Київ, проспект Лобановського 4В
пн-пт з 9:00 до 19:00
Фізична Реабілітація після травми хребта
fgf

*** Точну вартість лікування Ви можете дізнатись тільки після обстеження та консультаці з лікарем

Навігація по сторінці:

 1. Види травм хребта
 2. Симптоми травм хребта
 3. Наслідки травм хребта
 4. Відновлення організму після травми
 5. Реабілітація після травм хребта
 6. Ефекти реабілітаційної програми
 7. Реабілітація після травм хребта в місті Київ

Фізична реабілітація після травми хребта

Фізична реабілітація після травми хребта процес довгий і відповідальний. Він вимагає в першу чергу завзятості і терпіння від пацієнта. Якісний результат відновлення багато в чому залежить від позитивного настрою пацієнта. З віком обмін речовин в організмі сповільнюється, і відновлення проходить повільніше. В таких умовах лікар-реабілітолог повинен більш уважно ставиться до психоемоційного стану пацієнта.

Травми хребта найчастіше зустрічаються в результаті ДТП, падіння з висоти. Також висока ймовірність отримання такого роду травми у спортсменів, військових і на виробництві. Травма хребта це найчастіше перелом хребетного апарату з ушкодженням або без ушкодження спинного мозку, забої або зміщення хребців.

Види травм хребта

Травми хребта діляться за ступенем тяжкості на травми з пошкодженням спинного мозку і без ушкодження спинного мозку. По зоні ураження – травма шийного відділу хребта, грудного відділу хребта, поперекового відділу, а також травми крижів і куприка. Самі переломи підрозділяється по типам:

 1. Компресійні
 2. Уламчаті
 3. Змішані
 4. З вивихами та підвивихами

Хребет в тілі людини виконує не тільки опорну функцію, а й захисну. Головна небезпека травми хребта полягає в ймовірності ушкодження центральної нервової системи. Пошкодження спинного мозку є однією з найбільш важких травм людського організму.

Симптоми травм хребта

Від зони травматизації хребта, типу травми і її ступеня тяжкості залежить ступінь ураження нервової системи та опорно-рухового апарату. Чим вище по хребту знаходиться місце його пошкодження і пошкодження спинного мозку, тим більшої шкоди наноситься всім системам організму.

Симптомами травм хребта є:

 • набряклість місця травматизації;
 • больовий синдром;
 • втрата чутливості, оніміння нижче місця пошкодження;
 • порушення звичного м’язового руху, скутість;
 • порушення роботи пахових органів.

Травма хребта – це завжди ризик серйозного ускладнення, якщо до неї не поставитися серйозно. Це не відноситься до тих випадків, коли травма яскраво виражена. Найчастіше пацієнт завжди звертається до лікарні і проходить лікування. Ми маємо на увазі ті травми, які відносяться до легких та уповільнених. У таких випадках пацієнти не завжди звертаються за допомогою до професіоналів і не завжди усвідомлюють всю небезпеку цієї проблеми.

Запущена травма згодом може привести до більш серйозних ускладнень. Відвідування лікаря при першій ознаці наявності травми – це обов’язок кожної людини перед самим собою.

Наслідки травм хребта

До наслідків травм хребта можна віднести ті ж симптоми. Іноді вони будуть виражені в більшій, іноді в меншій мірі. При неналежному лікуванні деякі з них можуть стати хронічними і суттєво вплинути на подальший стан здоров’я та якість життя.

Наслідки можна розділити на два види: фізіологічні та психологічні. І часто вони нероздільні. Не завжди після відновлення фізичного здоров’я пацієнт може відійти від психоемоційного потрясіння і знову повернутися до нормального життя. І також пацієнти обтяжені морально при наявних фізичних недугах. У будь-якому випадку, реабілітологи працюють на повне приведення в норму всіх функцій організму.

Відновлення організму після травми

Роботу над відновленням організму можна починати практично відразу після прийняття невідкладних заходів щодо усунення недуги. Це не стосується складних травм з переломами. У таких ситуаціях пацієнтові певний час необхідний спокій.

Важливо розуміти, що процес реабілітації такого багатофункціонального органу як хребет, це комплекс заходів, який буде заснований на численних показниках різних систем організму. Навіть якщо пацієнту на перший погляд здається, що це йому не потрібно, лікуючий лікар повинен наполягти на проходженні відновного курсу. Так як пацієнт не в змозі професійно оцінити стан свого організму і наслідки від відмови проходження реабілітації.

Лікарський досвід показує, що більшість пацієнтів, які відмовилися від проходження ряду реабілітаційних процедур, так і не позбавляються повністю від наслідків отриманої травми.

Реабілітаційна програма складається на підставі різних показників організму. У тому числі і психологічному. Важливо пам’ятати, що позитивний настрій пацієнта і його завзятість – це запорука якнайшвидшого відновлення організму.

Реабілітація після травм хребта

Курс реабілітації складається індивідуально, в залежності від специфіки отриманої травми і стану пацієнта. Він може включати в себе медикаментозне лікування на розсуд лікаря.

Методи лікування, які застосовуються в програмі реабілітації:

Тривалість курсу реабілітації після травм хребта може бути як тривалим, так і не дуже. Для повноцінного результату реабілітаційної програми необхідно дотримуватися плану реабілітації та виконувати всі вправи.

Ефекти реабілітаційної програми:

 • поліпшення кровообігу і загоєння тканин;
 • відновлення втраченого / пошкодженого руху;
 • відновлення / створення правильної моделі нейром’язової роботи;
 • збільшення амплітуди руху;
 • попередження розвитку вторинних захворювань;
 • відновлення психоемоційного стану;

Спочатку пацієнт може не відчувати позитивних результатів програми. Це залежить від складності отриманої травми. Спочатку ослаблений організм буде відчувати величезну напругу. Відновлення нейром’язового зв’язку вимагає великих зусиль від пацієнта. Але надалі Ви відчуєте позитивні ефекти, які збережуться надовго. Не дарма лікувальна фізкультура є передовим методом реабілітації.

Реабілітація після травми хребта у місті Київ

Насправді в Києві не так багато клінік, в яких можуть надати компетентну професійну допомогу, спрямовану на реабілітацію після травм різного ступеня. Комплексна реабілітація дуже ефективна, але в той же час досить складна. Для того щоб скласти грамотний реабілітаційно-відновлювальний план лікування, необхідний великий досвід та постійне підвищення рівня спеціалізації.

Центр ортопедії та реабілітації “ZARTA” вже довгий час надає допомогу у відновленні здоров’я після травм різного ступеня тяжкості. Наша клініка одна з кращих в напрямку ортопедії і лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. Ми ведемо реабілітацію після травм, захворювань ОДА (опорно-рухового апарату) та операцій.

Наша клініка одна з перших почала надавати допомогу в реабілітації за передовою Норвезької методикою “NEURAC” (НЕУРАК). Це останнє слово кінезітерапії. Дана методика широко застосовується за кордоном, і є останнім словом реабілітаційної медицини. Для цього в клініці був створений реабілітаційний зал, повністю обладнаний реабілітаційними тренажерами компанії “Red Cord”.

Наші фахівці сертифіковані за кордоном, і там же постійно проходять курси підвищення кваліфікації стежачи за останніми проривами в медицині.

Ще однією перевагою нашого центру є те, що протягом усього курсу реабілітації, пацієнта веде кілька фахівців різного спрямування. Це дозволяє чітко скласти картину одужання. І при необхідності вчасно вносити корективи в лікувальний план. У нас немає групових занять. Кожен випадок унікальний і вимагає особливого підходу до пацієнта.

Наша клініка не проводить сеанси фізкультури. Ми займаємося серйозною професійною реабілітацією і беремося за найскладніші випадки!

Якщо у Вас або Ваших близьких з’явилася необхідність в проведенні фізичної реабілітації після травми хребта, ми чекаємо вас за адресою Проспект Лобановського 4В, район Севастопольської площі.

Центр ортопедии и реабилитации “ZARTA”.
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99

Відгуки наших пацієнтів

Вадим Коноваленко
Вадим Коноваленко
Хочу сказати спасибі Центру ЗАРТА та особисто кожному співробітнику за неоціненну допомогу в моєму лікуванні! У мене була травма коліна, невдала операція (м'яко сказано), більше року мук з коліном! Я звернувся до Володим...
Taras Sobkiv
Taras Sobkiv
Фахівці відповідного рівня,фанати своєї справи,командний підхід,постійний ріст. Повага!
Htc Bolt
Htc Bolt
Високий професіоналізм співробітників. Використання методів доказової медицини.
Любов Титенко
Любов Титенко
Супер команда. Безболісно!
Ольга Добрянська
Ольга Добрянська
Всій родині допоміг! Дякуючи Івану Андрійовичу та його команді люди отримують не тільки надію, але й результат в реально короткі терміни в будь-якому віці! Дуже приємний та порядний лікар, якому дійсно можна довіряти!
Max Gladyshko
Max Gladyshko
Юзва Дмитро - це найкраще що може трапитись з вами в цій сфері.
Артур Філатов
Артур Філатов
Якщо тут працює Засаднюк Іван то Вам до нього, дуже хороший хірург ортопед 🔥🔥🔥, оперував мені коліно.
Дудар В.І.
Дудар В.І.
Дуже хочу поділитись з усіма, враженнями лікування пошкодженого медіального меніска, дефекта суглобового хряща – не могла ходити. Шукала рекомендації, консультацій, відгуки. В госпіталі сказали треба протезувати. Тільки ...
Olena Stefanska
Olena Stefanska
Високопрофесійна команда реабілітологів, найсучасніше обладнання, уважне ставлення до кожного пацієнта, індивідуальні програми та підхід. З Іваном Сесь та Андрієм Сорокіним кінезіотерапією відновили рухомість в коліні з...
Алина Пилипенко
Алина Пилипенко
Відмінна атмосфера, приємний, ввічливий персонал, все чисто-стерильно, завжди зустрічають посмішкою. Величезне спасибі Івану Андрійовичу, після процедур я нарешті можу ходити без болю! І звичайно ж спасибі Максиму, грамо...
Lena G.
Lena G.
Зразкова Клініка з хорошою аурою. Приходиш туди, коли тобі погано, а тебе оточують делікатною увагою та турботою і стає тепліше на душі і розумієш, що ти в надійних руках. Лікар Засаднюк І.А. професіонал, він робив мені ...
Tanya Podebejko
Tanya Podebejko
Хочу висловити ВЕЛИЧЕЗНЕ спасибі фахівцям центру ZARTA. Дуже комфортно працювати з командою професіоналів. Індивідуальний підхід і турбота про клієнта, на мій погляд, це девіз центру. Окреме спасибі Івану Андрійовичу. Та...
Evgeny Sharokhin
Evgeny Sharokhin
Після інтенсивного бігу не міг ходити взагалі - перевантажив коліно і сильно пошкодив хрящ. Пройшов серію PRP процедур і магнітно-лазерні процедури. Також пройшов курс реабілітації. Працював з реабілітологом Іваном. Дуж...
Олена Десятник
Олена Десятник
Доброго дня! Хочу подякувати Івану Сесю - прекрасному майстру своєї справи! Бачить проблему, вирішує комплексно і відчуває руками людське тіло, наче чаклун! Німіли пальці на ногах, колеги радили «попити вітамін В». Іван ...
Larion Babych
Larion Babych
Виняткова кваліфікація спеціалістів на всіх етапах лікування і сучасне обладнання зроблять процесс відновлення швидким и приємним.
Влад Козак
Влад Козак
Хочу сказати дуже велике дякую Івану Андрійовичу за професійне лікування та відношення!!! Персонал дуже привітній і щирий, тут завжди готові допомогти і дати корисну пораду. Особливо хочу подякувати Наталі за постійну пі...
Vladyslav Lebedynets
Vladyslav Lebedynets
Хочу виразити вдячність усій Зарті за опіку і допомогу, а особливо Сесеві Івану за реабілітаційні тренування. Навіть така лінива людина, як я загорілася бажанням займатися спортом. Під час тренувань Іван постійно уважно ...
Анатолій Совайло
Анатолій Совайло
До клініки ZARTA звернулась моя дружина з сильним болем в плечовому суглобі, який спричиняв їй страждання. Через 3 тижні дружину було не впізнати. Вона просто повернулася до повноцінного життя. Ірина розповідала про суча...
Олена Єгорова
Олена Єгорова
Сучасна клініка із сучасним обладнанням та методикою. Дякую Івану Андрійовичу за консультації, медичному персоналу та реабілітологу Євгенії за швидке відновлення та професійну роботу, та загалом персоналу клініки разом і...
Анастасія Толочная
Анастасія Толочная
Проходила в Зарті реабілітацію після пластики хрестоподібної зв'язки. Займалася починаючи з 3 місяці після операції. Для тих, хто сумнівається йти чи не йти до реабілітолога ... йдіть обо'язково !!! Правильно поставили х...
Інна Гаврилова
Інна Гаврилова
Супер професіонали! Кращий ортопедичний центр Києва, з мого великого досвіду ця впевненість. Не треба Ізраїлю і Європи.
Julia Samorodova
Julia Samorodova
Спасибі Івану Андрійовичу за ідеальну операцію на стопі. Вже через 6 тижнів я вже змогла полетіти на Півн. Кіпр з групою дітей, успішно реалізувати там наш активно-освітній проект. Діти Кіпру й України вдячні Вам за те, ...
Viktor Rezvyi
Viktor Rezvyi
Дуже рекомендую консультацію по будь-яким питанням даного профілю у Івана Андрійовича а також пробне тренування у реабілітолога Дмитра! Обіцяю ви захочете повернутись тк він відновлює всі частини тіла в норму!
Аліна Пилипенко
Аліна Пилипенко
Тут чудовий колектив і хороша атмосфера. Завжди зустрічають посмішкою) Окреме спасибі Івану Андрійовичу, лікар знає свою справу. Я дивом до вас потрапила! 100% рекомендую у кого є проблеми. Дякую вам за допомогу!
Tatiana Goliaka
Tatiana Goliaka
Спасибі величезне і низький уклін Івану Андрійовичу та Олександру Івановичу за якісні операції і швидке відновлення. Успіхів вам та процвітання!
Лариса Івашко
Лариса Івашко
Дуже хороша клініка, лікарі - майстри своєї справи, медсестри чуйні, уважні та відповідальні. Бажаю Вам міцного здоров'я та терпіння.
Світлана Юріївна
Світлана Юріївна
Звернулась до Антонюка Олександра Івановича за рекомендаціями багатьох своїх знайомих, як до чудового хірурга, травматолога, ортопеда, практика з великим досвідом, зі своєю наболілою проблемою, потрібно було оперуватись,...
Сергій Тютюненко
Сергій Тютюненко
За час лікування довелося пройти багато фахівців і клінік, майже рік перелом не зростався. Іван Андрійович та Світлани зробили диво! За 1.5 місяці я зміг наступати на ногу. А ще за 3 злізти з милиць. Єдине про що шкодую,...
Василенко Ганна
Василенко Ганна
Я двічі проходила лікування в ортопедичному центрі "Zartа". Вважаю, що мені дуже пощастило проходити ці лікування в колективі спеціалістів високого класу, який очолює Засаднюк Іван Андрійович. Іван Андрійович є спеціалі...
Книш Сергій
Книш Сергій
Був пацієнтом даного медичного центру. Лише приємні враження, без винятків: сучасне обладнання та сумлінність у роботі, кваліфіковані рекомендації, все вчасно від діагнозу до лікування. Колектив професіоналів та чуйних л...
Юрій Железняк
Юрій Железняк
Класна клініка, працюють професіонали, бажаю успіхів, так тримати !!!
Зоряна Книш
Зоряна Книш
Раджу всім ZARTA ! Тут я отримала висококваліфіковану допомогу за сучасними технологіями, повний комфорт та привітне відношення персоналу! Велика подяка лікарю Івану Андрійовичу Засаднюку, який є не лише професіоналом у ...
Галина Новосад
Галина Новосад
Хочу виразити вдячність лікарю Івану Андрійовичу за допомогу та професіоналізм. Як кажуть "лікар від Бога". Всім рекомендую. Окремо дякую персоналу клініки за привітність та доброзичливість.
Любов Герасимова
Любов Герасимова
Дуже хороший лікар Іван Андрійович і прекрасний колектив медсестер.
Татьяна Новосад
Татьяна Новосад
Зверталася до послуг клініки я та члени моєї родини. В клініці надається широкий спектр послуг від первинної консультації до різного роду реабілітаційних процедур. Персонал завжди привітний та відкритий, готовий прийти...
Oksana Savchuk
Oksana Savchuk
Послуги на високому рiвнi. Регулярно ходжу на пресотерапiю. Персонал привiтний та дружелюбний. Рекомендую!
Оксана Заєць
Оксана Заєць
Хочу подякувати лікарю Івану Андрійовичу та його колективу ортопедичного центру ZARTA. Завжди привітні, ввічливі і що саме головне професіонали своєї справи. Бажаю, Івану Андрійовичу та всьому коллективу самого головного...
Lena Nesterovych
Lena Nesterovych
Дякую Вам, Іване Андрійовичу, за допомогу! Ідеальна чистота, чіткий розпорядок роботи, високий професіоналізм персоналу – так можна охарактеризувати роботу медичного центра. А раз такі умови створені для пацієнтів, то це...
Записатись на прийом

Заповніть дані у формі і менеджер перетелефонує вам найближчим часом.