Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Фізична Реабілітація після спортивних травм
fr-suglob-5-1024x682

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Спортивні травми. Фізична реабілітація після спортивних травм

 1. Види спортивних травм
 2. Причини виникнення спортивних травм
 3. Класифікація травм за їх характером
 4. Профілактика травм та їх ускладнень
 5. Лікування спотривних травм

Інтенсивні занятя спортом користь та ризики

Під час інтинсивних заннять спортом не тільки всебічно зміцнюють організм, але і створюють значний ризик отримання травм. Найчастіше людям які інтенсивно займаються спортом підвержені пошкодженням м’язових і сполучних тканин, які вимагають відновного лікування та періоду реабілітації з лікарським контролем. Нехтування лікувальним процесом в такій ситуації може загрожувати не тільки завершенням кар’єри, але і тривалими, хронічними ускладненнями та порушенням якості життя.

Види спортивних травм

Травми розподіляються на спортивні та побутові, виникає питання чим відрізняються спортивні травми від звичайних побутових? Між побутовими травмами і тими які отримані в результаті занять спортом, існують кілька основних відмінностей. Спортивні трави серйозніші і вимагають ретельнішого, комплексного лікування. Вони виникають під час високих або інтенсивних навантажень на організм. Важливо пам’ятати, що у людей, які отримали таке пошкодження випадково, період відновлення може тривати довше за рахунок того, що організм не звик до фізичних навантажень. Як не дивно, але досить часто спортивні травми отримують і ті люди, які далекі від любительського та професійного спорту – наприклад, під час активного відпочинку на свіжому повітрі чи занятть у спортивному залі без підготовки.

Найбільш травмонебезпечними видами спорту є дайвінг, регбі, хокей, мотоспорт, футбол, фігурне катання, скелелазіння. Також в цей список входять різні контактні єдиноборства – бокс, ММА, муай-тай, кікбоксінг, вільна бородьба, БЖЖ, дзюдо, самбо та багато інших видів спорту. Імовірність отримати травму на порядок вище у професійних спортсменів, однак травматизація загрожує і спортсменам-аматорам.

Причини виникнення спортивних травм

Розповсюдженною та найбільш частою причиною травмування можуть стати відсутність розминки, недотримання техніки виконання вправ, нерівномірне навантаження на тіло, схильність до травм та базліч не менш важливих чинників.

Класифікація спортивних травм за їх типами:

 • Пошкодження зв’язок (гомілкостоп, пахові зв’язки та зв’язки колінного суглоба);
 • Пошкодження м’язів (Поперекового відділу хребта, верхньої кінцівки, задньої поверхні стегна і ін.);
 • Пошкодження ротаторних манжет;
 • Травми хребта;
 • Травми голови та обличчя;
 • Переломи;
 • Забиття м’яких тканин;
 • Вивихи кисті;
 • Медіальний та латеральний епікондиліт та ін.

Данна класифікація досить умовна, проте охоплює широкий спектр характерних ушкоджень. Не рідко спотрсмени які приходять на лікування в центр ортопедії та реабілітації ZARTA має кілька видів травм одразу з різними ступенями важкості.

Одна з найбільш поширених проблем, з якими до нас звертаються пацієнти за допомогою це так зване розтягнення зв’язок. Проте це не зовсім коректний термін, адже тканина зв’язок еластична, і її розтягнення під час руху – природне явище. Біль та інші ознаки травмування з’являються тоді, коли через амплітудний рух зв’язка розтягується понад своєї фізіологічної межі. Зв’язка пошкоджується, виникають мікророзриви, що провокують біль і неприємні відчуття в цій зоні. Чим більше волокон постраждало в процесі, тим ширше і важче ця травма.

Ще один негласний лідер серед ушкоджень, характерних для людей які ведуть активний спосіб життя – розриви менісків. Травма переслідує всіх тих хто займається контактними єдиноборствами, футболом, бігом, підводним плаванням і іншими видами спорту з високим навантаженням на область колінних суглобів. Меніски – це амортизуючі хрящові прошарки всередині колінних суглобі, які відіграють велику роль в його стабілізації. Причинами для їх пошкодження можуть стати непрямі травми, а також ротація гомілки назовні.

Травми хребта отримують як спортсмени професійного, так і початкового рівня. Це різні защемлення, протрузії, зміщення хребців і інші ушкодження різного ступеня тяжкості. Вони з’являються як закономірний наслідок високих систематичних перенавантажень, перенапруги, неправельної техніки виконання вправ. Травми хребта виникають після ударів, падіння і характерні для будь-якого виду спорту.

Класифікація травм за їх характером

 • Хронічні – ушкодження, які розвиваються з причини постійних навантажень або повторного травмування.
 • Первинні – отримани пацієнтом вперше.
 • Повторні – травми, отримані в одному і тому ж місці кілька разів поспіль, що призводить до хронічної форми.
 • Травми від перенавантажень – виникають внаслідок надмірних навантажень на одну і туж область протягом тривалого часу.
 • Гострі – виникають відразу після внутрішнього пошкодження або впливу ззовні.

Профілактика травм та їх ускладнень

Уникнути ускладнень і хронічних захворювань можливо лише в тому випадку, якщо ставитися до отриманого пошкодження відповідально і серйозно. Необхідно відвідати лікаря і пройти повний курс лікування, уникати перенавантажень і грамотно дозувати фізичну активність, перемежовуючи її з інтервалами на відпочинок. При отриманні пошкодження потрібно негайно звернутися до лікаря. Медична допомога, надана вчасно, може значно мінімізувати негативні наслідки травми.

Лікування спотривних травм

Своєчасне і повне відновлення після ушкоджень – не єдина мета лікування спортивних травм. Не менш важливо забезпечити спортсмену можливість повернутися в спортивний процес, а значить, витримувати великі навантаження. Атлет повинен приступити до тренувань з мінімальним ризиком знову травмуватися.

У центрі ортопедії та реабілітації ZARTA пацієнтам зі спортивними травмами надається всебічна комплексна допомога. Лікування пошкоджень здійснюється такими методами:

 • Декомпресійна терапія – не інвазивний метод впливу на опорно-руховий апарат, що дозволяє зменшити болі в хребті, шиї, кінцівках.
 • Фізіотерапія – безболісні процедури з використанням в лікувальних цілях природних і штучних фізичних факторів.
 • Курс медикаментозної терапії – ін’єкції, внутрішньовенні вливання, мазі.
 • Механотерапія – метод лікування, який базується на виконанні фізичних вправ на спеціальних апаратах.
 • Терапія Neurac – метод нейром’язової активації, який дозволяє відновити правильні моделі руху, зв’язок ЦНС з постраждалими м’язовими групами.
 • Мануальна терапія та масаж.

Перед тим, як приступити до лікування, фахівці нашого центру проводять комплексне обстеження пацієнта. Це дозволяє встановити повну картину ушкоджень. Виходячи з цього, призначається курс лікування, який включає в себе комплекс різних методик. Вони доповнюють один одного і підсилюють терапевтичний ефект. Для надання всебічної допомоги пацієнту залучаються фахівці різних напрямків. Весь процес реабілітації проходить під їх наглядом. Важливо, щоб сам пацієнт розумів всю важливість і відповідальність заходів і строго дотримувався призначення лікаря.

Позитивний ефект від курсу реабілітації в медичному центрі ZARTA виражається в декількох аспектах – відновлення функціональності пошкоджених ділянок, відновлення повної амплітуди рухів, прискореної регенерації тканин і загальному зменшенні больових проявів. Будемо раді надати професійну допомогу і надійну підтримку!

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.