Лікування та реабілітація після спортивних травм

Лікування спортивних травм. Реабілітація після спортивних травм та операцій

Спортивні травми

Чим відрізняються спортивні травми від звичайних? Багато хто скаже – Нічим – травма вона і є травма. Насправді різниця є. Сьогодні ми розповімо Вам про лікування спортивних травм та реабілітацію після них. Ми завжди рекомендуємо дотримуватися активного способу життя. Фізкультура робить нас здоровішими і продовжує життя. Але також ми повинні знати, що робити якщо травма вже отримана.

Спортивні травми – це травми отримані в момент високих фізичних навантажень. Найчастіше, це травми середнього та тяжкого ступеня. Не важливо, піднімаєте ви тяжкості, швидко бігаєте, боретеся або займаєтеся на спортивних снарядах, травма, отримана в процесі тренування, часто більш серйозна ніж отримана в побуті. Ви ніколи не отримаєте таке пошкодження просто спіткнувшись виходячи з дому, або вдарившись об предмет меблів.

Нерідко такі травми отримують люди, які не відносять себе до категорії спортсменів. Наприклад, робочий корпоратив, або просто пікнік з друзями на свіжому повітрі. Ви збираєтеся пограти в футбол чи волейбол … Мало хто відмовиться повеселитися таким чином, і ось – ймовірність отримання травми зашкалює.

Найпоширеніші травми, отримані поза тренуваннями: розтягнення зв’язок і сухожиль, розрив зв’язок і сухожиль, удари, вивихи, підвивихи, переломи. Організм людини, не пристосованої до фізичних навантажень буде проходити більш довгий відновний період. Це пов’язано з більш низьким метаболізмом ніж у спортсменів.

Травматичні види спорту

Ми не хочемо навішувати ярлики «більш травма-небезпечні» і «менш травма-небезпечні». У будь-якому виді спорту є ризик отримання травм будь-якого ступеня тяжкості. Нижче наведено перелік видів спорту з яких до нас звертаються пацієнти:

 • активний спорт – сноуборд, лижі, велоспорт, теніс, футбол,
  баскетбол, волейбол;
 • легка атлетика – біг на різні дистанції, стрибки в довжину;
 • силові види спорту – культуризм, важка атлетика, армрестлінг;
 • гімнастика – робота на турниках, кільцах, гімнастичних
  козлах;
 • бойові мистецтва – бокс, кікбоксинг, самбо, дзю-до, карате,
  змішані єдиноборства;
 • авто- та мотоспорт;

Навіть коли Ви граєте в менш інтенсивні гри, такі як гольф, метання фрісбі, бадмінтон, Ви з легкістю можете отримати травму.

Лікування спортивних травм

Відмінною рисою лікування спортсменів є те, що після повного одужання спортсмену необхідно повернутися в тренувальний процес. Тобто, організм після одужання повинен бути готовим до навантажень без втрати функціональності! Багато клініки упускають цей момент з уваги. У лікуванні спортсменів ми дотримуємося саме цього напрямку. Лікування спортивних травм дуже відповідальна процедура.

В основу лікування та реабілітації після спортивних травм ми вкладаємо такі методи лікування:

Реабілітація після спортивних травм

У нашому центрі процес реабілітації проходить під наглядом фахівців різних напрямків. Це дозволяє скласти повну картину одужання, і при необхідності, вносити корективи в лікування. Дуже важливо, щоб пацієнт виконував вдома всі визначені рекомендації щодо фізичних навантажень та відпочинку. Це скоротить термін реабілітації та позитивно позначиться на ефективності лікування.

Ефекти, які Ви відчуєте на собі в процесі лікування і реабілітації:

 • покращення кровообігу та мікроцеркуляції;
 • пришвидшення зрощення кісток;
 • покращення регенерації м’яких тканин;
 • зменшення больових відчуттів;
 • відновлення повної амплітуди руху;
 • попередження розвитку повторних захворювань;

Профілактика спортивних травм

Щоб уникнути травматизму дотримуйтеся простих правил, які зведуть ймовірність травматизму до мінімуму:

 1. Розминка перед початком тренування (розігрівайте м’язи і суглоби перед початком занять, підготуйте серцево-судинну систему до навантажень);
 2. Правильно підібране взуття та одяг (взуття повинне бути підібране спеціально під Ваш вид спорту, з правильною не слизькою підошвою. Одяг не повинен доставляти дискомфорт, заважати рухові);
 3. Правильна програма тренувань (програму тренувань повинен складати досвідчений тренер, він знає допустимі безпечні навантаження);
 4. Регулярність тренувань (тренування не повинні бути рідкими, м’язи повинні бути в постійному тонусі);
 5. Повноцінний відпочинок та сон після тренувань (не допускайте перетренованості, вона виснажує організм і це небезпечно);
 6. Правильне харчування (для того щоб організм добре функціонував при навантаженні, йому необхідно регулярне надходження поживних речовин);

Спортивні травми, на жаль, невід’ємна частина тренувального процесу. Особливо в професійному і напівпрофесійному спорті. Кожен спортсмен прагне звести рівень травматизму до мінімуму, але не завжди це вдається. Те, з якою відповідальністю Ви поставитеся до лікування і відновлення Вашого організму, безпосередньо вплине на стан Вашого опорно-рухового апарату в майбутньому. А також на можливість і далі займатися спортом як хобі, або професійно.

Реабілітація після спортивних травм в Києві

Центр ортопедії та реабілітації “ZARTA” з радістю надасть Вам компетентну професійну допомогу в лікуванні спортивних травм та реабілітації. У нас великий досвід реабілітації та відновлення професійних спортсменів. Наші реабілітологи-кінезотерапевти підтверджують свій високий рівень кваліфікації в найкращих клініках Європи.

Ви відчуєте переваги роботи з професіоналами своєї справи вже з першого дня.

Центр ортопедії та реабілітації “ZARTA”.
+38 (096) 273 00 23
+38 (044) 275 79 99