Псевдоартроз кісток

Псевдоартроз

ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ, ЯКІ НЕ ЗРОСТАЮТЬСЯ (ПСЕВДОАРТРОЗ КІСТКИ) В КЛІНІЦІ ZARTA

Перелом та незрощений перелом в чому відмінність?

Перелом – це порушення анатомічної цілісності кісткової тканини, яке викликане впливом на неї механічної сили. Процес зрощення кісткових уламків включає в себе складні біологічні задачі, яких не уникне жодна із систем організму людини. Кожна кістка має свій біологічний період зрощення, зазвичай процес відновлення цілісності кісток відбувається через 2-5 місяців після травми в залежності від локалізації та виду перелому.

Незрощений перелом – це той перелом, зрощення якого не відбулося в максимальні терміни для даної локалізації і конкретного виду перелому.

Що може стати причиною не зрощення?

 • Не чітке співставлення фрагментів відламків;
 • Порушення мінерального та білкового метаболізму;
 • Повна відсутність кровопостачання та іннервації в місці перелому;
 • Порушення стабільності фіксації уламків кісткової тканини;
 • Інфекція, що приєдналася;
 • Остеопороз;
 • Відкриті переломи 3 типу тяжкості;
 • Значні пошкодження м’яких тканин в області перелому;

Лікування псевдоартрозу

Не зважаючи на значні досягнення сучасної ортопедії, проблема лікування псевдоартрозу залишається досить актуальною. Лікування такого виду переломів це складний комплексний процес, який складається з багатьох факторів, і саме тому псевдоартроз не вирок, а привід діяти! Велике значення має своєчасне та доцільно призначене фізіотерапевтичне лікування. Для активації процесів регенерації в ділянці перелому використовують:

псевдоартроз

Основні механізми терапевтичного впливу ударних хвиль при не зрощених переломах.

 1. Підвищення клітинної проникності;
 2. Синтез судинного ендотеліального фактору;
 3. В кісткових клітинах частково пошкоджуються мембрани, вивільняється кальцієві сполучення, виникають мікротравми, активується стимулятор остеогенеза;

Все це є пластичним матеріалом в формуванні кісткової мозолі при переломах.

Наявність металевих конструкцій в організмі не є протипоказом до проведення процедури.

Клінічний приклад: Пацієнт 38 років. Пройшло 2 роки після металоостеосинтезу плечової кістки. Продовжує турбувати біль при рухах, зрощення не наступило. Пацієнт пройшов 10 сеансів ударно-хвильової терапії та 4 сеанси ін’єкції плазми збагаченої тромбоцитами під ультразвуковою навігацією в клініці ZARTA. Після лікування больовий синдром не турбує, функція кінцівки повна, наступило рентгенологічне зрощення кістки.

псевдоартроз

Профілактика псевдоартрозу

Процес зрощення переломів як ми говорили раніше це складний біологічний процес і основні помилки, що можуть виникати при лікуванні пов’язані з недостатнім обстеженням хворого та неврахуванням усіх факторів перелому, що призводить до помилкового вибору тактики лікування, Тому єдиним шляхом профілактики не зрощеного перелому є вибір лікаря, який ретельно дотримається стандартів лікування та тим самим мінімізує шанси виникнення незрощеного перелому.