Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Напрямки роботи

Фізична реабілітація після спортивних травм

Спортивні травми. Фізична реабілітація після спортивних травм

 1. Види спортивних травм
 2. Причини виникнення спортивних травм
 3. Класифікація травм за їх характером
 4. Профілактика травм та їх ускладнень
 5. Лікування спотривних травм

Інтенсивні занятя спортом користь та ризики

Під час інтинсивних заннять спортом не тільки всебічно зміцнюють організм, але і створюють значний ризик отримання травм. Найчастіше людям які інтенсивно займаються спортом підвержені пошкодженням м’язових і сполучних тканин, які вимагають відновного лікування та періоду реабілітації з лікарським контролем. Нехтування лікувальним процесом в такій ситуації може загрожувати не тільки завершенням кар’єри, але і тривалими, хронічними ускладненнями та порушенням якості життя.

Види спортивних травм

Травми розподіляються на спортивні та побутові, виникає питання чим відрізняються спортивні травми від звичайних побутових? Між побутовими травмами і тими які отримані в результаті занять спортом, існують кілька основних відмінностей. Спортивні трави серйозніші і вимагають ретельнішого, комплексного лікування. Вони виникають під час високих або інтенсивних навантажень на організм. Важливо пам’ятати, що у людей, які отримали таке пошкодження випадково, період відновлення може тривати довше за рахунок того, що організм не звик до фізичних навантажень. Як не дивно, але досить часто спортивні травми отримують і ті люди, які далекі від любительського та професійного спорту – наприклад, під час активного відпочинку на свіжому повітрі чи занятть у спортивному залі без підготовки.

Найбільш травмонебезпечними видами спорту є дайвінг, регбі, хокей, мотоспорт, футбол, фігурне катання, скелелазіння. Також в цей список входять різні контактні єдиноборства – бокс, ММА, муай-тай, кікбоксінг, вільна бородьба, БЖЖ, дзюдо, самбо та багато інших видів спорту. Імовірність отримати травму на порядок вище у професійних спортсменів, однак травматизація загрожує і спортсменам-аматорам.

Причини виникнення спортивних травм

Розповсюдженною та найбільш частою причиною травмування можуть стати відсутність розминки, недотримання техніки виконання вправ, нерівномірне навантаження на тіло, схильність до травм та базліч не менш важливих чинників.

Класифікація спортивних травм за їх типами:

 • Пошкодження зв’язок (гомілкостоп, пахові зв’язки та зв’язки колінного суглоба);
 • Пошкодження м’язів (Поперекового відділу хребта, верхньої кінцівки, задньої поверхні стегна і ін.);
 • Пошкодження ротаторних манжет;
 • Травми хребта;
 • Травми голови та обличчя;
 • Переломи;
 • Забиття м’яких тканин;
 • Вивихи кисті;
 • Медіальний та латеральний епікондиліт та ін.

Данна класифікація досить умовна, проте охоплює широкий спектр характерних ушкоджень. Не рідко спотрсмени які приходять на лікування в центр ортопедії та реабілітації ZARTA має кілька видів травм одразу з різними ступенями важкості.

Одна з найбільш поширених проблем, з якими до нас звертаються пацієнти за допомогою це так зване розтягнення зв’язок. Проте це не зовсім коректний термін, адже тканина зв’язок еластична, і її розтягнення під час руху – природне явище. Біль та інші ознаки травмування з’являються тоді, коли через амплітудний рух зв’язка розтягується понад своєї фізіологічної межі. Зв’язка пошкоджується, виникають мікророзриви, що провокують біль і неприємні відчуття в цій зоні. Чим більше волокон постраждало в процесі, тим ширше і важче ця травма.

Ще один негласний лідер серед ушкоджень, характерних для людей які ведуть активний спосіб життя – розриви менісків. Травма переслідує всіх тих хто займається контактними єдиноборствами, футболом, бігом, підводним плаванням і іншими видами спорту з високим навантаженням на область колінних суглобів. Меніски – це амортизуючі хрящові прошарки всередині колінних суглобі, які відіграють велику роль в його стабілізації. Причинами для їх пошкодження можуть стати непрямі травми, а також ротація гомілки назовні.

Травми хребта отримують як спортсмени професійного, так і початкового рівня. Це різні защемлення, протрузії, зміщення хребців і інші ушкодження різного ступеня тяжкості. Вони з’являються як закономірний наслідок високих систематичних перенавантажень, перенапруги, неправельної техніки виконання вправ. Травми хребта виникають після ударів, падіння і характерні для будь-якого виду спорту.

Класифікація травм за їх характером

 • Хронічні – ушкодження, які розвиваються з причини постійних навантажень або повторного травмування.
 • Первинні – отримани пацієнтом вперше.
 • Повторні – травми, отримані в одному і тому ж місці кілька разів поспіль, що призводить до хронічної форми.
 • Травми від перенавантажень – виникають внаслідок надмірних навантажень на одну і туж область протягом тривалого часу.
 • Гострі – виникають відразу після внутрішнього пошкодження або впливу ззовні.

Профілактика травм та їх ускладнень

Уникнути ускладнень і хронічних захворювань можливо лише в тому випадку, якщо ставитися до отриманого пошкодження відповідально і серйозно. Необхідно відвідати лікаря і пройти повний курс лікування, уникати перенавантажень і грамотно дозувати фізичну активність, перемежовуючи її з інтервалами на відпочинок. При отриманні пошкодження потрібно негайно звернутися до лікаря. Медична допомога, надана вчасно, може значно мінімізувати негативні наслідки травми.

Лікування спотривних травм

Своєчасне і повне відновлення після ушкоджень - не єдина мета лікування спортивних травм. Не менш важливо забезпечити спортсмену можливість повернутися в спортивний процес, а значить, витримувати великі навантаження. Атлет повинен приступити до тренувань з мінімальним ризиком знову травмуватися.

У центрі ортопедії та реабілітації ZARTA пацієнтам зі спортивними травмами надається всебічна комплексна допомога. Лікування пошкоджень здійснюється такими методами:

 • Декомпресійна терапія – не інвазивний метод впливу на опорно-руховий апарат, що дозволяє зменшити болі в хребті, шиї, кінцівках.
 • Фізіотерапія - безболісні процедури з використанням в лікувальних цілях природних і штучних фізичних факторів.
 • Курс медикаментозної терапії - ін'єкції, внутрішньовенні вливання, мазі.
 • Механотерапія - метод лікування, який базується на виконанні фізичних вправ на спеціальних апаратах.
 • Терапія Neurac - метод нейром'язової активації, який дозволяє відновити правильні моделі руху, зв'язок ЦНС з постраждалими м'язовими групами.
 • Мануальна терапія та масаж.

Перед тим, як приступити до лікування, фахівці нашого центру проводять комплексне обстеження пацієнта. Це дозволяє встановити повну картину ушкоджень. Виходячи з цього, призначається курс лікування, який включає в себе комплекс різних методик. Вони доповнюють один одного і підсилюють терапевтичний ефект. Для надання всебічної допомоги пацієнту залучаються фахівці різних напрямків. Весь процес реабілітації проходить під їх наглядом. Важливо, щоб сам пацієнт розумів всю важливість і відповідальність заходів і строго дотримувався призначення лікаря.

Позитивний ефект від курсу реабілітації в медичному центрі ZARTA виражається в декількох аспектах - відновлення функціональності пошкоджених ділянок, відновлення повної амплітуди рухів, прискореної регенерації тканин і загальному зменшенні больових проявів. Будемо раді надати професійну допомогу і надійну підтримку!

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити