Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Напрямки роботи

Фізична реабілітація після захворювань

Навігація по сторінці:

 1. Захворювання опорно-рухового апарату (ОРА)
 2. Причини захворювань ОРА
 3. Симптоми та діагностика захворювань ОРА
 4. Лікування захворювань ОРА
 5. Профілактика захворювань ОРА
 6. Реабілітація після захворювнь ОРА
 7. Терапія NURAC
 8. Реабілітація в місті Київ

Фізична реабілітація після захворювань ОРА

Опорно-руховий апарат (ОРА) – це сукупність кісток, м'язів, суглобів, зв'язок і сухожиль, які відповідають за захист внутрішніх органів, руху та пересування тіла. ОРА - одна з найскладніших систем організму за своєю організацією та функціональністю. Його захворювання найчастіше значно погіршують якість життя, пригнічують здоровий психологічний стан людини і є грунтом для захворювання інших органів і систем людського організму.

Захворювання опорно-рухового апарату

Класифікація захворювань ОРА дуже обширна, але ми наведемо найбільш простий та не повний перелік. Умовно всі захворювання поділяються на захворювання хребта та захворювання суглобів. Вони можуть бути придбаними або вродженими. Унаслідок розвитку вони діляться на деформації:

 • Спровоковані інфекцією або інтоксикацією (наприклад, ревматизм);
 • В результаті захворювань ендокринних органів та порушення процесів обміну;
 • Причиною яких стала неправильна статика (порушення постави, сколіоз, кіфоз, плоскостопість);
 • В результаті різних паралічів (після інфекцій або травм);
 • З'явилися в результаті травм;

Причини захворювань ОРА

Причинами захворювань ОРА можуть бути величезна кількість факторів, а також їх сукупність. Точну причину появи хвороби може визначити лікар на підставі огляду, результатів діагностичних процедур, аналізів та анамнезу пацієнта. Найчастіші причини захворювань ОРА:

 • Порушення обміну речовин;
 • Аутоімунні захворювання;
 • Дегенеративно-дистрофічні патології (артроз, спондилоартроз, остеохондроз);
 • Постійні фізичні понад навантаження;
 • Запальні процеси;
 • Травми;
 • Ускладнення після інфекцій;
 • Гиподинамія та сидяча робота;

Симптоми захворювань опорно-рухового апарату

Симптомами є локальні болі в ураженій області, іноді фантомні, відгукуються в місцях, прилеглих до місця ураження недугою. Це може бути м'язевий біль, біль в суглобах і хребті. Також скутість рухів після ранкового пробудження.

Діагностика захворювань ОРА

Діагностування даного роду захворювань відбувається на підставі огляду пацієнта, результатів аналізів, анамнезу пацієнта і результатів діагностичного обладнання. Найбільш точною методикою визначення є КТ комп'ютерна томографія) або МРТ (магнітно-резонансна томографія). Їх призначають у випадках, коли є показання до діагностування декількох захворювань або при нестачі інформації для визначення однієї конкретної хвороби.

В деяких випадках пацієнту призначають УЗД. Зазвичай при дослідженні шийного відділу хребта, для визначення стану м'язів, зв'язок і сухожиль. Також в окремих випадках призначається артроскопічне дослідження суглобів.

Лікування захворювань опорно-рухового апарату

Лікування призначається залежно від самого захворювання, його ступеня тяжкості, загального стану здоров'я пацієнта. Лікування може бути безопераційним (консервативним) та операційним (оперативним). Оперативне лікування призначається при безрезультатному лікуванні консервативними методами.

З віком організм втрачає здатність до регенерації тканин, знижується обмін речовин, послаблюється загальна опірність організму. Тому сама операція і післяопераційне відновлення повинні проводитися тільки в спеціалізованих клініках. Також рекомендується проходити доопераційну підготовку. Вона дозволить підготувати організм до операції, а також поліпшить і прискорить процес післяопераційного відновлення.

Консервативне лікування має два напрямки. Перше направлено на придушення аутоімунних реакцій, боротьба з інфекціями та ін. Друге - на зняття запалення, больового фактору і т.п.

Невід'ємною частиною лікувального процесу є ЛФК (лікувальна фізкультура). Цей напрямок терапії показав себе як дуже ефективний метод лікування захворювань опорно-рухового апарату. На сьогоднішній день ЛФК переросло в більш сучасний і ефективний вид терапії під назвою кінезотерапія. Кінезотерапія лежить в основі всіх сучасних реабілітаційних програм спрямованих на відновлення пацієнтів після травм і захворювань, а також після складних операцій та протезування.

Профілактика захворювань опорно-рухового апарату

Профілактика захворювань даного типу містить у собі прості всім відомі рекомендації, які прищеплюються кожному з дитинства. Вони спрямовані на підвищення імунітету, а також загальне оздоровлення організму. На жаль, вони не допоможуть проти вроджених захворювань ОДА, але значно зменшать ймовірність їх придбання.

 • Ранкова зарядка;
 • Сбалансоване харчування;
 • Відмова від шкідливих звичок;
 • Правильна ергономіка робочого місця;
 • Періодична розминка при сидячій роботі;
 • Заняття спортом;

Реабілітація після захворювань опорно-рухового апарату

На сьогоднішній день найефективнішим методом реабілітації є кінезотерапія. А зокрема методика NEURAC. Це Норвезька методика, заснована в XXI столітті. Вона пройшла випробування по всьому світу і на даний момент є передовим методом в реабілітації і відновлення нормальної функціональності тіла.

Терапія NEURAC

В її основі лежить налагодження належного функціонування та функціонування органів ОРА шляхом стимуляції нервової та м'язової систем. Найчастіше захворювання провокують погану провідність нервових імпульсів. Що призводить до ослаблення нейром'язового зв'язку (мозок-м'язи) і порушення правильної моделі руху. Підсумком стають порушення в роботі суглобів та м'язів, а також їх патологічні деформації й руйнування.

Одним з ключових моментів терапії Neurac є реабілітолог-кінезотерапевт. Тільки при спільній роботі з реабілітологом пацієнт зможе домогтися гарних результатів. Протягом всього курсу реабілітації, реабілітолог знаходиться поруч з пацієнтом і стежить за правильністю та інтенсивністю виконання вправ. Ця терапія має на увазі певний ступінь вольової напруги від пацієнта. Тільки в таких умовах нові нейронні зв'язки зможуть сформувати нові моделі руху. І зруйнувати неправильні моделі, що сформувалися за довгі роки.

Терапія NEURAC (Неурак) дає хороший лікувальний ефект на довгі роки, як показує практика на все життя. Який буде ефект, якщо вилікувати суглоб, який стерся від неправильного руху і навантаження? Скільки він прослужить, якщо ми не виправимо рухову модель і навантаження на нього? Правильно, прослужить він не довго, тому позитивний лікувальний ефект обов'язково потрібно закріпити реабілітаційним періодом.

Реабілітація в місті Київ

Відновлення після захворювань опорно-рухового апарату потрібно проходити тільки в спеціалізованому реабілітаційному центрі. Запам'ятайте, ніяких групових занять, тільки індивідуальна робота реабілітолога та пацієнта.

Центр ортопедії ті реабілітації “ZARTA” проводить спеціалізовану реабілітацію пацієнтів після травм і захворювань ОРА будь-якої складності. А також відновлення після операцій й підготовку до них. У нас в розпорядженні є реабілітаційний зал, повністю обладнаний сучасними передовими тренажерами для проведення терапії NEURAC, декомпресійної терапії, механотерапії, пресотерапії та багатьох інших методів, спрямованих на оздоровлення й лікування опорно-рухового апарату.

Реабілітаційні програми складаються індивідуально під кожного пацієнта. Вони враховують тип захворювання, його ступінь складності, а також загальний фізичний й психологічний стан здоров'я пацієнта. Протягом всього періоду реабілітації з пацієнтом працюють кілька фахівців різних напрямків. Це дозволяє більш повно бачити картину одужання пацієнта і при необхідності вносити туди своєчасні корективи.

Основні методики, які входять в комплексну фізичну реабілітацію після захворювань опорно-рухового апарату людини:

Ми знаходимося за адресою Проспект Лобановського 4В. Завжди звертайтеся тільки в перевірені медичні установи. Перевіряйте рейтинг клініки та відгуки. Записатися до нас на прийом ви можете за телефонами +38 (096) 273 00 23 та +38 (044) 275 79 99 . Або натисніть на кнопку замовлення зворотного дзвінка, і ми Вам зателефонуємо.

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити