Київ, проспект Лобановського 4В
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах

Графік роботи

ПН-ПТ: 09.00-19.00

СБ-НД: вихідний

Замовити дзвінок

Напрямки роботи

Фізична Реабілітація після травми хребта

Навігація по сторінці:

 1. Види травм хребта
 2. Симптоми травм хребта
 3. Наслідки травм хребта
 4. Відновлення організму після травми
 5. Реабілітація після травм хребта
 6. Ефекти реабілітаційної програми
 7. Реабілітація після травм хребта в місті Київ

Фізична реабілітація після травми хребта

Фізична реабілітація після травми хребта процес довгий і відповідальний. Він вимагає в першу чергу завзятості і терпіння від пацієнта. Якісний результат відновлення багато в чому залежить від позитивного настрою пацієнта. З віком обмін речовин в організмі сповільнюється, і відновлення проходить повільніше. В таких умовах лікар-реабілітолог повинен більш уважно ставиться до психоемоційного стану пацієнта.

Травми хребта найчастіше зустрічаються в результаті ДТП, падіння з висоти. Також висока ймовірність отримання такого роду травми у спортсменів, військових і на виробництві. Травма хребта - це найчастіше перелом хребетного апарату з ушкодженням або без ушкодження спинного мозку, забої або зміщення хребців.

Види травм хребта

Травми хребта діляться за ступенем тяжкості на травми з пошкодженням спинного мозку і без ушкодження спинного мозку. По зоні ураження - травма шийного відділу хребта, грудного відділу хребта, поперекового відділу, а також травми крижів і куприка. Самі переломи підрозділяється по типам:

 1. Компресійні
 2. Уламчаті
 3. Змішані
 4. З вивихами та підвивихами

Хребет в тілі людини виконує не тільки опорну функцію, а й захисну. Головна небезпека травми хребта полягає в ймовірності ушкодження центральної нервової системи. Пошкодження спинного мозку є однією з найбільш важких травм людського організму.

Симптоми травм хребта

Від зони травматизації хребта, типу травми і її ступеня тяжкості залежить ступінь ураження нервової системи та опорно-рухового апарату. Чим вище по хребту знаходиться місце його пошкодження і пошкодження спинного мозку, тим більшої шкоди наноситься всім системам організму.

Симптомами травм хребта є:

 • набряклість місця травматизації;
 • больовий синдром;
 • втрата чутливості, оніміння нижче місця пошкодження;
 • порушення звичного м'язового руху, скутість;
 • порушення роботи пахових органів.

Травма хребта - це завжди ризик серйозного ускладнення, якщо до неї не поставитися серйозно. Це не відноситься до тих випадків, коли травма яскраво виражена. Найчастіше пацієнт завжди звертається до лікарні і проходить лікування. Ми маємо на увазі ті травми, які відносяться до легких та уповільнених. У таких випадках пацієнти не завжди звертаються за допомогою до професіоналів і не завжди усвідомлюють всю небезпеку цієї проблеми.

Запущена травма згодом може привести до більш серйозних ускладнень. Відвідування лікаря при першій ознаці наявності травми - це обов'язок кожної людини перед самим собою.

Наслідки травм хребта

До наслідків травм хребта можна віднести ті ж симптоми. Іноді вони будуть виражені в більшій, іноді в меншій мірі. При неналежному лікуванні деякі з них можуть стати хронічними і суттєво вплинути на подальший стан здоров'я та якість життя.

Наслідки можна розділити на два види: фізіологічні та психологічні. І часто вони нероздільні. Не завжди після відновлення фізичного здоров'я пацієнт може відійти від психоемоційного потрясіння і знову повернутися до нормального життя. І також пацієнти обтяжені морально при наявних фізичних недугах. У будь-якому випадку, реабілітологи працюють на повне приведення в норму всіх функцій організму.

Відновлення організму після травми

Роботу над відновленням організму можна починати практично відразу після прийняття невідкладних заходів щодо усунення недуги. Це не стосується складних травм з переломами. У таких ситуаціях пацієнтові певний час необхідний спокій.

Важливо розуміти, що процес реабілітації такого багатофункціонального органу як хребет, це комплекс заходів, який буде заснований на численних показниках різних систем організму. Навіть якщо пацієнту на перший погляд здається, що це йому не потрібно, лікуючий лікар повинен наполягти на проходженні відновного курсу. Так як пацієнт не в змозі професійно оцінити стан свого організму і наслідки від відмови проходження реабілітації.

Лікарський досвід показує, що більшість пацієнтів, які відмовилися від проходження ряду реабілітаційних процедур, так і не позбавляються повністю від наслідків отриманої травми.

Реабілітаційна програма складається на підставі різних показників організму. У тому числі і психологічному. Важливо пам'ятати, що позитивний настрій пацієнта і його завзятість - це запорука якнайшвидшого відновлення організму.

Реабілітація після травм хребта

Курс реабілітації складається індивідуально, в залежності від специфіки отриманої травми і стану пацієнта. Він може включати в себе медикаментозне лікування на розсуд лікаря.

Методи лікування, які застосовуються в програмі реабілітації:

Тривалість курсу реабілітації після травм хребта може бути як тривалим, так і не дуже. Для повноцінного результату реабілітаційної програми необхідно дотримуватися плану реабілітації та виконувати всі вправи.

Ефекти реабілітаційної програми:

 • поліпшення кровообігу і загоєння тканин;
 • відновлення втраченого / пошкодженого руху;
 • відновлення / створення правильної моделі нейром'язової роботи;
 • збільшення амплітуди руху;
 • попередження розвитку вторинних захворювань;
 • відновлення психоемоційного стану;

Спочатку пацієнт може не відчувати позитивних результатів програми. Це залежить від складності отриманої травми. Спочатку ослаблений організм буде відчувати величезну напругу. Відновлення нейром'язового зв'язку вимагає великих зусиль від пацієнта. Але надалі Ви відчуєте позитивні ефекти, які збережуться надовго. Не дарма лікувальна фізкультура є передовим методом реабілітації.

Реабілітація після травми хребта у місті Київ

Насправді в Києві не так багато клінік, в яких можуть надати компетентну професійну допомогу, спрямовану на реабілітацію після травм різного ступеня. Комплексна реабілітація дуже ефективна, але в той же час досить складна. Для того щоб скласти грамотний реабілітаційно-відновлювальний план лікування, необхідний великий досвід та постійне підвищення рівня спеціалізації.

Центр ортопедії та реабілітації "ZARTA" вже довгий час надає допомогу у відновленні здоров'я після травм різного ступеня тяжкості. Наша клініка одна з кращих в напрямку ортопедії і лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. Ми ведемо реабілітацію після травм, захворювань ОДА (опорно-рухового апарату) та операцій.

Наша клініка одна з перших почала надавати допомогу в реабілітації за передовою Норвезької методикою "NEURAC" (НЕУРАК). Це останнє слово кінезітерапії. Дана методика широко застосовується за кордоном, і є останнім словом реабілітаційної медицини. Для цього в клініці був створений реабілітаційний зал, повністю обладнаний реабілітаційними тренажерами компанії "Red Cord".

Наші фахівці сертифіковані за кордоном, і там же постійно проходять курси підвищення кваліфікації стежачи за останніми проривами в медицині.

Ще однією перевагою нашого центру є те, що протягом усього курсу реабілітації, пацієнта веде кілька фахівців різного спрямування. Це дозволяє чітко скласти картину одужання. І при необхідності вчасно вносити корективи в лікувальний план. У нас немає групових занять. Кожен випадок унікальний і вимагає особливого підходу до пацієнта.

Наша клініка не проводить сеанси фізкультури. Ми займаємося серйозною професійною реабілітацією і беремося за найскладніші випадки!

Якщо у Вас або Ваших близьких з'явилася необхідність в проведенні фізичної реабілітації після травми хребта, ми чекаємо вас за адресою Проспект Лобановського 4В, район Севастопольської площі.

Центр ортопедии и реабилитации "ZARTA".
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів
Контроль якостіКонтроль якості
Close
Залиште Ім'я та номер телефону,
ми передзвонимо
і запишемо Вас на прийом
Замовити послугу Подзвонити