна кількість факторів, а також їх сукупність. Точну причину появи хвороби може визначити лікар на підставі огляду, результатів діагностичних процедур, аналізів та анамнезу пацієнта. Найчастіші причини захворювань ОРА:

 • Порушення обміну речовин;
 • Аутоімунні захворювання;
 • Дегенеративно-дистрофічні патології (артроз, спондилоартроз, остеохондроз);
 • Постійні фізичні понад навантаження;
 • Запальні процеси;
 • Травми;
 • Ускладнення після інфекцій;
 • Гиподинамія та сидяча робота;

Симптоми захворювань опорно-рухового апарату

Симптомами є локальні болі в ураженій області, іноді фантомні, відгукуються в місцях, прилеглих до місця ураження недугою. Це може бути м’язевий біль, біль в суглобах і хребті. Також скутість рухів після ранкового пробудження.

Діагностика захворювань ОРА

Діагностування даного роду захворювань відбувається на підставі огляду пацієнта, результатів аналізів, анамнезу пацієнта і результатів діагностичного обладнання. Найбільш точною методикою визначення є КТ комп’ютерна томографія) або МРТ (магнітно-резонансна томографія). Їх призначають у випадках, коли є показання до діагностування декількох захворювань або при нестачі інформації для визначення однієї конкретної хвороби.

В деяких випадках пацієнту призначають УЗД. Зазвичай при дослідженні шийного відділу хребта, для визначення стану м’язів, зв’язок і сухожиль.
Також в окремих випадках призначається артроскопічне дослідження суглобів.

Лікування захворювань опорно-рухового апарату

Лікування призначається залежно від самого захворювання, його ступеня тяжкості, загального стану здоров’я пацієнта. Лікування може бути безопераційним (консервативним) та операційним (оперативним). Оперативне лікування призначається при безрезультатному лікуванні консервативними методами.

З віком організм втрачає здатність до регенерації тканин, знижується обмін речовин, послаблюється загальна опірність організму. Тому сама операція і післяопераційне відновлення повинні проводитися тільки в спеціалізованих клініках. Також рекомендується проходити доопераційну підготовку. Вона дозволить підготувати організм до операції, а також поліпшить і прискорить процес післяопераційного відновлення.

Консервативне лікування має два напрямки. Перше направлено на придушення аутоімунних реакцій, боротьба з інфекціями та ін. Друге – на зняття запалення, больового фактору і т.п.

Невід’ємною частиною лікувального процесу є ЛФК (лікувальна фізкультура). Цей напрямок терапії показав себе як дуже ефективний метод лікування захворювань опорно-рухового апарату. На сьогоднішній день ЛФК переросло в більш сучасний і ефективний вид терапії під назвою кінезотерапія. Кінезотерапія лежить в основі всіх сучасних реабілітаційних програм спрямованих на відновлення пацієнтів після травм і захворювань, а також після складних операцій та протезування.

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

Профілактика захворювань даного типу містить у собі прості всім відомі рекомендації, які прищеплюються кожному з дитинства. Вони спрямовані на підвищення імунітету, а також загальне оздоровлення організму. На жаль, вони не допоможуть проти вроджених захворювань ОДА, але значно зменшать ймовірність їх придбання.

 • Ранкова зарядка;
 • Сбалансоване харчування;
 • Відмова від шкідливих звичок;
 • Правильна ергономіка робочого місця;
 • Періодична розминка при сидячій роботі;
 • Заняття спортом;

Реабілітація після захворювань опорно-рухового апарату

На сьогоднішній день найефективнішим методом реабілітації є кінезотерапія. А зокрема методика NEURAC. Це Норвезька методика, заснована в XXI столітті. Вона пройшла випробування по всьому світу і на даний момент є передовим методом в реабілітації і відновлення нормальної функціональності тіла.

Терапія NEURAC

В її основі лежить налагодження належного функціонування та функціонування органів ОРА шляхом стимуляції нервової та м’язової систем. Найчастіше захворювання провокують погану провідність нервових імпульсів. Що призводить до ослаблення нейром’язового зв’язку (мозок-м’язи) і порушення правильної моделі руху. Підсумком стають порушення в роботі суглобів та м’язів, а також їх патологічні деформації й руйнування.

Одним з ключових моментів терапії Neurac є реабілітолог-кінезотерапевт. Тільки при спільній роботі з реабілітологом пацієнт зможе домогтися гарних результатів. Протягом всього курсу реабілітації, реабілітолог знаходиться поруч з пацієнтом і стежить за правильністю та інтенсивністю виконання вправ. Ця терапія має на увазі певний ступінь вольової напруги від пацієнта. Тільки в таких умовах нові нейронні зв’язки зможуть сформувати нові моделі руху. І зруйнувати неправильні моделі, що сформувалися за довгі роки.

Терапія NEURAC (Неурак) дає хороший лікувальний ефект на довгі роки, як показує практика на все життя. Який буде ефект, якщо вилікувати суглоб, який стерся від неправильного руху і навантаження? Скільки він прослужить, якщо ми не виправимо рухову модель і навантаження на нього? Правильно, прослужить він не довго, тому позитивний лікувальний ефект обов’язково потрібно закріпити реабілітаційним періодом.

Реабілітація в місті Київ

Відновлення після захворювань опорно-рухового апарату потрібно проходити тільки в спеціалізованому реабілітаційному центрі. Запам’ятайте, ніяких групових занять, тільки індивідуальна робота реабілітолога та пацієнта.

Центр ортопедії ті реабілітації “ZARTA” проводить спеціалізовану реабілітацію пацієнтів після травм і захворювань ОРА будь-якої складності. А також відновлення після операцій й підготовку до них. У нас в розпорядженні є реабілітаційний зал, повністю обладнаний сучасними передовими тренажерами для проведення терапії NEURAC, декомпресійної терапії, механотерапії, пресотерапії та багатьох інших методів, спрямованих на оздоровлення й лікування опорно-рухового апарату.

Реабілітаційні програми складаються індивідуально під кожного пацієнта. Вони враховують тип захворювання, його ступінь складності, а також загальний фізичний й психологічний стан здоров’я пацієнта. Протягом всього періоду реабілітації з пацієнтом працюють кілька фахівців різних напрямків. Це дозволяє більш повно бачити картину одужання пацієнта і при необхідності вносити туди своєчасні корективи.

Основні методики, які входять в комплексну фізичну реабілітацію після захворювань опорно-рухового апарату людини:

Ми знаходимося за адресою Проспект Лобановського 4В. Завжди звертайтеся тільки в перевірені медичні установи. Перевіряйте рейтинг клініки та відгуки.
Записатися до нас на прийом ви можете за телефонами +38 (096) 273 00 23 та +38 (044) 275 79 99 . Або натисніть на кнопку замовлення зворотного дзвінка, і ми Вам зателефонуємо.

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.